Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Uderník - diskusia

autor: off 1313juro13
pridané: 25.9.2015 11:10
Ahojte ma niekto skúsenosti s vymenou údernika na Guľobroku Uherský brod dá sa to aj doma alebo treba ist za puškárom ? Vďaka
počet zobrazení: 3 694
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Elo, 23.11.2015 o 17:51

chlapi nikto nič? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Elo, 22.11.2015 o 19:09

Zdravím kolegovia poľovníci. Potreboval som na guľovnici CZ 550 rozobrať záver - nečistota, drobná špóna mi vypadla po rozobratí zvnútra, ale mal som zdemontovanú aj pružinu úderníka. Všetko som zložil naspäť, ale vie mi niekto povedať, či nastavenie matice pružiny je potrebné v nejakej konkrétnej polohe? Tá matica pružiny úderníka vlastne reguluje predpätie pužiny, takže aby sa napr. nestalo, že buď neodpáli náboj - malé vysunutie úderníka, alebo naopak, aby sa úderník nevysunul príliš a nedosšlo prerazeniu zápalky nábojnice? Môže sa také niečo stať? Takže budem vďačný za rady skúsených fajnšmekrov.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 6.10.2015 o 15:39

Jaro, porovnavat zbran so ziarovkou :) Vidim, ze mas toho vela za sebou, a ze rozobratie zbrane je pre teba hracka. Prajem ti uspesne hranie sa na majstra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 6.10.2015 o 12:43

Aj tu ich mas odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1313juro13, 5.10.2015 o 19:39

ja si to prave chcem sam urobit tak preto chcem zistit ze ci to je mozne a nieje to nejako specialne riesene a druha vec udernik je problem zohnat zatial vdaka za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 5.10.2015 o 12:45

Slovhunter,v ZH-hackach je obycajny srob na obycajny srobovak... a v Uherskobrodskych kozliciach zas iny, zevraj "specialny" :-o)) cize z mojho pohladu ide len o to, ze na jednom vyrobku je taky a na druhom taky.Flinta je druhou rukou jagra a dobry jager by si mal vymenit uderniky sam. To uz aj na vymenu ziarovky v byte potrebujes volat "majstra" ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 4.10.2015 o 18:50

Asi preto je tam taka matica, aby sa tam hockto nesprtal. Aby si potom nezostal prekvapeny, ak ti dojde nejaka super trofej a ty budes darmo tahat spust. Daj to puskarovi, zbran nie je lopata. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off alex, 27.9.2015 o 13:09

Oni maju,ale ja nemam! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 27.9.2015 o 11:20

1313juro13 - taky "srobovak" maju bezne aj restauratori ci vyrobcovia pazieb. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1313juro13, 26.9.2015 o 21:56

takze kuc bud vyrobit alebo ist za puskarom ,super vymysel mohli dat obycanu srobu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 26.9.2015 o 14:58

alex - Kuk : Uderník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 26.9.2015 o 13:21

Nemate niekto vyfoteny ten kluc? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 26.9.2015 o 8:54

igoret - Výmena úderníkov na ZH (obidva sú rovnaké) sa dá spraviť aj na posede bez vypažbenia za 5 minút za pomoci nožíka !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dlhydavy, 25.9.2015 o 23:19

UB ma vpažbe maticu ma špecialny klučs dvomi vystupkami.Uderniky su zaistene priečnymi čapikami,kladivka musia byt natiahnute. na UB sa lame vačšinou ten dlhši. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 25.9.2015 o 14:37

Inac aby som nezabudol, kozlica pred vymenou udernika musi mat kladivka pravdepodobne natiahnute (bici mechanizmus napnuty) aby si sa dostal k vymene udernika. Tam este odsrobujes myslim maticku a uz si pri uderniku s pruzinkou. Neboj sa toho a sam uvidis, ze to zvladnes lavou zadnou a este lepsie, ako puskar :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 25.9.2015 o 14:04

Dá sa to aj doma. Kedysi dávno som to menil na brokovej kozlici UB jeden úderník je kratší a druhý dlhší. Guľobrok by mal byť to isté. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 25.9.2015 o 14:04

Udernik som sice na CZ- UB nemenil, ale pazba je k baskuli prišrobovana jednym dlhym srobom, ktory je v v pazbe pod botkou. Cize odstroj (odsrobuj) najprv botku pazby a v pazbe uvidis srob, ktory odsrobuj. Musis mat ale dlhy srobovak. No a potom odsrobuj srob z lucika (za zadnou spustou) a srob zvrchu z chrbta (myslim ze aj ten asi drzi - uvids). No a ked odstrojis pazbu od baskule a baskulu zoberies do ruky sam uvidis, ci zvladnes vymenit udernik-y. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov