Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Postup pri úmrtí držitela zbrane. - diskusia

autor: off naro
pridané: 19.11.2008 18:30
Ahoj.Prosím Vás poradte mi ,ako by mal postupovať,priatel,ktorého brat nedávno tragicky zahynul, a bol držitelom ZP sk.D a vlastníkom viacerých polovných zbraní a chce aby bratove zbrane prepísali na mna?Dakujem
počet zobrazení: 7 623
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off ajven, 27.11.2008 o 12:05

...ja som si tym tiez presiel...Po umrti otca som zbrane odovzdal na policii,kde mi o tom vydali potvrdenie.Ulozenie je ZDARMA. Po skonceni dedicskeho konania som zobral dedicke rozhodnutie a zbrane mi ZDARMA prepisali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palibaci, 22.11.2008 o 22:28

Naro:tak ako ti radí Finist je správne,ale aj to čo ti radí Jaro1 je rozumné,ale aj to dalšie čo ti píše(zaujem dalších,rodina,známi a.t.d.) je už len na tvojom uvážení to musíš najlepšie vedeť ti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 20.11.2008 o 21:23

Aha, priateľ LEN chce na teba prepísať - čiže nie je isté, o čo presne ide. Tak Finist ti to napísal zrozumiteľne a nezameniteľne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 20.11.2008 o 21:03

Naro, Finist to zodpovedal správne a niet o čom ďalej debatovať. Ja len dodám, že aj keď máš ZP ( podľa profilu ), nemožno hneď po úmrtí zbrane na teba prepísať. Jednoducho musia ísť najprv na políciu a až po dedičskom konaní, ako správne uviedol Finist. Mám ale jednu radu pre teba. Skús pouvažovať, či by TERAZ nebolo vhodné zbrane prípadne odkúpiť - napísať ZMLUVU, alebo ZMLUVU o budúcej kúpnej zmluve, resp. ak ti to dajú grátis, ZABEZPEČ sa už teraz kvôli "poriadku" DAROVACOU, prípadne inou zmluvou. Čert nikdy nespí a kto vie, čo bude o rok. Ak sú to ale dobrý známi a veríš im, resp. by si ich mohol takou požiadavkou prípadne uraziť, nerob to - teda zmluvu. Ozaj záleží na tebe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jakubson, 20.11.2008 o 16:13

Ale nie naozaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jakubson, 20.11.2008 o 16:13

Aj mňa to celkom zujíma. Mne zo mrel ujo ktorý mal 1 guľovú kozlicu a 1 guľovnicu. Keď zomrel tak si jeho syn tie dve pušky zobral. -hehe:/, tak tomu hovorím výmena! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 20.11.2008 o 13:36

Úmrtie držiteľa zbrane alebo streliva

(1) V prípade úmrtia alebo vyhlásenia osoby, ktorá držala zbraň kategórie A, zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C, alebo strelivo do týchto zbraní, za mŕtvu 35) je ten, kto žil s touto osobou v čase jej smrti alebo vyhlásenia za mŕtvu v spoločnej domácnosti, povinný túto skutočnosť bezodkladne oznámiť policajnému útvaru a umožniť prevzatie zbrane a streliva do úschovy policajnému útvaru; to neplatí, ak mu táto okolnosť nebola známa. O oznámení vydá policajný útvar potvrdenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 20.11.2008 o 11:21

Jednoducho čím skor odniest zbrane do úschovi na policiu. Asi do piatich dni by sa tak malo spraviť. Do roka je to potom nutné vysporiadať (prepísať )inak zbrane prepadnú štátu. A myslím,že sa aj nejaký poplatok za úschovu platí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off naro, 20.11.2008 o 11:04

Neviete to podrobnejšie,presný postup?Pomožte prosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 19.11.2008 o 19:25

Musí prejsť dedické konanie,a zatial by ste ich mali odovzdať na príslušnom útvare PZ,alebo sa mýlim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov