Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Podozrenie z vady foťák/objektív - diskusia

autor: off Patrac22
pridané: 22.1.2016 18:59
Zdravím, dlhšiu dobu som už nebol fotiť a po posledných pár výjazdoch sa mi fotky po prezretí v PC zdajú nejaké rozmazané... niesom nejaký odborník ani nepoznám poriadného fotografa.. komu dať najlepšie skontrolovať techniku či je tam nejaká chyba a ak hej tak kde? Ešte mám aj telo aj objektív v záruke.
počet zobrazení: 1 732
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off 357AS, 22.1.2016 o 20:59

neostrost môže spôsobovat chvenie vzduchu,ak je pod nulou a svieti slnko,vzduch sa chveje a snímky sú velmi neostré,aj v samotnej zime foták nemusí zaostrovat správne,v návode máš že spolahlivo pracuje do O,v -5,-10 to nefunguje správne,tiež vydychovaný vzduch ti môže spôsobovat rozmazanie,odskúšaj to doma . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 22.1.2016 o 20:01

co znamena rozmazane? moze to byt sposobene nechcenym pohybom v momente stlacenia spuste, hlavne pri dlhsej expozicii. moze to byt sposobene chybnym stabilizatorom, alebo aj posunutim ostriacej roviny. kedze si neuviedol ziadnu referencnu fotku, skusim ti poradit len tak vseobecne. aby si vylucil moznost rozmazania nechcenym pohybom, daj fotak na stativ alebo pevnu podlozku, nastav napr 10s oneskorenie a sprav zaber. na vylucenie chyby stabilizatora, sprav fotku so zapnutym stabilizatorom, potom to iste odfot bez stabilizatora a fotky porovnaj. na vylucenie posunu ostriacej roviny objektivu nastuduj napr: odkaz je tam aj odkaz kde sa da stiahut ta pomocka, alebo mozes proste pouzit obycajne pravitko. podla toho, kde sa prejavi chyba, budes vediet akym smerom sa uberat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov