Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

povolenia k výstavbe diviačieho oplotku - diskusia

autor: off cros0111
pridané: 5.11.2015 22:47
Zdravím
Prosím o radu , čo všetko je potrebné z hladiska úradov a povolení pre vytvorenie oplotku pre diviaču zver. miesto mám vid. foto chcel by som oplotit tento moj rýbnik ktorý mám na svojom pozemku + ešte dosadiť stromy asi vrby alebo niečo čo rýchlejšie narastie velkostou by som to chcel mať nejaký trojuholnik o rozmeroch 100x50x100 m .. len ma zaujima čo všetko je potrebné na legalne sprevadzovanie niečoho takehoto .
Za odpovede vopred dakujem
počet zobrazení: 2 883
počet hlasov: 1
povolenia k výstavbe diviačieho oplotku - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off stefa, 6.11.2015 o 19:22

Základná otázka je zodpovedaná - účel na ktorý bude oplôtok slúžiť. Prečítaj si článok v októbrovom čísle PaR na str. 30 "Výcvik a skúšky duričov na živej zveri". Myslím si, že Ti veľa objasní a aj jeden z autorov JUDr. M. Sarvaš Ti asi ochotne pomôže, nakoľko už má v tomto smere aj vlastné praktické skúsenosti pri uznávaní nášho oplôtku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cros0111, 6.11.2015 o 18:18

Čo sa týka toho že nie som polovník tak vec sa má tak že študujem na lesnickej fakulte vo ZV som tretiak a tento semester by som mal dostať polovný listok ovšem ak spravím skušku a v mojom okoli všetci poluju či už starý otec . otec, strýko a tak a polovnictvu sa venujem už od malička je to moja velka zaluba tým myslím nie lov ale hlavne staranie sa o zver ,krmenie,tvojorba polovných stavieb a pod. ... a tento oplotok chceme spraviť hlavne pre trenovanie psov čo máme tu u nás v združení my doma máme troch polovných psov a v združení ich máme tiež dosť ... diviaky mám už vybavené z farmového chovu blizko košíc od spolužiaka zo školy .. pre začiatok by sme chceli začať s dvoma svinkami ktoré budu po vrhu po decembrovej ruji, Dakujem za vaše radi a vysvetlenia budem to musieť začať riešiť ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 6.11.2015 o 14:17

povolenie na plot ti da obec , na zver musis skocit na prislusnu veter.spravu kde vyplnis jedno tlacivo ze si chces zalozit zverofarmu a aku zver tam chces , potom mat papier ze si majitel pozemku alebo zmluva o prenajme a samozrejme potom musis mat nejaky papier odkial pochadza zver ( ze si ju kupil s nejakej inej farmy) lebo volne zijuca zver je zakazana chovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 6.11.2015 o 10:45

V takom ponímaní ako píše MackoPu nepotrebuješ ani to ohlásenie drobnej stavby, pretože oplotenie vlastného pozemku drevenými kolmi a pletivom nie je žiadna drobná stavba. Ak to ale chceš oficiálne tak skoč na OkO alebo LÚ,ale pozerám že nie si poľovník tak nerozumiem. Oficiálne chovať divozijucu zver v zajatí nemôžeš, iba ak by pochádzala z farmoveho chovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MackoPu, 6.11.2015 o 8:48

ja by som povedal že treba ti ohlásiť drobnú stavbu na obci kvôli oploteniu a že ti tam preskočia diviaky a nechcú ísť preč je už len tvoj problém :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov