Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vyroba diviacej stetiny - diskusia

autor: off Asafa
pridané: 11.12.2014 18:30
vedel by mi niekto poradit postup vyrobi stetiny za klobuk z diviaka?
počet zobrazení: 6 640
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on dominik.t, 11.12.2014 o 20:25

Treba si vytrhnúť štetiny z kože diviaka najlepsie s chrbta.Potom ich treba očistiť.Ja som si ich dal koreňom dolu do pohára,tak sa mi pekne zrovnali.Potom som si upravil dĺžku podľa potreby.Nakoniec som ich zviazal šnúrkou a zlepil lepidlom.Ja mam štetinu osadenú v srncom parožku.To je tiež jednoduché.Vyber si nejaký pekný zhod zo srnca navŕtaj dieru asi 10-12 cm podľa potreby.Hlboku asi 3-4 cm a paroh zrež zošikma tak aby ti pekne priliehal ku klobúku.Potom navŕtaj dve malé diery asi 2mm vzdialene od seba asi 2cm.Cez tie diery navleč drôt,ktorý potom prepichneš cez klobúk a drôt zohneš.Štetku prilepiš do vyvrtanej diery vyroba diviacej stetiny - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
off citulik, 11.2.2019 o 19:32

Tak ako píše laco11, na vybielenie treba biele konce namočiť do peroxidu. Tak vybielene dat zlatníkovy ktory ich osadí do striebra alebo zlata. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 11.2.2019 o 18:19

... a menšie ... vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 11.2.2019 o 18:15

Kančie štetiny k trofeji ... moja úprava :) vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 10.2.2019 o 18:07

Kedysi som si chcel taku spravit, ale po niekolkych neuspechoch som sa na to vykaslal. Tu na fotke som kupil za 15€. Za tu cenu sa mi neoplati s tym babrat. Robi ich jeden pan myslim ze zo Zilinskeho kraja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 10.2.2019 o 17:23

... ano Michal, tou knizkou som sa inspiroval. Super ze si to pridal. Akurat ze ak chces aby to vyzeralo, tak po vareni, odstraneni koze a naslednom vykefovani v saponate, uschnuti a vycesani malych chlpkov (pesikov) musis este tie hrube vhodne chlpi prebrat po jednom a vytriedit napr. podla dlzky. A na to je niekedy jedna flaska vina malo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 10.2.2019 o 17:05

Parada chlapi! Super! ... kupovane ci vlastnorucne vyrobene? ... som si mysle, ze korienkami hore to uz robim iba ja ;). Prve som daval do kosti, pripadne do patronu k trofeji ... vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off psittacus25, 10.2.2019 o 12:37

Moja diviacia stetka. vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso243, 10.2.2019 o 9:50

Ďalší text vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso243, 10.2.2019 o 9:49

Postup z knihy I. Roszkopf - Poľovnícke trofeje a výrobky, 1979 vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 10.2.2019 o 9:39

Ja mam takuto vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 10.2.2019 o 9:19

Takto? ... vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 15.12.2014 o 10:39

... ešte by som doplnil, že si treba rozmyslieť z akého starého jedinca chceme štetiny použiť, zo starého kanca sú hrubé, čo sa prejaví na váhe a následne mohutnosti - hrúbke štietky. HEKLER - k Tvojmu postupu treba aj sýkorky aby vyďobali tuk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 15.12.2014 o 8:05

...z uloveného kanca sa z kože na chrbte vyreže minimálne 10x10 cm kus, štetiny sa zviažu a koža sa dá pomaly variť do vody až do doby pokiaľ sa úplne nerozvarí a štetiny sa dajú vybrať, tie biele konce štetín sú vlastne koreňové časti, ktoré boli v koži. Takých kúskov kože môžeš vyrezať aj viac podľa požadovanej bohatosti samotnej štetky...nakoniec je to potrebné odmastiť a upraviť napr. tak ako to opisuje dominik...takýmto postupom to urýchliš, ale môžeš to robiť aj podľa návodu Heklera, len k tomu potrebuješ dvere humna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 13.12.2014 o 9:13

dominik, súhlasím s postupom len pripomínam, že štetiny sa vytrhávajú najlepšie z kože kanca na jar potom čo prezimuje opačne pribitá na drevárni ... čo ale nechápem je, prečo si si dal štetiny do parohu opačne, z diviaka sa to dáva opačne preto aby vynikla biela kresba na štetinách ktorá je na časti vytrhnutej z kože, je to tak oveľa krajšie ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hurky, 12.12.2014 o 6:50

Postup Ti síce nepoviem lebo neviem, ale tieto sú nádherné. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on dominik.t, 11.12.2014 o 20:25

Treba si vytrhnúť štetiny z kože diviaka najlepsie s chrbta.Potom ich treba očistiť.Ja som si ich dal koreňom dolu do pohára,tak sa mi pekne zrovnali.Potom som si upravil dĺžku podľa potreby.Nakoniec som ich zviazal šnúrkou a zlepil lepidlom.Ja mam štetinu osadenú v srncom parožku.To je tiež jednoduché.Vyber si nejaký pekný zhod zo srnca navŕtaj dieru asi 10-12 cm podľa potreby.Hlboku asi 3-4 cm a paroh zrež zošikma tak aby ti pekne priliehal ku klobúku.Potom navŕtaj dve malé diery asi 2mm vzdialene od seba asi 2cm.Cez tie diery navleč drôt,ktorý potom prepichneš cez klobúk a drôt zohneš.Štetku prilepiš do vyvrtanej diery vyroba diviacej stetiny - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM