Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Stavač pre začiatočníka - diskusia

autor: off foksi25
pridané: 1.12.2008 21:50
Ahojte. Rad by som Vas poprosil o radu. Ake plemeno stavaca je najvhodnejsie pre zaciatocnika? Mam skusenosti s vycvikom sluzobnych psov (rotvajler a velky bradac) ale odkedy polujem stale tuzim po polovnickom plemene. A vzhladom na charakter nasho reviru by som najradsej stavaca. Dakujem.
počet zobrazení: 7 075
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 6.1.2009 o 17:01

Aj tebe svätý diablik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 6.1.2009 o 15:48

lejzr - aj tebe vsetko dobre V NOVOM ROKU:)))
aj vsetkym ostatnym samozrejme:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 5.1.2009 o 13:04

Seeeruste.
Aj tak mi dávate všetci za pravdu, NIE JE STAVAČ AKO STAVAČ.
Všetko dobré do NOVÉHO ROKU 2007 veľa kynologických úspechov vám všetkým prajem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 2.1.2009 o 11:13

U mňa dominuje NKS stavač. Mal som ho 6 rokov. Záver: výborný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 2.1.2009 o 8:52

jeeej a este som zabudla, ta veticka "dnes sa dá voliť jedine medzi NKS a MKS a prípadne ČF " ma super pobavila, chi chi...ale to ti vysvetlim potom, chi...ak ti nesvitne preco ;-)).
paaa danka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 2.1.2009 o 8:51

cawul lejzrik,
no nevychvalujem MKS, ak tak hodnotim nasho psa, aj medzi MKS sa najdu kusy za ktore by si ani 5 Sk, teda dnes uz 0,17 eur nedal :-). Ja som vychadzala len z toho, co vidim na treningoch (kde sme cvicievali aj s MDS, pudelpointrom, NKS , NDS,..) a ked sme chodili na vselijake vycvikove tabory (tam aj setre a ine). Urcite je v prvom rade potrebne sa psovi vela venovat, ale bez toho, aby v psovi nieco nebolo, tak z takeho by som napr. ja urcite nic neurobila (ty mozno hej, len mne chybaju skusenosti). Ale ze su vyzliaci velmi citlivy na zaobchadzanie (skus vo vycviku na vyzlu len zahucat a uvidis ako sa bude klepat), ze su velmi kontaktni na pana (to si myslim videl) a ze su lahko cvicitelni (to zase vidim ja, ked sme chodievali na vyzla instruktaze), tak za tym si stojim :-). Ale od teba beriem vsetko :-)))...chi chi a uz sa tesim co mi s tym SHS predvedies, chi. Neviem, pre mna ten pes nemal "stavu" , ale kedze som videla pri praci iba jedneho SHS, nechcem na zaklade toho hodnotit cele plemeno.
pekny dnik
danka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ali, 29.12.2008 o 13:20

lejzr - SHS je výborný psík pre začiatoníkov , ale aj pre skúsených kynológov.Možno že sa pri ňom aj niečo nové naučíš . . . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.12.2008 o 8:01

saintdevils pán Slimák býval 1 km odomna poznam osobne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 19.12.2008 o 17:41

držím palce:) daj potom vedieť ako to zvláda sučinka:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 19.12.2008 o 16:59

Veď práve. Ale možno sa to poberie správnym smerom.
Ja mám dostať na výcvik na budúci rok jednu suku SHS, tak som zvedavý aké to bude kaféé. Možno už iného stavača nebudem chcieť len Slováka... Bude to ťažké keď ju budem porovnávať s tým čo som už mal doteraz v rukách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 19.12.2008 o 15:24

....a preto s tým treba niečo robiť!!!!! pán Koloman Slimák by sa v hrobe obracal, keby toto vedel..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 19.12.2008 o 12:53

ja nikoho neodhováram aby choval naše národné plemeno, len tvrdím že nie sú na tej úrovni čo sa týka vystavovania a nosovej práce. a chovatelia SHS o tom vedia a musia niečo urobiť aby kvalita slovákov išla hore (myslím že robia). Maďarské vyžle urobili za posledné roky obrovský pokrok po každej strane, nemecký kraťasi tak isto-ba aj viac, nemci drôtosrstý nič moc, weimary veľmi klesli. dnes sa dá voliť jedine medzi NKS a MKS a prípadne ČF ale len z čiech.
A to je dnes realita v slovenskej stavačiarskej kynológii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2008 o 11:29

Veľmi mi to pripomenulo Adama Mitanu . Ten raz tiež zahlasil že by si chcel kúpiť poľovníckeho psa . A že akeho ???Vraj takého stredného s chlopňavími ušami :))))
Ano Slovenský stavač je cool . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 19.12.2008 o 9:49

lejzr - netvrdím, že SHS je to najlepšie,čo sa na svete vytvorilo. Len vravím, že je to jedna z možných vhodných alternatív a hlavne by sa mal podporovať chov NÁŠHO NÁRODNÉHO PLEMENA....... ako píšeš, keď sa psíkovi dostatočne a poctivo venuješ bude z neho dobrý pomocník.A samozrejme aj český fúzač alebo nemecke stavače sú výborné psy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 19.12.2008 o 8:05

Zdravíčko všetkým.
Foxsi - môj názor je taký, že si môžeš zaobstarať hociaké plemeno, ale keď sa mu nebududeš venovať dostatočne tak nepomôže ani plakať a nebude sa s ním dobre poľovať. Cechurik tu veľmi chváli MKS, ale koľko sa psovi venuje? klobúk dole. Proste aj keby mala barzoja tak asi o nich píše to isté ako na MKS.
Môj tip pre poľovníka ktorý si ide kupovať prvého psa jednoznačne Český Fúzač a určite z moravy alebo čiech. Nie je až tak moc rýchly, vrodený aport, vystavuje dobre, odolný a stopár tiež vynikajúci. Nalejme si čistého vína SHS ani z ďaleka sa nepribližuje nemcom alebo fúzačovi. Nie všetko čo je slovenské je dobré.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mimuscha, 16.12.2008 o 9:05

foksi25: ahoj, tak ako si sa rozhodol? :-)...len ma to zaujima :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 9.12.2008 o 13:32

spaniel aj retriever pracuju perfektne. my sme odchovali dvoch Labradorov - sucku a psika. sucka bola vynikajuca, psik trochu zaostaval...ale od retrievera budes darmo cakat, ze ti postrazi dom..:))mozno posteka ale prilis nezastrasi,skor si myslim, ze by sa so zlodejom pohral a pokrutil chvostikom..:))) nasa sucka na to doplatila - otravili nam ju priamo na zahrade:(
nadalej odporucam SHS a hlavne prajem nech vyberies dobreho psika, na pracu i do rodiny....:)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mimuscha, 9.12.2008 o 9:50

ahoj foksi25, tak znova ja...ak myslis bretonskeho dlhosrsteho stavaca, tak je naozaj nizsi - okolo 50cm a skutocne by mohol mat problem totiahnut dobre vykrmeneho zaja alebo lisku - tym nehovorim, ze to nezvladne - to absolutne nie...zvladne :-)...ale volila by som - s ohladom na to, co si napisal, nieco trosku vacsie...ako clena rodiny ti akehokolvek stavaca odporucam - su to velmi kontaktne tvory a myslim, ze v tomto ohlade budes spokojny...no a ako strazcu...ak od neho necakas, ze bude zastavovat zlodejov, tak ako ohlasovac, ze niekde niekto je, pripadne, ze sa tam deje nieco nestandardne, funguje uplne spolahlivo.. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 8.12.2008 o 20:45

Ahojte. Dakujem vsetkym. U nas mame revir z 85% polny takze najma preto chcem stavaca. Vyuzitie na polovacku na drobnu zver- zajac, bazant a samozrejme dohladavka srncej. Mojim favoritom je zatial SHS a velmi sa mi paci aj Bretonsky stavac ale ten je trochu mensi takze neviem ci by nemal problemy s aportovanim zajaca alebo dokonca lisky. A dalsim dolezitym aspektom je pes ako clen rodiny, strazca obydlia:-) Pacia sa mi vyssie psy a aj preto viac inklinujem k stavacom. Aj ked pracu v poli si urcite zastane aj spaniel, ci retriever. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mimuscha, 8.12.2008 o 8:53

ahojte, priklanam sa k nazoru cechurika, ze vyzla je velmi dobra pre zaciatocnika - kvoli lahkej ovladatelnosit, inteligencii a rychlemu uceniu...sama mam 3 :-))...ale...nezavrhujem ani SHS - ako narodne plemeno a dokonca ani "nemcov" a "weimarov", ktori sice nie su taki jemnaci a "zavislaci" na panoch, ako vyzle, ale su to po pracovnej stranke vynikajuci psi...a ak by si chcel ako sa hovori "mercedes medzi stavacmi", tak potom je tu este pointer...dolezite je, aby si si hned zo zaciatku ujasnil, na co presne ho chces pouzivat - ci na drobnu zver - ako su bazanty, zajace, kaceny alebo aj nieco vacsie - ako je srncia alebo prasiatka...podla toho urobis prvu selekciu...a tak isto bacha - a to sa tyka vsetkych - tak ako povedal cechurik, povaha, chut pracovat atd. je individualna kus od kusa...takze je treba naozaj dobre vyberat...a vychova a vycvik su trosku ine, ako pri sluzobnych plemenach - ale to sa vsetko budes musiet naucit...:-)...dobry vyber prajem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 4.12.2008 o 15:21

jo sisulaku, to je ta lovecka vasen :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 4.12.2008 o 12:17

To co jo za ohaře, který honí zajíce? :-)))))))))))))))))) :-P
A nezlob se hned :-)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 4.12.2008 o 11:24

ahojky,
no ja som osobne tiez videla pracovat SHS a vobec ma to neoslovilo, ani do vody sa mu moc nechcelo...je to asi od kus od kusa rozne. Mozno je dobre ist sa pozriet na nejake podujatie, napr. na nejake vyssie skusky, kde sa zvykne stretnut viac plemien stavacov a sledovat ich pracu a mozno tam k nejakemu ziskat sympatie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krepelak, 4.12.2008 o 11:05

Mám stejný názor, doma máte své národní plemeno SHS, tak proč uvažovat o cizích plemenech, osobně jsem fenku SHS viděl pracovat a velice se mi líbila. To, že jsi začátečník neřeš, pokud máš vlohy proto vedení psa, tak je jedno jaké plemeno si vybereš, spíš jde o to aby se ti ta rasa líbila a pak zvaž zda je lepší mít "kraťase" "hrubosrstého" či "dlouhána" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 3.12.2008 o 14:35

ja osobne stavace nechovam, ale poznam ich ako inteligentne psiky, s ktorymi sa vo vseobecnosti vyborne pracuje. myslim, ze kontinentalne stavace su povahovo priblizne rovnake, tazsiu povahu maju skor anglicke stavace, takze by som asi pre zaciatocnika neodporucala takeho irskeho,anglickeho setra.....
MKS su aj u mna super psiky, podobne ako weimarske stavace.
ale co tak pouvazovat nad niecim peknym slovenskym? takeho Slovenskeho hrubosrsteho stavaca? ved treba podporit aj slovenske plemeno a su to skutocne dobre psiska.
vela stastia pri rozhodovani:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 3.12.2008 o 12:28

Ahojky,
no ťažká otázka, každé plemeno má svoje špecifiká. My máme MKS (vyžlu), psa. Na základe pozorovania jednotlivých stavačov pri tréningu, skúškach a pod. je môj názor taký, že vyžla je asi najcitlivejšie plemeno na zaobchádzanie, ale na druhej strane veľmi ľahko cvičiteľné a hlavne veľmi kontaktné na pána, medzi psami nekonfliktné, vhodné aj do bytu. My sme mali na psa šťastie, je veľmi chuťový, miluje prácu na poli aj vo vode, nemá problém ani so škodnou, je dosť temperamentný ale ovládateľný (i keď na polovke mi zajaca preženie). MDS ma neoslovil, v podstate poznám asi iba jedného droťáka, ktorý pekne a s chuťou pracoval. Najrozšírenejší je asi nemecký stavač, aspoň čo pozorujem, mám svoj názor na nemce, ale nech ho tu napíšu tí čo sa tomuto plemenu venujú. Držím palce pri výbere :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov