Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

pazba grs, aics - diskusia

autor: off meindl
pridané: 16.3.2015 19:36
Zdravim
chcel by som si dat novu pazbu na moj remington 700 xcr long range tactical uvazujem nad tymito tromi pazbami od GRS long range, aics ta klasicka alebo ax-aics ta sa trochu tasie zhana
Ake mate skusenosti s jednotlivymi pazbami a ktoru znich by ste mi naskor radili a preco
dakujem za pomoc
počet zobrazení: 3 558
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off vilo72, 6.10.2015 o 20:54

kto má záujem o niečo iné ako klasické pažby pozrite si : odkaz. Americké pažby sa mi zdajú predražené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 3.10.2015 o 14:50

Tak teraz som sa fakt dobre zasmial... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off polomcan, 3.10.2015 o 10:00

ja bi som chcel takúto pažbu na cz550fs robia ich aj celopažby? a kde ich dostať kúpiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 18.3.2015 o 14:52

millos : Neviem aku povrchovku ma tvoja GRS Long Range, ale Hunter verzia co som mal bola s obycajnou olejovkou...tj. ked som to pretrel olejom na pazby tak si mal vidiet ako to drevo pilo olej... a tu to mas popisane aj priamo na stranke vyrobcu : odkaz GRS rifle stocks in laminate wood are treated with an oiled finish. It is important to maintain this finish to prevent moisture to enter the laminate. Moisture over time can result in cracking of the laminate wood. All oiled wooden stocks need maitenance, this is how we recommend the process. Cize vyrobca to popisuje spravne ako nutnu udrzbu ,samozrejme je to cisto tvoja vec ako sa (ne)staras o svoju pazbu za nie malo penazi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 18.3.2015 o 14:45

Turbiak: Nestretol som sa s chalanmi čo dali bedding do AICS,a šlape im to presne... podľa môjho názoru je to predražená pažba...ale čo už, platíš za dobrú značku. Mňa veľmi nechytila za srdce, ale vravím, je to vec vkusu. Do dlane mi na tie moje dlhé hrable perfektne sadne GRS a aj to vyosenie sa mi páči.. Popravde AICS som skoro kúpil, ale Dano mal v alliancze.cz jednu poslednú na moju flintu, tak sa mi nechcelo čakať a zobral som ju od neho.Vlastne dostal som ju pred rokom aj pol ako dar na Vianoce. A aj McMillan A5 mi sľúbili dodať do mesiaca, tak som volil rýchlo GRS a som nadmieru spokojný. Potešilo ma aj to, že Kelbly strašne veľa svojej produkcie osádza do týchto pažieb, tam sme aj písali a čuduj sa svete, odpovedali mi a boli to len pozitívne slová. Meindl: GRS robí viac modelov, ja mám GRS Long Range. Popravde, ten zabudovaný monopod občas blbne, pri výstrele ti sadne puška pár zubov nižšie, ťaažko sa to vysvetľuje ako to tam funguje, musel by si to vidieť. Ale šikovný sústružník tú súčiastku vie vyrobiť za pár minút. Mňa to netrápi, strieľam väčšinou z bagu. Čo sa týka ošetrovania pažby, Palo musím ti odporovať, na tieto pažby nepotrebuješ žiadny olej,je to len marketingový ťah, povrchová úprava ťa prežije bez údržby. Nie je to obyčajný lak, alebo vrstvy laku nastriekané niekde vo firme na lakýrnickej linke...ale je to technológia ktorá využíva UV žiarenie, ktoré vytvrdzujú prechodom cez komory tekutý lak, ktorý by bol bez toho stále v konzistencii ako med. Nemám chuť to tu vysvetlovať, u nás som robil pri tejto technológii v jednej firme pár rokov. A pažba, tá je vyrobená technikou tzv.vrstvenného dreva, ktoré je pár dní "naparované" kvôli plasticite, nareže sa na dýhu,potom sa presušuje, prekladá sa po vrstvách s epoxydovými živicami, vloží sa do špeciálnych blokov a ide pod lis, už si nepamätám ako dlho, ale asi týždeň na to tlačí strašne veľa atmosfér, aby sa živica dostala všade. Potom po vysušení je to neskutočne tvrdé a zároveň akoby plastické. Narežú sa foršne, šikmým rezom a vystúpi krásna textúra toho prekladaného dreva. Málokto vie, že Slovensko bolo v Európe špička v spracovaní tohto vrstvenného dreva tzv.ARO-blokov. Je to hrozne komplikovaná technológia, lebo keď sa prešvihne teplota pri sušení, naparovaní...drevo začalo pracovať, alebo ostávalo tvrdé a krehké. Tá technika lakovania je podobná podlahám v bytoch, nie laminátovým, ale dreveným. /Prepex/ Tam by si darmo dával olej, vosk...zbytočné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Turbiak, 17.3.2015 o 15:23

Olejova politura nie je odolna vlhkosti , vode a poveternostnym vplyvom ako lak alebo synteticke pazby...tak sa o nu musis starat tym ze ju obcas pretries olejom nato urcenym , napr. odkaz alebo este lepsi by bol vceli vosk - je to trvacnejsie a nemusis to stale pretierat aj ked ti pazba zmokne , ale tak toto sa netyka iba GRS ale kazdej pazby ktora nie je lakovana...inak povedane, kazda lepsia puska ma olejovku na pazbe :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off meindl, 17.3.2015 o 14:47

Mam 308 win, prosim ta konkretizujes trochu tu udrzbu co nato vsetko treba a koli comu ju viac treba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 17.3.2015 o 14:19

meindl : samozrejme ze ano , v tej konfiguracii mas nato aby si vyhral hociaky medzinarodny pretek v dialkovej strelbe - s robenym strelivom samozrejme.. inak GRS ma olejovu polituru , cize si vyzaduje trochu vacsiu udrzbu..inak to mas 308w alebo 300 WM ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off meindl, 17.3.2015 o 10:07

Chcem to hlavne na tercovu presnu strelbu ale obcas by som to chcel zobrat aj na polovku, zalubila sa mi tato grs-ka odkaz este by som dal nanu beding a dalo by sa snou dosahovat niake dobre vysledky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 16.3.2015 o 22:29

Hlavny rozdiel je v tom ze : GRS mozes normalne nosit na polovacku, nosit AICS alebo AX-AICS na polovku je dost sialene..a nejde tam ani tak o ten dizajn ale hlavne o vahu...je totiz minimalne o 1kg tazsia ako ta GRS -ka , do GRS-ka potrebujes spravit pillar bedding odkaz ak chces strielat aspon trocha presne, co asi chces kedze si si kupil XCR LONG RANGE.. millos : preto ze niekto nerobi glass bedding do AICS este neznamena zeby to nemalo zmysel..ak si pozries vnutorny profil AICS tak zistis ze ma hooodne daleko ku valcovemu tvaru puzdra zaveru Rem700 vky , problematicka je hlavne zadna cast puzdra zaveru kde su stycne plochy z lozkom ozaj velmi male a rychlo sa ti strelbou ,,vybiju,,a to sa nebavme o tom zeby si mal podoprete prve 2-3 cm hlavne smerom od puzdra zaveru, napr. Accuracy International AW boli vsetky beddingovane uz priamo vo fabrike .. ale ved preco by to mali robit aj iny premiovy vyrobcovia..ved je to pracne,drahe a narocne na cas..ekonomicky usek by taku sialenost nikdy nedopustil.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off millos, 16.3.2015 o 22:09

Predpokladám, že to nechceš na poľovanie. Do GRS long range je veľký problém napasovať 30mm hlaveň, čo ale tvoj problém pri XCR nie je, viac mi sadla do ruky ako od ACC, ale to je vec chuti. . Tak už zdobí moje železo. Jediná nevýhoda, musíš sa ešte babrať s beddingom. Prečo sa nepopozeráš aj po vynikajúcej McMillan? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM