Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ochrana ustia hlavne - diskusia

pridané: 20.10.2015 22:48
Zdravim.Vlani som sa zucastnil polovacky v Rakusku a videl som, ze kazdy strelec pouziva ochranu ustia hlavne. V podstate si ustie prelepuju obycajnou lepiacou paskou. Maju ich nalepene na pazbe a po kazdom vystrele ustie ihned zalepia. Ma chranit hlaven pred necistotami(voda, sneh, listy, ihlicie a pod.). Mauser ma dokonca na svoje ustie originalne gumene krytky, ktore presne zapadaju do ustia odkaz Udajne to nema vplyv na bezpecnost(co sa tyka tlakov), ani presnost. Paska je vraj prederavena uz plynmi, ktore sa tlacia pred strelou. Na SK som to videl iba u jedneho jagra, ktory to prave odpozeral v Tirolsku. Pouzivate to? Zaujimalo by ma, co si o tom myslia niektori z vas (napr.Bleiker,Durell, MMasska a ini). Vdaka za reakcie. Majo
počet zobrazení: 4 185
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off namor676, 20.10.2015 o 23:14

Ja používam praobyčajné záslepky na zásahy v terči odkaz a funguje to bez problémov, vždy mám pár kusov v dokladoch. S tou lepiacou páskou som videl video a v spomalených záberoch bolo vidno, ako je odfúkli plyny ešte pred projektilom.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
off Durell, 25.1.2016 o 21:10

Nie ale keď to treba nacpem použitý štuplík do ucha zo strelnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 24.1.2016 o 20:17

Používa niekto ako chránič ústia toto? Ochrana ustia hlavne - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 23.10.2015 o 12:23

dede a ja som mal info že až desiati z deviatich :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 23.10.2015 o 11:37

Najlepšie držia tie čierne terč. záslepky, odporúčajú to aj štyria s troch strelcov.. Nové biele sa neodporúčajú ,, údajne ,, v lepidle je prímes ktorá spôsobuje koróziu a tým poškodenie hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off namor676, 23.10.2015 o 10:22

Nuž Ty nevieš a ja mám overené že držia, ústie otriem a nalepím a drží jak pes ježa, niektoré čo používam majú snáď aj viac ako päť rokov, ale je pravdou že veľmi staré už nedržia. Určite je to lepšie ako nič a mať napr. napršané, nasnežené v hlavni, to keď necháš bez vyčistenia ,,tak je 100% iste, ze podporujem vznik hrdze" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 23.10.2015 o 10:18

No neviem,ci papierova okruhla tercova zaslepka bude drzat dobre na mastnej hlavni, alebo zmrznutej, ci mokrej hlavni. Tiez je asi podstatne, kolko rokov maju taketo zaslepky, lebo starsie uz nemaju skoro ani lepidlo (akoby bolo vysusene alebo co). A ked dam lepidlovu zaslepku na zbran, alebo pasku a budem s tym chodit cely den vo vlhkom prostredi (a nedajboze to zabudnem odlepit) tak je 100% iste, ze podporujem pod paskou vznik hrdze, alebo mi tam vznikne ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.10.2015 o 22:48

Tie záslepky držia prekvapujúco dobre, niekedy dokonca aj po výstrele ostáva nalepený obvodový krúžok. Komu však vyhovuje riešenie s prezervatívom prípadne sáčkom, tomu môžem doporučiť jednoduchú gumenú rukavicu a hneď sú k dispozícii štyri krytky (palec nevyhovuje, je hrubý) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stagstalker, 22.10.2015 o 22:18

záslepky na terč sú fajn, ale pri pohybe terénom (otretí o klasy, kríky) môžu odpadnúť, viac sa hodia na pohyb po otvorenejšom priestranstve či pri čakaní na štande za zhoršeného počasia. Celkom dobre funguje aj obyčajný mikroténový sáčok,ktorý sa nastokne na ústie hlavne, prípadne prichytí gumičkou, pri pohybe, napr. v kukurici či v poli je to odolnejšia varianta a myslím, že na streľbu či bezpečnosť to taktiež nebude mať vplyv(pokiaľ nemá kondóm, sáčok by určite nemal mať aj keď som týmto spôsobom ešte nestrieľal :) ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majochalani, 22.10.2015 o 21:23

Kaso, ale bolo :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 22.10.2015 o 18:01

pouzivam od dob, co som to videl u gebirgsjaegrov v alpach...pri pohybe v lete v pelovej kukurici alebo lanoch obilia taktiez super ako ochrana pred spinou v hlavni...a Majo nebolo to v tirolsku ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.10.2015 o 15:24

Ach jaj Miro Miro to som mohlo od teba čakať. Ja používam tento ,ale závisí od priemeru a okolností akcie :-D Ochrana ustia hlavne - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dusab, 22.10.2015 o 15:09

Aby sa neocitla puska v druhom stave... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 22.10.2015 o 15:00

MMasska- pozerám produkty f. DUR.X a ktorý kondóm odporúčaš ? Extra Long, Extra Safe ? Aby som si nepoškodil ústie hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.10.2015 o 11:49

Áno aj ja na guľové hlavne používam čierne záslepky na terč na guľobrok použijem elektrikársku čiernu izolačnú pásku. Správne písal Durell na automatické zbrane s tlmičom sa používa kondóm tak isto ako aj na zbraň s úsťovou brzdou . Síce už pár firiem sa zamerali na plastové kritky , ale načo vymýšľať teplú vodu ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 22.10.2015 o 11:38

A co mas proti starym jagrom ? Aj Ty, ked raz budes stary jager budes mat s najväcsou pravdepodobnostou viac rozumu, ako teraz... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 22.10.2015 o 7:06

zas tí starí jágri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Daniel8, 21.10.2015 o 16:07

Rozdiel je ale v tom, ze pre dohladavanie je kozenna "krytka" neprakticka. Niekedy nieje cas ju davat dole, preto je lepsia zaslepka, alebo paska. Cez kozennu nasadku by si vypalil asi iba raz :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 21.10.2015 o 15:51

Ochrana vnutrajska hlavne pred napadanim necistot napr.ihlicim, ci vodou, snehom, kuskami ladu atd. je vzdy namieste, pretoze pri vystrele z takejto hlavne moze dojst k roztrhnutiu hlavne, havarii zbrane, co moze byt nebezpecne pre zdravie strelca, alebo osob. Preto nie je u nas ziadnou novinkou, ze uz stari jagri nosili na usti pusky kozenu snurovaciu „krytku“ a tuto skladali dolu spravidla az na stande. Tiez nie je novinkou, ze uz v starych polovnickych rozkladacich stvordielnych listkoch (a neskorsich) bolo v polovnickych pokynoch hrubovytlacene, ze polovnik nosi zbran mimo pohonu vzdy ustim nahor, za dazdiveho pocasia ustim nadol. To bolo myslim aj v sarom zakone o pol. 23/62 a mozno aj v predoslom a urcite aj v polovnickom poriadku. Preco asi? Cize nemusime chodit ani do Rakuska pre rozumy, lebo my ten rozum mame uz davno :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 21.10.2015 o 8:38

Od 12:40 minuty na odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off marcelbyk, 21.10.2015 o 8:20

ja to tiež pouzivam v pohone už par rokov a bez problémov (klasickú lepiacu pásku) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 21.10.2015 o 7:58

Presne tak záslepka na terč funguje spoľahlivo. Ak sa použije čierna tak splynie s hlavňou a vyhneme sa "divným" komentárom. Treba ústie odmastiť aby tam dobre držala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off namor676, 20.10.2015 o 23:14

Ja používam praobyčajné záslepky na zásahy v terči odkaz a funguje to bez problémov, vždy mám pár kusov v dokladoch. S tou lepiacou páskou som videl video a v spomalených záberoch bolo vidno, ako je odfúkli plyny ešte pred projektilom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off Durell, 20.10.2015 o 23:07

Aj obyčajná lepka na terč splní svoju funkciu. Amici vo vietname používali kondom. Presne ako pišeš, plyny predbehnú strelu a strhnú ochranu skôr ako strela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 20.10.2015 o 23:05

Normálna vec u psovodov ..odporúčam ..ono sa to nezdá ale niekedy je v tej hlavni po nahánke/dohladávke naozaj bordel.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 20.10.2015 o 23:02

Já to používám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM