Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulobrok 7X57r /16 - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 23.10.2008 12:57
co poviete je tato zbran vhodna pre zaciatocnika?
počet zobrazení: 35 886
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 324 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lovecccc, 14.1.2009 o 15:54

Edu ja som tiež z Blasera strieľal v kal.300WM a je to nádherná zbraň ako vravíš -ale aj tak mi ten záver naháňa strach(vtedy som to našťastie nevedel ) . Ja by som určite išiel do Mausr M03 :) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2009 o 15:50

Lovecccc par kamaratov ma blasera a sam zvažujem kupu tejto guľovnice . Možno by bolo dobre keby sa vyjadrili uživatelia . Strach zo zaveru Blasera osobne nemam kto ma nech si ho nekupuje :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2009 o 15:48

Nemusí sa páčiť každému . Osobne som z blasera neraz strielal a preto ma očarila dokonalosť tejto zbrane . Nevšimol som si žiadne plasty . Povrchová uprava kvalitného kovu s prekrásnym drevom jemnučké opracovanie za naozaj slušnú cenu 2000 euro to je podľa mňa výborný pomer kvalita & cena - podobne možnosťi dokupenia si iných hlavní. Čo sa týka zaveru a prebíjania rychlosť a presnosť ma tiež fascinovala . Aby som len nekecal že tu vychvalujem nejakú brakovu zbraň skrachovanej zbrojovky tak kuk:
odkaz />
Bodo a za takuto cenu odkaz /> no nekúp to vraj platí zakon podľa ktoreho ti musi predajca predať ťovar za cenu ktorou ho označil tak poďme do toho :))))
PS čo má Blaser plastové ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 14.1.2009 o 15:41

Edu - ja som čítal skôr o probléme toho systému ako takého a nie o probléme v sérii. Tých sťažností v tomto systéme je dosť a dosť sa to aj rozoberá- inak by s toho nebolo po svete s R93 také halóó. A tiež dalšie problémy priamoťažných záverov a to že sa V R93 stáva že po výstrele nemôžeš záver otvoriť a podobne . čo je spôsobené že pri výstrele sa nábojnica k záveru ako keby prilepí ale je to podstatne silnejšie spojenie dna nábojnice zo záverom -pri klasickom Mauzrovi to pri prebijaní hravo prekonáš ale pri piamoťažných záveroch to zvykne robiť paseku ( píše o tom Ing Hanák) a píše múdro lebo zhruba pred tromi rokmi som mal možnosť strieľať zo starej vojenskej pušky s priamoťažným záverom kal. 8x56R a ni vždy šlo záver otvoriť - tak sem ho len odbíjali kladivom :)) . A k tomu že ti tá firma pošle ospravedlnenie - no to je síce pekné a slúži im to ku" cti " ale plastiku tomu dotyčnému určite nezaplatia a ver mi že niektorým nešťastníkom čo mali z R93 dočinenie by sa zišla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 14.1.2009 o 15:07

Tiež nejako neverím tomu Blaser záverovému systému,známy puškár ich názýva umelohmotné verzatilky,a vobec nechápe prečo toľko stoja.Ja som mu vysvetlil,že red bul je tiež len limonáda a stojí 2,5eura,že je to len správnym marketingom,ako loveccc spomýnal ,zlamovačky a kombinačky to je už niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2009 o 14:49

Bola určita seria v ktorej došlo k MOŽNOSTI poruchy zaveru . Všetkym týmto guľovniciam boli bezplatne vymenene zaveri . Neviem presne o koľko guľovníc sa jednalo . Aj tu je vidieť správanie sa výrobcu ktorý každému kto vlastnil guľovnicu vystavenú možnej poruche /nie ohrozeniu na zdraví / pošle list ospravedlni sa a bezplatne uhradí a vymení novú súčiastku . Pri Zh v ktorom sa lamu uderníky ako zapalky by takato možnosť nebola . Samozrejme že túto drobnu poruchu hned využiva konkurencia na znevaženie tejto značky . Píšu sa recenzie atď. Neviem v ktorom roku sa týchto par zbrani opravovalo . Ale momentálne je už roky všetko v najlepšom poriadku . Podliehajuce prísnemu testovaniu a normám.
Ale porovnávať Blaser a ZH to je ako Trabanta a S classe mercedesa . Môže sa zistit že na Sclasse bol vadny nejaký gombiček u par Ks ale mercedes zostane mercedesom a trabant trabantom . Diametralne odlišné dve veci . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 14.1.2009 o 14:05

Edu - ja osobne by som sa Blaser R93 vyhol . V súčasnnosti je to veľmi diskutovaná téma aj na iných fórach . A je tu rozoberaný jej nespoľahlivý záveroví systém ! Firma Blaser Na guľovnicu R93 dostala najviac reklamácíí spomedzi všetkých špičkových výrobcov zbraní . A tiež eviduje najväčší počet trestných oznámení od poškodených majiteľov . Na nete ej plno fotiek ľudí čo im pri výstrele záver "zmenil výzor tváre " na trvalo -a vôbec to nevyzeralo pekne . Táto téma je často preberaná aj medzi puškármi a tiež sa tu skloňuje slovo " nie najspoľahlivejší ) systém uzamykania . Najnovšie som čítal o obrovskom prepade guľovníc R93 na nemeckom trhu (v dôsledku problémov zo záverom ) a nahrádzaním guľovnicami Mauser . Ja osobne by som pri strelbe s tejto zbrane nemal dobrý pocit - ked by som si podvedome uvedomoval že ma to môže prizabiť . Týmto nechcem Firmu Blaser znevažovať - problém sa tíka len guľovníc R93 inak kombinované zbrane od Blasera patria k špičke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.1.2009 o 13:20

Počítal som čo iný popísali . Poviem len môj subjektívny názor . Vlastním GB Sabatti 7x65 /12 je to zbraň pekná na pohľad veľmi kvalitne spracovaná ,má výborný sustrel ,uderníky sa daju spustit ako na každej normálnej zbrani okrem ZH :)) rozobranie trva 3 sekundy ako i zloženie podobne ako u inych normálnych GB okrem ZH tam je to tak zložité + zdlhave že to lezie na nervy . Hlaveň je dolu tak ako u 99% GB na svete okrem ZH ktorá ma hlaveň Gulu hore ,Montaž je spolahliva oproti ZH , Zamky a rozheganosť nekvalitné prevedenie a použitie nekvalitných materialov tak by som popísal ZH broková hlaveň bez tvrdochromu čo je u normálnych guľovníc normálna bežna uprava ,Povrch neskutočne náchylný na hrdzavenie .Dezing tiež pôsobí ako traktorová guľovnica . Takže take mám skusenosti ja . GB by som si už nekupil .Lebo brokovú hlaveň vôbec nepoužívam a aj sabati je veľmi ťažká guľovnica .

Moja rada je je podobná ako Ti radil Spelec . Kúp si novučku guľovnicu solo a dobrý puškohľad . BRNO 98 /lacna + pekná +presná / Na trhu je však veľa guľovníc kvalitka je za rozumnu cenu Tikka finska . Ked chceš však zbraň na celý život a máš dostatok financíí Blaser sa dá kupiť za 65 000 sk okolo 2000 €. Je to dosť ale keď si povieš že je to na celý život a máš možnosť si kedykoľvek dokúpiť výmennú hlaveň + použiť špecialne pažby alebo odľahčené podpažbie je kvalita tohoto šperku voči cene vo výbornom pomere v kalite .Dezing je dokonalosť a naozaj krásne s citom prevedený . Všetko záleží od toho koľko chceš investovať . ZH GB by som ja osobne doma nedržal ani keby mi ho niekto zadarmo daroval .
Kaliber 7x64 ,W270,W308,spr.30 -06 a ine univerzalne si už vyberieš . Dôležite je tiež kvalitne guľové strelivo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 14.1.2009 o 12:00

PoloVlad: kup solo gulu a zvlast brokovnicu. na spolocnych polovackach na drobnu nebudes strielat z gulobroku. cize tu vyuzijes brokovnicu. ak si kupis rozumny kaliber v gulovnici, tak odpolujes vsetko ostatne, aj skodnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 14.1.2009 o 11:42

Posnažím sa veci konkretizovať a upresniť :
Tento rok, ak sa mi všetko podarí ako by som chcel, mal by som na pláne kúpiť si svoju 1. zbraň. Neovplývam na začiatku takými poznatkami a v rodine nemám žiadneho poľovníka, ktorý by mi poradil ohľadom výberu zbrane.
Čítam však rôzne fóra a rád si nechám poradiť, aby som na poprvé neurobil neakú hlúposť a neunáhlil sa.
Pohybujem sa v poľnom revíry s odstrelom srnčej a diviačej zveri, vyskytuje sa aj zver drobná, zajac, bažant a poľujeme aj na divé kačice.
Kamarát si len prednedávnom kúpil do tohto revíru brokovnicu, ale sám mi povedal, že mal asi kúpiť niečo iné. Ja preto aj po jeho radách a svojom zvážení, som sa rozhodol zakúpiť guľobrok.
Ako jeden z mladých sa isto tak skoro k odstrelu srnčej tak skoro nedostanem, a mať pri pochôdzkach revírom brok aj gulu sa mi zdá výhoda. Preto som nepomýšlal o sólo guľovnici a ani po brokovnici, ten guľobrok sa mi zdá najoptimálnejší. A aby som to nemal až také jednoduché, som aj ľavák.
Preto som rozmýšlaľ o kúpe značky ZH, ale viem, že majú tieto zbrane dosť prežité a nerád by som kúpil niečo, čo bude stáť nefunkčné v skrini.
Preto som sa obrátil na vás, páni, o radu a pomoc pri výbere zbrane a značky.
Ďakujem, s poľovníctvom na večné veky a nikdy inak !
PoloVlad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.1.2009 o 23:12

orol - ahaaaa, zas si ma naučil neičo nové, nikto nieje dokonalý. No škoda, ZH u mňa doma už iste nebude.


PoloVlad - no ehm ,poslabšie stránky veci- keď ti ich vypíšem tak si pomyslíš, že som blb, no mne osobne vadia, považujem ich za nedostatok ale len preto, lebo zbraň sa týmto odlišuje od iných, bežných. Umiestnenie poistky, záverový systém s odsuvným zámkom, design.... mne proste ZHčky nejdú ;-)


bodo1948 - s tým papierikom je to OK, kamošovi som zavrel do brok. dvojky Iž 26E dvakrát hrúbku povolenky, a v pohode som ju vytiahol, na mojej bývalej Iž 27 EM som klasickú povolenku neskladanú rozstrihol :))) ale nie to som mal na mysli, ja som ymslel ten lahký chod vyplývajúci z princípu systému. Ale dobre, neisom tu od tohoa by som tu niečo osočoval a nadával na to. Mne sa nepáčia designovo a bodka. To lámanie úderníkov - ja mám takú skúsenosť, iný má takú (toto tu je zbierka skúseností:)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.1.2009 o 22:15

Dodatok:
keď spúšťam kozlicu ZH - pridŕžam palcom aj temennú kľučku - ( ktorou otváram, alebo zatváram zbraň ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 13.1.2009 o 22:06

Vôlu na zámkoch,skúša sa vložením rožka papierika medzi zámok a hlaveň pri zatvorenej zbrane(nemal by sa tam vmestiť),potom si pozri opotrebovanie osiek v baskuli samozrejme hlaveň aby nebola vypadaná-broková a vyšlahaná gulová,zámky by nemali mať volu,pažba sa nesmie hýbať na baskuli,po kúpe si daj vymeniť pružiny,perá a úderníky nestojí to veľa,a tak sám musíš mať z tej zbrane dobrý pocit.Pozor na chorobu ZH-čok,pri odpálení 1 hlavne sa stáva,že odpáli aj druhú,ale ZHčka, božská moc a konská sila sa nedajú pochopiŤ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.1.2009 o 22:01

PoloVlad - skús to trošku konkretizovať - myslím tú tvoju otázku, aby som nemusel veľa a možno ZBYTOČNE písať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.1.2009 o 21:57

Iboo, viem, že v týchto veciach si doma a vyznáš sa. Chcem len doplniť, že je pravdou to lámanie údernikov i keď mne sa to nestalo ani raz, možno preto, že som necvakal naprázdno. Niektorí kolegovia za roky rokúce používania s týmto tiež nemali problém. Všetky tri kozlice ZH, ktoré som vlastnil, išli spustiť bez problémov, len treba na to cvik a spôsob. Je to trošku zložitejšie, ako pri iných flintách. Robí sa to tak, že pri úplne zalomenej zbrani dám dva prsty na spúšte, tretí prst – ukazovák na poistku a ROVNOMERNE, teda rovnakým tlakom vykonávam všetky tri veci SÚVISLE NARAZ a ešte zároveň aj POMALY ZAVIERAM zbraň. ( čiže tlačím na obidve spúšte, ukazovákom tlačím DOPREDU na poistku a zavieram zbraň ). Treba si nájsť aj vhodný úchop zbrane. Po čase sa to človek naučí tak dokonale, že NEPOČUŤ žiadny zvuk. Čiže netreba používať žiadne „školné náboje“, resp. gumy a podobne na spustenie napínacieho a bicieho mechanizmu. Neviem ale určite, či sa dajú spustiť úplne všetky kozlice ZH, lebo kdesi som začul informácie, že komusi to nešlo spustiť, čo ma dosť prekvapilo – keďže mne to išlo úplne normálne. Ináč máš veľkú pravdu aj v tom, že slová sú len slová. Najlepšie je pred kúpou vyskúšať! Mal som aj GB kozlicu v rade Brno 500 – myslím to bolo 502,4 alebo 6 kalibru 243W/12. Zakúpil som si ju po skúsenostiach zo zbraňami ZH a GB ČZ a chcel som mať čosi krajšie a elegantnejšie a HLAVNE trošíčku ľahšie, zo štíhlejšou a krajšou baskulou. Bol som spokojný, ale radšej by som vtedy uvítal 16- kovú brokovú hlaveň, čo ale normálne nevyrábali – ( možno na zakázku ). Ináč všetci vieme, že zbraní ZH bolo vyrobené obrovské množstvo, čiže tá zbraň, podľa môjho názoru historickú cenu jednoducho nemá a dlho nebude mať. Je ale možné, že niekto nebude súhlasiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 13.1.2009 o 21:50

iboo-môžeš bližšie popísať tie "poslabšie stránky zbrane" chcem si kúpiť ťiež nejaku ZH-čku a rad by som vedel čo si mam všímať podrobnejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.1.2009 o 18:34

čiže staršie modelové rady 100 a 200 sú už historické kúsky, no hodnotovo na Brno Z FS nemajú ani zďaleka (síce neisú ani tak staré - ZH). Nevýhodou kozlíc ZH je (zrejme kvôli tuhosti materiálu) pri cvakaní naprázdno časté lámanie úderníkov. Systém podla svojej koncepcie nejde "spustiť" ako pri napr. ruských kozliciach. DOporučujem používať spúšťacie, alebo aspoň "DUMMY" náboje ( kdejaké už vystrelené náboje). Obecne aj tu platí, že najdrahšia vec na gulobrokoch je SÚSTREL. doporučujem pred kúpou vyskúšať prakticky, slová sú len slová. Ono keď človek ide kupovať ZHčku - isto vie čo je to za flinta, nijaký extra luxus, jednoduchý zámok, zbraň bola pôvodn eurčená do svojej doby pre masy ludí. Nikto nepovedal že nefunguje. Poistka, zatváranie, umeistnenie gulovej hlavne, spôsob dolícovania hlavní a mnoho iných - toto sú veci ktoré musí budúci majitel poznať nie z hladiska funkčno-principiálneho (nemusí), ale sú to tie poslabšie stránky zbrane. Neodsudzujem tieto kozlice, no lámanie úderníkov vie nasrať. k tým cenám - ceny sád sa pohybujú pomerne vysoko, pred nedávnom tu bol inzerát v podstate sada bez optiky s novými GB hlavňami za 18 000 SKK. pôvodne mala kozlice ZH nahradiť na trhu rada Brno 500, no zrejme pre oblubu kozlíc ZH k tomuto nidky nedošlo, nakolko kozlice Brno 500 sú luxusnejšie, aj cenovo drahšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 13.1.2009 o 18:30

Orol, áno viem, aké staré sú tieto zbrane, ešte staršie ako som ja. Preto si rád nechám poradiť, čo by si mi iné ty doporučil ? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.1.2009 o 14:41

Prvé kozlice radu 300 sa začali vyrábať v Brne na začiatku roku 1970. Túto informáciu mám z rôznych kníh a literatúry nezávisle na sebe. Chcem tým len povedať, že pokiaľ ideš takú zbraň kúpiť, musíš si byť ešte pred kúpou a zaplatením vedomý toho, že takáto staršia zbraň už môže vykazovať chyby v zámkoch, prípadne hlavní a pod. Preto je dobré si zo sebou zobrať kolegu, ALE TAKĚHO, KTORÝ TOMU ROZUMIE!!! Ináč staršie ZH predsa majú už svoje roky a tak by som do toho asi už nešiel. Jedine v prípade, že natrafím na ZH v pôvodnom originálnom a vynikajúcom stave ( aj bez optiky ) stave, aj to by som išiel do sumy MAX. 10 000Sk, teda 330 eur. Inak NIE! Ale to je iba môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 13.1.2009 o 14:04

no konecne vecna diskusia k veci.:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 13.1.2009 o 12:46

Iboo, orol, ďakujem vám za podrobný výklad. Ak sa mi všetko podarí tak ako by som chcel, plánujem si tento rok zaobstarať takúto zbraň. Vybral by som si asi radu 300 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.1.2009 o 21:35

Teraz ma napadlo, že tá druhá spodná hlaveň u guľovej jednotky ZH vlastne slúžila len ako zásobník na druhý náboj, lebo baskula ostala pôvodná. Čiže dalo sa strieľať len z hornej hlavne. Zaujímavé riešenie a hneď bola guľová jednotka na svete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.1.2009 o 20:25

iboo, áno. Aj guľová jednotka ZH. Videl som ju len kdesi myslím v katalógu. Už si to dobre nepamätám, ale myslím to bola zbraň ako keby s dvomi hlavňami ( aj podľa baskule) a pritom to bola jednotka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 12.1.2009 o 20:02

Robili,už je to história. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.1.2009 o 18:57

medzitým som zistil ďalšie - ZH 344 gulová kozlica 2*7x57R, ZH 348 gulová kozlica 2*7x65R a ZH 349 gulová kozlica 2*8x57IRS. všetky sa robia v prevedení celopažba, aj polopažba (teda robili sa) potom je tu ešte taká zaujímavosť, a to gulová jednotka!!! ale jej modelové označenie to je už na mňa privela...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.1.2009 o 16:57

iboo, áno. Číslo 4 ( druhé číslo z trojčíslia ) označuje guľové kozlice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.1.2009 o 16:43

Ibo, áno. Veľmi dobre si to napísal. ZH 101 - /12/12 hlavne 700mm, ZH 102- 12/12 hlavne 680mm, ZH 103- 12/12 hlavne 760mm, ZH 104- 7x57R/12 hlavne 600mm, ZH 121- 16/16 hlavne 680mm, ZH 124- 7x57R/16 – to je modelová rada kozlíc radu 100. Závery týchto kozlíc sú odsúvateľné a ich uzavretie zabezpečuje silný spodný ozub a dvojitý Greenerov záver. Tieto majú automatické poistky, ovšem ešte nie odpružené. Kozlice modelovej rady 200-204, 221 a 224 sú vlastne zlepšenými. Pri tejto rade je už odpružená poistka, ktorá znemožní výstrel aj pri neúplnom uzavretí záveru. Hlavne všetkých kozlíc tohto radu možno ľahko vymeniťna jedno lôžko záveru ( jednu pažbu ).Kozlice radu 300 sú už vkusnejšie a modernejšie upravené, majú zlepšené povrchové plochy a lôžka záveru sú upravené lepšie, ako pri kozliciach radu 200. Patria sem 301- 12/12, 302-12/12, 303-12/12, 304-7x57R/12, 305-5,6x52R/12, 321-16/16, 324-7x57R/16. Prvé uvedené tristovky sa odlišovali dĺžkou hlavní – poľovnícke vyhotovenie a športové vyhotovenie ( trap- skeet ). Mal som stovkovú, dvestovkovú a tristovkovú radu kozlíc ZH a pomerne úspešne som ich používal. Neskôr pribudli aj ďaľšie, ale o tom úplne a podrobne neviem, resp. ibo to už napísal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.1.2009 o 14:39

brokové a gulobrokové kozlice rady ZH sa označujú tromi písmenami XXX. Prvé číslice v rozsahu 1,2 a 3 určujú modelový rad, čisto kategorizácia podla roku výroby, nejaká tá zmena designu a pod. Druhé číslo je 0, 2 alebo tuším 4. 0 sú kozlice s brokom 12, 2 sú kozlice s brokom 16 a tá 4 je tuším niesom si istý pre guľové kozlice. Tretie číslo je samotný model- 1 lovecká broková kozlica, 2-skeetová brok kozlica, 3- trapová brok kozlica , 4- gulobrok s gulou 7x57R, 5- gulobrok s gulou tuším 5,6x52R, 6-gulobrok s gulou 5,6x50R mag,7 - gulobrok s gulou neviem akou, 308 - gulobrok s gulou 7x65R, a asi tuším aj 9 - ako gulobrok s 8x57JRS ( tá 7 bude asi 22 hornet). To číslovanie nieje asi moc presné, dlho som to nikde nevidel. Takže prakticky - ZH 324 je gulobroková kozlica 16/7x57R , ZH 321 broková lovecká kozlica 16/16. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 12.1.2009 o 12:23

Páni, mohli by ste mi ozrejmiť, aké sú rozdiely v jednotlivých typoch guľobrokov ZH ? Viem, že niektoré majú brok 12, iné 16 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepousek7, 12.1.2009 o 11:21

Výborná taky sní střílím a je to na všechno!!ráže 7 je skvělá na srnčí na prase i na lišku!!A když jdeš na čekanou a přijde ti blíž liška tak jí střelíš brokem a nemusíš střílet kulí!!střílím nejdál na 150 metrů a jsem spokojen!!Musím říct že nejlepší flinta ají na čekanou na hromadu!!Mě to stačí na naše podmínky!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.1.2009 o 11:06

Na spoločnej sme si doberali - uťahovali z kamaráta, čo mal bixku, myslím Tichý, Mor. Ostrava. Pýtali sme sa, ktorú hlaveň má guľovú a ktorú brokovú..... zaznel obrovský rehot. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.1.2009 o 2:05

horarstevo - tak sme sa dohodli. bixka 12/.50BMG by vyzerala už trochu vyváženejšie :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 22.12.2008 o 18:22

Keby bola gula .500 , tak ani nie :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 22.12.2008 o 0:24

foksi25 - nic len ze 12 brok v bixke by vyzeral otrasne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 21.12.2008 o 11:39

Iboo - co mas proti takej bixe? Ved kaliber je to skvely a bixa je zbran krasna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 15.12.2008 o 21:48

polovnikrv - ty máš na mysli ZH 324 ? alebo neičo iné ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.12.2008 o 22:27

foksi25 - ak ti je život milý, na tú bixu zabudni (trošku humoru :D ) . Inak Bixka v kalibri 12? hmm..ešte som nevidel, ale je možné že bixiek som vela ešte nevidel...videl si niekde takú ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 13.12.2008 o 18:41

Ja som zaciatocnik a mam takuto zbran. Spolu s vymennymi hlavnami 16/16. Strelil som s nou zatial len 3 lisky. Vsetky gulou. Mne ta puska pasuje a mam ju rad. Teraz nedavno som si este dokupil gulu .223 Rem, ale len na lisky. Ale mojou tuzbou je bixa 9,3x74R/12...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Frederik, 13.12.2008 o 0:19

Ja som mal tento gulobrok ... perfektná zbraň pre začiatočníka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 12.12.2008 o 17:29

Prečo by nebola? Niekto, resp. veľa ľudí má alebo malo tento kaliber a slúžil - slúži k spokojnosti. Ak pochybuješ, oslov mňa- beriem ju. Akurát presne zháňam 7x57R/16- samozrejme v cene obojstrannej spokojnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-320 z 324 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM