Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

CZ 550 LUX- kal. 7x64- aký puškohľad? - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 11.9.2008 22:56
Kúpil som novú CZ 550 Lux v uvedenom kalibri. Prosím o radu pre puškohľad. Uvažoval som nad Meoptou 7x50. Je podľa Vašich skúseností lepší variabil, alebo klasické T? Na GB 7x57 mám SACO 4x40 s T. Je vhodnejší svietiaci bod alebo T? Ďakujem za rady a príspevky.
počet zobrazení: 31 576
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 199 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie montáž Cz 550 (autor: marjjanko).

off marjjanko, 14.1.2014 o 11:55

ten odkaz čo pridal MiroSR bol dobrý, už je montáž na guľovnici aj s poškuhľadom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie montáž Cz 550 (autor: marjjanko).

off lanus, 12.1.2014 o 16:43

54frencis - Nemáš pravdu ! zober posuvku a zmeraj ! Zeiss 4x32 vypadá takto : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie montáž Cz 550 (autor: marjjanko).

off 54frencis, 12.1.2014 o 15:43

to je zeiss jena 4x32 !..ja mám takú montáž na predaj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie montáž Cz 550 (autor: marjjanko).

off lanus, 11.1.2014 o 20:05

marjjanko - Zeiss 4x32 zrejme nemáš ,ale skôr Jena 4x30,5 ! Tvar montáží na tento typ prichádza opäť do módy ; aj na novú ČZ 557 sa vyrába s krúžkami . MiroSR ti dal dobrý typ ; ak však poznáš šikovného zvárača dá sa bez problémov predĺžiť aj tá ktorú máš ,stačí ju v strede rozrezať a navariť potrebný medzikus . V dávných časoch núdze o poľovnícke vybavenie sme to bežne robievali . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie montáž Cz 550 (autor: marjjanko).

off MiroSR, 11.1.2014 o 15:54

odkaz take niiečo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off lukas01315, 7.1.2014 o 11:18

Pozri si ZEISS Duralyt 3-12x50 s bodom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Lubo138, 6.1.2014 o 21:07

NAMREH,nemam skoro ziadne skusenosti s tymto puskohladom.Dlho o nom premyslam a radil sa s kamaratom PEPIES.Myslim,ze za tie peniaze je to velmi slusna optika s 30 rocnou zarukou.Aj to nastavenie paralexi je lakave.Ked si na to zvyknes a naucis sa s tym robit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Peter10, 5.1.2014 o 19:11

Ďakujem za vysvetlenie. Laicky som si myslel,že cez 3O bude vidieť lepšie. Nie vždy to však musí byť pravda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off BLEIKER, 5.1.2014 o 10:59

Peter10-však málokedy to tak je,lebo ako píše lanus,spravidla 30 tubus máva lepšie sklo a tým pádom je to vyššia rada. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off rado100, 4.1.2014 o 23:48

Pochopil si to správne. Obraz prechádza tubusom ako tenučký lúč svetla, ktorí šošovka roztiahne a ty potom vidíš v puškohľade pri správnej vzdialenosti oka od puškohľadu plný obraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Peter10, 4.1.2014 o 22:47

lanus- Takže , ak som to správne pochopil, tak variabil 3-9x50 s priemerom tubusu 25,4 mm a variabil 3-9x50 s tubusom 30 mm budú mať rovnaký optický výkon. Samozrejme za použitia rovnakých skiel, antireflexných vrstiev atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off lanus, 4.1.2014 o 22:03

Peter10 - Pokiaľ robí firma obidva priemery tak vyššia rada má priemer 30 ; čo sa "teórie optiky" týka ,priemer tubusu však neovplyvňuje svetelnosť !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Peter10, 4.1.2014 o 21:28

lanus - píšeš ,že zväčšenie priemeru tubusu slúži na zabezpečenie náležitého priestoru pre "optickú mechaniku" variablov. Ale väčšina v výrobcov robi puškohľady - a to aj variabily - aj s 25,4 mm priemerom tubusu. To znamená , že tu mechaniku vmestia aj do colovho priemeru. Niekde som čítal, že 30 mm tubus je europsky štandard, a colovy americký štandard. Mna ale zaujíma , či ten colový priemer tubusu znižuje optické vlastnosti puškohľadu , konkretne svetelnosť. Alebo sa spýtam konkretné . V prípade identických značiek puškohľadov od jedného výrobcu, bude výkon puškohľadov rozdielny, ak jeden bude mať priemer tubusu 30 mm a druhý 25,4 mm ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off namreh, 4.1.2014 o 15:33

Lubo138 máš skúsenosť s vixenom?Dosť som o ňom počul,napíš niečo.Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off lanus, 4.1.2014 o 12:03

Peter10 - Zväčšenie priemeru tubusu slúži na zabezpečenie náležitého priestoru pre "optickú mechaniku" variablov ako aj na zvýšenie pevnosti a odolnosti puškohľadu ; (unifikácia priemerov zabezpečuje zas unifikáciu montáží ) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Peter10, 3.1.2014 o 23:30

Chcel by som vedieť, aký veľký vplyv ma priemer tubusu puškohľadu 25,4 / 30 mm, na svetelnosť puškohľadu pri rovnakom zväčšení a rovnakom priemere objektívu. Alebo je to iba o pevnosti puškohľadu ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Montáž na CZ550 (autor: serax).

off serax, 11.11.2012 o 18:11

Dakujem za info. Dilemu s montazuo som vyriesil tak, ze som si kupil R93 s optikou Zeiss a problem vyrieseny. :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 5.11.2012 o 20:05

Mate pravdu chlapi,pojdem si to vsetko poskusat a opacit a tak napisem co som to vlastne pokupil :)Zatial sa majte a dakujem za Vas cas ktori ste venovali tejto diskusiji,hlavne dakujem za vsetky konkretne rady,urcite mi pomozu pri vybere,tak zatial a Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off perazzi22, 5.11.2012 o 9:01

vykašli na celu diskusiu, keď más peňazí neni o čom diskutovať, si nájdi kus čašu sa zober do Nitry ku Franovi do veľkoskladu normálne všetko si vyskúšaš uvidíš na vlastne oči či sa ti to bude páčiť, či ti to bude sedieť, tam ti seriózne poradia a budeš určíte spokojný potom akurát hod sem fotku nech sa môžeme kochať :) lebo však tu je to naozaj 100ludi 100chuti niekto má doma 7 ročný Tesco poľuje s tým bez problémov bude ti tvrdiť že je to TOP :), ďalší mal swarovski a raz netrafil diviaka bude tvrdiť že je to blud atd. atd. .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Stagstalker, 4.11.2012 o 17:27

Sauer 202 je nádherná flinta, CZ je oproti nej veslo (nič proti CZťákom, ale toto je môj subjektívny pocit a nie len môj). Keby si nechcel stutzen(celopažbu), sauer robí prevedenia aj s 51cm (model highland) a 56cm hlavňou a puzdrom záveru z ľahkých zliatin (flinta má v základe len 2,7kg, čo pri nosení po hore oceníš). Navyše Sauer robí hlavne aj pre Mauser a Blaser. (aj keď všetky 3 značky majú jedného majiteľa momentálne) Veď sa kukni na stránku saueru, resp. si odtiaľ stiahni katalóg. odkaz Alebo brnkni Fraňovi či inému predajcovi čo ich vozí a hoď s ním reč. Ale zatiaľ sa mi stalo len u Fraňa, že som so saueriek vyberal z jedného kalibru s pomedzi viacerých flínt, lebo ich na sklade proste mal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off pandur1, 4.11.2012 o 16:09

sauer 202 stutzen od cca 2500 eur podľa prevedenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off mibe74, 4.11.2012 o 16:03

deltu som mal ja ja a bol to dobry puskohlad, ale predal som ho, nakolko mne vyhovuje zvacsovacia sa zamerna osnova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 4.11.2012 o 16:02

chlapi tiez som pocul o tej 557 ,ale ta 550 FS mi sedela v ruke ako uliata,ale teraz som pozrel aj sauer 202 v celopazbe a je paradna,pozeral som to na stranke FRANO Nitra,ale neje tam cena a ani nepise ci ju ma skladom,ale je pekna,ak by sedela aj v ruke tak,tak by bola dalsi kandidat na kupu :) a co sa tyka tej delty,ozaj je malo ludi kto by sa na nu stazovali,ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off mibe74, 4.11.2012 o 15:57

ja viem pouzivat korekciu paralaxy-mal som 2 puskohlady s nou. meopta ma ovela lepsie sklo, ako delta-to uzna kazdy. za deltu by som 600 eur nedal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off lanus, 4.11.2012 o 15:52

mibe74 - Keď nevieš používať korekciu paralaxy Ty, nemusí byť preto ako píšeš na h....!!! Výhoda veľkého zväčšenia je neodškriešpiteľná ,keď na nič iné tak minimálne na detailné posúdenie srncov ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off pandur1, 4.11.2012 o 15:30

lanus na tú som zvedaví aj ja, lenže kedy budú? Už sa mali predávať v septembri a stále nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off mibe74, 4.11.2012 o 15:28

puskohlad s korekciou paralaxy ti je nahovno, ked nevies s tym tocit. paralaxa sa meni aj v zavislosti na vlnovej dlzke svetla a pokial nestrielas dialku, kde si mozes dodatocne doostrit obraz, tak ti je zbytocna. delta je v tejto cenovej relacii dobra volba. Prednost by som ale dal Meopte ZD 3-12x50 s osv. bodom. je to vojensky puskohlad, rektifikacne tocitka ma zosilnene a aj mechanizmus a kazdy kus je testovany. meopta ma urcite lepsie sklo, ako delta, ale za taky peniaz ta delta nie je zla volba. Vcera som bol u nas v polovnictve a mal som v rukach novu celopazbu CZ 8x57JS-ta bola paradna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off lanus, 4.11.2012 o 15:26

davidko84 - Keby si počkal s flintou do začiatku budúceho roka tak by stálo za pokus dobre si poobzerať novú CZ 557 v kal. 308W. (Cenový rozdiel voči CZ 550 by mal byť zanedbateľný : odkaz . Čo sa optiky týka bolo by dobré využiť ešte nákup v starej cene čo Ti ponúkal borza222 a to :odkaz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off lacik, 4.11.2012 o 14:49

Skus Vysočanskeho polovnictvo v Humennnom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Edu, 4.11.2012 o 14:21

Ibo V Trenčíne je lepšie na tom podla mna !odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Stagstalker, 4.11.2012 o 12:35

Choď k Fraňovi do Nitry, má peknú predajňu aj s veľkoskladom. Má široký výber zbraní a puškohľadov čo sa tu menovali a väčšinou všetko aj skladom, čiže si poskúšaš a vyberieš čo ti sadne. Vie aj dobre poradiť, určite sa v prípade kúpy dohodnete aj na cene. Ja mám od neho väčšinu mojich zbraní a zatiaľ som nebanoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 4.11.2012 o 12:06

Stagstalker : Vies aj konkretne na slovensku kde je taky obchod,aby tam mali na vyber vela zbrani a puskohladov? Ja som z Presova,ale zasiel by som hocikde,aby som si to mohol poskusat,a aby tam bol aj ochotny clovek,ktory bi mi to tam vysvetlil? U nas mi ukazal Tiku a cz 550 fs a 550 lux sadla mi ta FS a aj sa mi paci ta celopazba,ale vravim ak neje z coho si vybrat,tak je to tazke potom ist do inej kvality,ked to nevyskusas osobne,a na obrazku je to vsetko rovnake :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off lubo123, 4.11.2012 o 7:40

Mám Zeiss Diatal 8x56 na CZ 550.Výborný puškohlad na priemernej puške plus prebíjane strelivo=sústrel na 100 m zo stolice cca 1cm.Firma Testcentrumpuskohledu ho predáva za cca 1000 euro - podľa kurzu ceskej koruny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off OndrejP, 3.11.2012 o 21:49

Zeiss Diatal je fajn. Zkoušel jsem ho (zatím pouze v prodejně) a kouká hezky. Ještě taky všude lovím informace, ale asi do něj půjdu. Meopta je ok, ale doporučuju řadu Meostar. Ta kouká taky dobře. Artemis popsali kolegové níže a asi není co dodat. A má to být variabl nebo s pevným zvětšením? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Edu, 3.11.2012 o 21:17

Dobre Stagstalker naozaj to bol iba žart . Aj keď som to naozaj čítal :-D s tvojim príspevkom sa stotožnujem. Okrem toho priamotažneho zaveru . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Stagstalker, 3.11.2012 o 21:13

Edu: nepleť zbytočne chalana :) Davidko: do meopty by som nešiel. Sklo majú dobré, o tom potom, ale mechanika troška pokrivkáva, koniec koncov na fórach o tom nájdeš zmienok kopu. Za tie peniaze sú lepšie voľby. Čo sa týka zbrane- keď ti niekto povie, že kúp si CZ lebo ti ju tu skôr opravia...nuž, tak názoru takého človeka sa radšej nedrž, evidentne zaspal dobu a celý život poľuje práve s CZ (nič proti majiteľom CZ 550). Samozrejme, že ti bez problémov opravia aj inú zbraň, niektoré- najmä nemecké s vysokou pravdepodobnosťou ani opravovať musieť nebudeš, tam je kvalita niekde inde- ale ak aj, nebude s tým problém, najmä ak to kúpiš u preverených predajcov. Vymenujem ti pár klišé značiek, s ktorými chybu určite neurobíš. Sauer 202, Mauser M03, Sako85. Pokiaľ ti reže priamoťažný záver (mne osobne nie), aj Blaser. Z lacnejších Tikka, Antonio Zoli, prípadne vyššie rady Remingtona alebo aj tá CZ 550. Trebalo by ísť k nejakému veľkému predajcovi, čo ich aj bude mať na sklade, pozrieť si flinty, obchytať, založiť do pleca a vyhodnotiť, ktorá ti "padla" do ramena i oka :) Kaliber si si vybral fajn, je to taký univerzál aj keď je určite pár ďalších, ktoré stoja za reč (7x64, .270win, 6,5x55SE, 8x57), všetko je to o tom, kde budeš poľovať a na akú zver a akým spôsobom. Skús sa vyjadriť k tomuto, oveľa lepšie sa bude robiť "ideálna" kombinácia zbraň+ optika pre tvoje lovecké potreby :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off Edu, 3.11.2012 o 20:43

som čítal v časákoch že na čz su najlepšie puškohlady edemberg ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PROSIM O RADU PRI VYBERE PUSKOHLADU. (autor: davidko84).

off davidko84, 3.11.2012 o 19:39

borza222 : Aj by som dosiel,lebo ma ta delta celkom zaujima,ma ju aj sesternicin muz z ciech a s nim som volal,tak ze ju ma uz 4 roky a maximalna spokojnost , ma 2,5-16x50 titanium FS ,ale potom mi povedal ,ze tu firmu nedavno kupil niekto iny a ze uz nieje taka kvalitna ,tak ja neviem,ale co som pocital na forach ta ze je dobra,no neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 199 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov