Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Bázový sirup - diskusia

autor: off JAGER18
pridané: 8.6.2016 20:10
Aké máte recepty na bázový sirup?
počet zobrazení: 3 598
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off W308W, 24.6.2016 o 18:46

Takže na výrobu sirupu potrebujeme / jedna dávka / - bazový kvet-40 až 50 ks ,podľa možnosti čím menej zelenej stonky, 80 g kyseliny citrónovej, 2 kg kr.cukor, 2 litre vody. Postup pri príprave : Dané množstvo vody prevaríme a necháme schladiť na cca 70 stupňov, potom pridáme kvet a necháme lúhovať 24 hodín pričom občas zamiešame. Po uplynutí doby zmes scedíme cez gázu a zahrejeme na 70stupňov celzia, prídáme cukor a miešame až sa rozpustí, tak pridáme kys. citronovú a opäť premiešame do úplneho rozpustenia.Už hotový sirup / stále má mať cca 70 st./ nalievame do pripravených sterilizovaných sklenených fliaš a to až po vrch . Ihned zatvoríme, dáme na nejaký ručník a zakryjeme s ďaľším ručníkom, takto necháme pozvoľne vychladnúť. Nakoniec studený sirup odložíme na tmavé chladné miesto, kde vydrží až tri roky. Takže na Vaše zdravie .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off duso2, 24.6.2016 o 17:47

akoze iba vodu prevarit,alebo celu zmes aj s cukrom a bazovym kvetom citronom?Vdaka za rady kamarati:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 19.6.2016 o 21:15

Presne tak, a keď vodu prevaríš musí ju vychladiť pretože keď do nej dáš hneď kvety tak zhnednú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off traper1, 19.6.2016 o 19:01

len si to zabudol, povariť...recept je dobrý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 19.6.2016 o 10:56

Ak to splesnelo tak si myslim ze sa mal malo kys citronovej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Knapcik, 19.6.2016 o 10:26

Ale bazove vinko je ešte lepšie a zdavšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off duso2, 18.6.2016 o 14:00

Ja som dal cerstvo natrhanu bazu do 3l poharov,citron a cukor.Chytilo to zelenkastu plesen.Neviete co som spravil zle?Nemozem sa otravit?Ono ani po dvoch tyzdnoch to neni bublinkave a nic sa stym nedeje.Co je zle na recepte? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tilia, 10.6.2016 o 18:50

40 ks bazového kvetu, 50 g kyseliny citrónovej, 2,5 kg kryštálového cukru, 2 – 3 citróny, 2 litre vody. 2 litre vody uvaríme, vylejeme do väčšieho hrnca, alebo nádoby a necháme vychladnúť. Do studenej vody pridáme 40 kvetov bazy, kyselinu citrónovú a umyté a pokrájané citróny. Nádobu prikryjeme pokrievkou alebo utierkou a necháme na chladnejšom a tmavšom mieste (podlaha v špajzke) odstáť 24 hodín. Občas premiešame. Po 24 hodinách precedíme cez sito, kvetinovú hmotu vyžmýkame - ja som cedila 3x a poslednýkrát cez celkom husté sitko, môžeme aj cez gázu. Potom pridáme cukor a miešaním ho rozpustíme - nevaríme. Naplníme do fliaš až po okraj a odložíme najlepšie do chladu. Z tohto množstva urobíme 3 litre sirupu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off JAGER18, 9.6.2016 o 7:51

Ďakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurkovicovic, 9.6.2016 o 7:37

Cauko, ja to mam takto: Zhruba 100 velkych kvetov bazy, 4l vody, 4kg cukru, 80g kyseliny citronovej, A postup mam takto: do horucej, skoro vriacej vody, zamiesam cukor a kyselinu, tymto horucim roztokom zalejem kvety, neham ich 48 hodin luhovat na chladnom mieste, cele to potom scedim a sirup prevarim - staci par minut na teplote 76 a vatsej, naplnim flase, zakonzervujem a je to, sirup je trocha riedsi, ked ho chcem mat riadne husty, davam iba 2l vody, good luck ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov