Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ledwave Wild Finder - zkusenosti? - diskusia

pridané: 2.10.2008 13:23
Máte nekto zkusenosti s nočným lovem diviakov pomocí této baterky?
počet zobrazení: 6 242
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off milank, 30.10.2008 o 19:32

Už sme tu v diskusií na túto temu debatovali a tam sa nás vyjadrilo viac,ako tu. Takže link odkaz /> Ináč plný súhlas so Solirovom.Sorry Nightcrawler,ale myslím že sa nájde aj iná cesta,ako zregulovať stavy diviakov u Vás v Čechách ako používaním bateriek na svietenie a ja dúfam,že sa toto u nás nikdy neudeje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 30.10.2008 o 16:17

nightcrawler - toto sa uz netyka teba.. mate v CR trocha inu legislativu. Tu sa uz zaoberame debatou o lovcoch u nas, ktory vedome porusuju zakon a pravidla len s cielom strelby a ulovku... Takze pokial to u vas legislativa povoluje - tiez by som na tvojom mieste hladal najvhodnejsiu pomocku k presnemu urceniu zveri. Ale myslim si ze by to mali vasi predstavitelia prehodnotit a zvazit humannost a etiku takehoto lovu v noci.. aj ta zver si zasluzi sancu a prave tma jej ju poskytuje.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 30.10.2008 o 16:13

LOVEC - za 1. tych 70% si podla mna poriadne prestrelil.. za 2. nikdy tzchto pytliakov nenazyvaj polovnikmi aj ked maju platny listok a povolenku. porusuju zakon.. za 3. ak hovoris o bezpecnosti a baterkach - baterka na pusku, nightvision a cokolvek co umoznuje lov v absolutnej tme do polovnictva nepatri. s tym alkoholom suhlasim, ale to je asi tak vsetko. pises o bezpecnosti - a ja vravim ze baterka s tym nema nic.. skor nedisciplinovanost strelca a hlad po rane.. NIKDY NESTRIELAM POKIAL NA 100% NEVIEM NA ČO!!!!! to je zakladne pravidlo ktore plati... baterka sluzi len a len na to aby si si cestou z lesa nedolamal nohy a aby si si pomohol pri dohladavke.. a kolko takych bateriek sa v SR preda? no kolko? daj udaj.. Ja osobne by som predaj svietidiel s montazou na zbran v SR zakazal, kedze sa nemozu pouzivat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off profitactic, 30.10.2008 o 11:52

Máme skúsenosti s touto baterkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nightcrawler, 27.10.2008 o 11:36

Cefo7, neurazil, spíše mně těší čest a morální výše těch kteří diskusi vedou, a dokážu pochopit že někdo má odlišný názor. Asi se nemá v tom cenu nadále rýpat, tak se pojdme věnovat dalším tématům, jedno jsem právě dal do placu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CEFO7, 27.10.2008 o 11:26

nightclawler-dúfam že ťa niekto svjími prispevkami do diskusie neurazil,lebo niektoré výroky tu boli fakt prisilné. Ja verím, že keby bolo na Slovensku povolené loviť v noci pri umelom osvetlení, tak to robí tiež minimálne 3/4 poľovníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nightcrawler, 27.10.2008 o 8:07

Vidím že toto není společné téma, no nic. Jen si prosím nemyslete, že celé noci nedělám nic jiného než že lítám po lese a snažím se baterkou uhranout nějakou zvěř, kterou pak bez rozmyslu lovím... Tak to určitě není, nicméně přísvit baterkou je alternativa pro ujištění se v přečtení zvěře a umístění spolehlivého zásahu, což je otázka zodpovědnosti ke zvěři samotné, můžete namítnout že v takovém případě by se lovit nemělo, ale to by jsme se za chvíli báli vyjít na ulici, protože by byla plná diviakov. Nemocný nejsem, a se mnou není nemocná asi třetina myslivcu z ČR, kteří za pomoci jakýchkoli baterek pravidelně loví. a nemálo je jich i u Vás... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikostefan, 24.10.2008 o 19:18

rys2,trafil si kliniec presne na hlavičku a čo sa týka tých chorôb neviem či tí /nočný lovci už neakou vážnou netrpia/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 24.10.2008 o 13:52

Zasvietiť na raticovú zver v noci pomocou umelého svetelného zdroja a takto ju uloviť pokladám ja za obzvlášť opovrhnutia hodnú vec. Toto iste nie je cieľom a pravým poslaním poľovníctva. Toto robia ľudia zlomyseľní, chorí, závistliví - vykazujúci známky pytliactva. Títo ľudia dostanú skôr či neskôr infarkt, ťažké choroby, desivé sny s obrazom. Ešte je čas sa napraviť!!! Vykonávaj výkon práva poľovníctva pokiaľ možno statočne a lov prevádzaj tak, aby si uvedenému predišiel. Tí, čo sa teraz z mladíckej nerozvážnosti a z nevedomosti nad príspevkom a doporučením smejú, sa smiať v budúcnosti nemusia! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nightcrawler, 24.10.2008 o 11:48

CEFO7 - jestli je to tak, omlouvám se, v ČR je to obdobné, nicméně liška a diviak se loví celou noc... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CEFO7, 24.10.2008 o 11:18

nightclawler- okrem toho že je na slovensku zakázany lov pomocou svietidiel je mimo splnu zakázane aj loviť hodinu po západe slnka až do hodiny pred východom slnka, takže tie 3týždne by poľovník po zotmení v lese "za účelom lovu" nemal čo robiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nightcrawler, 24.10.2008 o 9:33

Zdar kolegové,
abych svůj dotaz uvedl na správnou míru: V Čechách jsou sdružení s povolenou vyjímkou ze zákona, takže se zde lovit se světlem smí. Toto se děje hlavně z důvodů neúnosně vysokých stavů diviakov a tedy i škod které způsobují ty se šplhají do řádů stovek tisíc, z toho vznikají nesváry mezi polovnickou veřejností a zemědělci, majiteli pozemků ...
Pochopitelně lovit za úplňku umím také bez jakéhokoli pomocného svícení atd, ale jedná se cca o dobu jednoho týdne, kdy měsíční světlo můžeme využít. Takže zbývají 3 týdny v každém měsíci kdy světelné podmínky vyžadují k spolehlivému výstřelu ( na co a kam ) pomoc. Tu baterku nevlastním, ale zvažuji její pořízení, tak mě zajímali ev. praktické zkušenosti, toť vše. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 22.10.2008 o 23:11

Lovec-môžem Ťa ubezpečiť,že u mňa doma a ani na mojej zbrani nič takéto nenájdeš teraz a ani nikdy v budúcnosti!Nikdy v celej histórii nášho PZ sa nenašiel jeden jediný človek,ktorý by niečo v tomto zmysle mal.Asi neveríš,ale je to jednoducho tak.Ak preferuješ túto vec prosím,ja toto nemusím.Možno som naivný,ale mňa by táto vec ani kvôli bezpečnosti ani nenapadla,lebo je to absolútne neetické,nehumanné a nepoľovnícke.
Keď sa u nás vyberáme na poľovačku počas splnu spoločne si povieme kto kde je,kto kde bude,kto kedy pôjde domov,postupovanie v prípade výstrelu jedného z nás,zablikanie si obyčajným lampášom v prípade pohybu a koniec koncov,keď už tu keciame o bezpečnosti, dnes už máme tú krásnu modernú vecičku,ktorej nadávame MOBIL.Toľko k bezpečnosti...
Ale autor tejto témy sa pýta:Máte nekto zkusenosti s nočným lovem diviakov pomocí této baterky? Nie nemám.Ďakujem nemusím.
Jednoducho svetlá na zbraniach mne evokujú pytľačku! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 22.10.2008 o 21:50

Važení páni ...je mi luto že ste ma nepochopily ... opisujem o bezpečnosti ... a úvahe kde by som videl možnost použit baterku..ak ste sedeli za splnu , určite viete že aj za splnu vzniká tien .. a dojmy že je tam diviak a určite je ... je pre mna velmi malo mysliet si to .... s realnych skuseností ..prepáčte vy miešate alkohol medzi svietidlo...
vôbec by ma neprekvapilo keby som sa dozvedel že tiež mate doma baterku k zbrani alebo keby mi niekto povedal že ste aj svietili na zver ...hm?? uvaha .. Ak ste presvedčeni že mam bujnú fantaziu ..skuste sa spítat kolko takých bateriek sa u nás v SR predá ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 21.10.2008 o 22:50

p.Mikostefan-asi tak nejak to bude.Teda nie asi,ale určite :-(. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikostefan, 21.10.2008 o 20:26

milank- máš úplnu pravdu a Lanštiak nepoužil to správne slovo, podľa mňa sú to ubožiaci...!A podľa mňa za jasných mesačných noci s vhodnou pozorovacou a streleckou optikou žiadný reflektor na pušku nepotrebujem. Skôr sa mi zdá že tí/LAMPACI/ ich používajú na lov v absolútnej tme a nie len na diviačiu.(to musí byť bohovský zážitok sedieť v tme-niečo tam zašramoce zasvietím a vystrelím.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 20.10.2008 o 20:41

Lovec- 70%??? Tak to ma podrž :-(. To už vážne nemá nikto rozum...? :-((( Ja viem tiež veľmi dobre, ako vyzerá poľovačka za splnu, ale svietiť, aby som vedel,že na čo vlastne strieľam...? Takým ja odkazujem:Keď nevieš poľovať počas splnu,keď nerozoznáš diviaka od diviačice alebo dokonca od človeka,tak radšej zostaň doma pri žene na riti sedieť.
Pri takýchto lovoch by som ja poľovať počas splnu radšej úplne zakázal,keď už dochádza smrteľným úrazom!Skôr by som ja zameral nie na svetlá počas nočných poľovačiek,ale na požívanie alkoholických nápojov pred a počas poľovačky!A bude po úrazoch.Ináč plný súhlas s Lanštiakom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 20.10.2008 o 16:12

Môj názor....zbabelci a pod ..hm...no...uprednostnujem skôr "slovo bezpečnosť" ,, štatistiky asi hovoria niečo iné páni.. ak si spravíte analízu v polovnickych obchodoch a pod... sa verejne predavaju svietidlá na zbran ako aj taktické baterky... poznáme madarské lampy,naše slovenské čo sa vyrabali po domácky ako aj kadeakých zahraničných ... Ja si osobne myslím že 70% polovníkov vlastní baterku na zbran ... ano je to zakazané použivat na zbrani nie vlastinit ju .Vieme dobre ako vyzerá polovocka pri splne na diviaču zver ... a vieme aj to ,,že sa stali pripady kedy prišlo k úmrtiu zastrelením človeka .. bol by som velmi rád keby také štatistiky boli čím najmešie .... ale som za aby mala aj zver šancu a nepolovalo sa za každú cenu ...prisvecovaním a osvecovaním .... Ak by som mal súhlasit s používanim batreky pri polovacke pri splne tak jedine kvôly bezpečnosti ... nic viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 17.10.2008 o 20:52

CEFO7 - máš pravdu a tým ostatným čo podporujú , alebo sa zúčastňujú lovu diviakov ,ale aj inej zveri pomocou svetiel odkazujem, že ste zbabelci a nepatríte do radu poľovníkov! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CEFO7, 13.10.2008 o 11:18

Na Slovensku je lov zveri pomocou svetidiel zakázaný, takže ináč ako v tom zmysle sa asi nikto k tejto téme nevyjadri, aj ked, nevylučujem názor iných poľovníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM