Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

6,5x54 MS strely - diskusia

autor: off spitfire
pridané: 12.1.2015 14:43
Dobry den, chcel by som sa spýtať aká strela by bola najvhodnejšia do 6,5x54 MS. Polujem v polnom reviri takze hlavne srnčia, diviačia zver obcas vysoka.Rozmýšľal som o Hornady interlock rn 160gr. alebo Lapua mega 156gr. Prosim poraďte. Dakujem
počet zobrazení: 3 483
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Durell, 15.1.2015 o 21:50

Ak si predlžil náboj o 3,6 mm tak si mu ubral z V0 cca 20+/- m/s . OAL nieje problem Je to viac menej max rozmer pre fabrické strelivo aby fungovalo v zbraniach podla CIP. Ale v pohode - lepšie ako keby si ich o 3,6 zatlačil. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spitfire, 15.1.2015 o 21:11

Pepies pokial viem tak ich uz rws nerobia a na stranke normy som ich tiez nenasiel (bodaj by som sa mylil). Kde si nasiel tie naboje od normy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 15.1.2015 o 21:02

No okrem PP tieto naboje ešte vyraba RWS a aj Norma.Norma tie sú vo vynikajúcom pomere cena/ výkon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spitfire, 15.1.2015 o 20:47

Vďaka za rady chlapi, ten partizan ide celkom slušne ale trochu zadrhava pri nabijani(nejde ako po masle ale treba trochu vrazit do zaveru). Skusil som delaborovat 3 naboje-(navazky boli 41,3; 41,6; 41,8 grainov) za zmeral som celkovu dlzku naboja=cca74,2mm a podla normy cip ma byt tusim 77,8mm a potom som strely osadil podľa cip t.j. 77,8 mm a tie idu ako po masle. Neviete preco mi tie originál PP naboje zadrhavaju? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 15.1.2015 o 17:18

Mega bude šetrná, a bude prestrelovať je tvrdšia, takže skôr na tých diviakov a vysokú. Hornady bude asi Ok ale tiež na ťažšiu zver. Na tebou uvedené podmienky by som volil niečo 130-140 gr s dobrym BC. Nosler PAR, BALTIP, ACB by mohol byť tvrdý vzhladom na nižšiu V0. Fungovať by mohol Vulkan a jednoduche SP strely 10,1 g. Náboj má nižší tlak a dáva pomalšie VO takže skor mäkšie alebo dvojjadrové strely . Ak ten PP bude chutiť puške mohlo by to byť OK za málo peňazí aj nábojnice budú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 13.1.2015 o 10:39

nkdisco - niečo som našiel - myslím, že Prvi Partizan ich vyrába, ale kvalitu nepoznám, viacmenej vzhľadom k danej váhe strely 10,1 g v tomto kalibri, by to mohlo byť ok ... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 13.1.2015 o 10:35

nkdisco - hlavne špecifikuj presne - 6,5x54 MS nie je 6,5x54R. Ak je to R-ková nábojnica, tak to nebude 6,5x54 MS! Doporučil by som vyhľadať niekoho, kto prebíja náboje, resp. prebíjať ich sám. Možno sa mýlim, ale muničky ich už asi ani štandardne nevyrábajú, občas sa dá niekde v inzerátoch zohnať nejaká staršia krabica nábojov, ale nie je to optimum. 9 ks vystrelených nábojníc, zďaleka nestačí, s tým veľa vody nenamútiš. Spitfire, obe strely sú super a s niktorou z nich neurobíš chybu. Mega Ti vzhľadom k o niečo nižšej váhe poskytne možno o niečo lepšiu balistiku, čo sa môže v poľnom revíri hodiť, inak je to skoro jedno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nkdisco, 12.1.2015 o 17:38

Dobry den, s dovolenim rad by som sa pridal k teme 6,5x54R M.S. mam 9ks vystrelenych nabojnic, neviete mi poradit kto by mi pomohol s prebitim tychto nabojnic ,alebo kde by sa dali dat vyrobit, objednat, zohnat, alebo aku kolvek pomoc. Velmi pekne dakujem za kazdu radu. 09052648963 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM