Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nakup cez internet - diskusia

autor: off STIPOR
pridané: 25.2.2015 21:34
aky mate nazor a skusenosti s nakupom cez net...chcel by som objednat puskohlad v cene 500 eur a nemam s tym ziadne skusenosti ale bo najlepsie priamo z obchodu..ak sa objednava tovar cez net tak to je ako so zarukou na dany tovar...dakujem
počet zobrazení: 2 138
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off shoogo, 26.2.2015 o 20:04

ja viem ze s reklamaciou na dialku nie je problem, reklamoval som, ale ked to donesies do kamenej predajne prevzatie tovaru je jasne, poslat mozes aj praznu krabicu a tvrdit ze tam tovar bol. jasne ze prehanam ale reklamacia v kamenej predajni je "istejsia" ohladom prevzatia do reklamacie. aj ked osobna skusenost mi hovori ze lepsie mi vybavili reklamaciu na tovar z netu ako v kamenej a bral som aj drahsie veci @STIPOR : nevahaj a ber z netu. ak je ten shop seriozny tak niet nad cim vahat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off STIPOR, 26.2.2015 o 19:18

dakujem vam za info...chcel by som kupovat puskohlad delta titanium optical 2,5=10x50 a neni to najlacnejsie.aj ja som uz objednaval tovar cez net ale len tak do tych 50 eur a teraz to bude troska drahsie.ale ste ma ukludnili takze nebudem vela nad tym rozmyslat.videl som vase komenty motaq a majko82 v inaksich diskusiach mate prosim vas s tymto puskohladom skusenosti...ak ano prosim napiste vela by ste mi s tym pomohli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.2.2015 o 17:57

ja nakupujem zásadne len cez net , je to pohodlné a hlavne lacnejšie . a u serióznych predajcov nie je z pozáručným servisom žiadny problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 26.2.2015 o 17:23

shoogo, pri reklamacii nemoze byt ziaden problem, jednoducho posles tovar postou idealne ak doporucene, alebo kurierom a doklad o zaslani mas. Samozrejme pred odoslanim je idealne ak o reklamacii pisomne malo by stacit aj e-mailom budes e-shop informovat a zaroven ich upovedomis aj o tom, ze tovar posielas na reklamaciu a akym sposobom. seriosny e-shop nemoze mat problem s prijatim a vybavenim reklamacie. STIPOR K moznosti vratenia tovaru, ano plati podla noveho zakona 102/2014 od 14.6.2014 14 dnova lehota na odstupenie od zmluvy uzatvorenej na sialku. Odporucam dobre si prestudovat obchodne podmienky, kde by malo byt vsetko uvedene. Treba pocitat s tym, ze naklady na vratenie tovaru znasa kupujuci. Rovnako ak tovar bude javit znamky pouzitia ine ako su bezne pre odskusanie a preverenie funkcnosti, moze e-shop znizit cenu tovaru, ktoru ti zaplati resp. v konecnom dosledku nemusi vyplatit nic. Takze napr. v pripade puskohladu, tazko e-shop prevezme za plnu sumu puskohlad, ktory si 10 dni mal namontovany na flinte a potom si sa rozhodol ze ho chces vratit. Moznost vratenie resp. odstupenia od zmluvy zakonodarca zaviedol, kvoli tomu, ze si si nemal moznost tovar pred kupov vyskusat tak ako v kamennom obchode. Co sa tyka nakupu cez internet vobec sa toho netreba obavat, je vsak dobre si e-shop nejakym sposobom overit, napr. referencie znamich kamaratov a podobne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off shoogo, 26.2.2015 o 14:32

Ahoj, ja by som sa nebal. ako bolo napisane do dvoch tyzdnov to mozes vratit, taky je zakon, ale tak sa mi zda ze to nesmie vykazovat znaky pouzivania. To vratenie je z toho dovodu, ze ked kupujes cez net tak si to nemas ako okukat. Neznamena to ze to mozes dva tyzdne pouzivat a potom vratit. Neviem ako u nas ale v cechach to mali nejeko presnejsie upravit zakonom. urcite by som sa orientoval na znamejsie povedzme renomovanejsie obchody. zaruka ti plati normalne. mozno je to tazsie s reklamaciou lebo to musis posielat a tym padom nemas nejaky exaktny dokaz o tom ze si to zaslal. ja som uz takto tovar reklamoval a bolo to v pohode. ak sa bojis ze ti tovar nepride, zvol si moznost uhrady na dobierku, ja to robim tak vzdy. kupoval som uz aj z ciny aj z usa a vsetko bolo OK. ale zo zahranicia sa neda brat na dobierku ale musis zaplatit dopredu. stale ale existuju sposoby ako sa domoct penazi spat. este mas aj taku moznost ist si to niekde do obchodu okukat a potom pozriet na nete lepsiu cenu ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 25.2.2015 o 22:05

Je to bez problémov,záruka ako v obchode,do 14 dní môžeš tovar vrátit bez udania dôvodu,len neobjednávaj z neoverených inter.obchodov !!! Lebo nájdu sa aj podvodníci.Ja nakupujem často cez internet a zatial maximálna spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM