Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Pleseň na pažbe, ako vyriešiť - diskusia

autor: off Toudy
pridané: 17.11.2014 19:35
Pozdravujem! Prosím, ak niekto máte skúsenosť s plesnivejúcou pažbou,poraďte riešenie. Zbraň je piaty rok po repase pažby - brúsená až na drevo a následne morená ak si dobre pamätám prípravkom Šaftol. Robil to originál certifikovaný puškár. Doteraz žiadny problém. Rok po roku som dal rovnako repasovať ďalšie dve zbrane. Všetky sú v jednom trezore,rovnako ošetrované,približne rovnako používané,no problém je len s touto jednou... Vopred vďaka za každú radu.
počet zobrazení: 2 385
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off wili, 27.12.2014 o 13:26

použiť Bochemit Extra na drevo už napadnuté, po jemnom prebrúsení pažby jemnou oceľovou vatou, aby sa prípravok dostal do dreva pažby. potom použiť napúšťací olej na pažby od niektorého renomovaného výrobcu, napr. Scherell´s alebo Balsin. Pokiaľ nie sú dostupné, kúp si teakový olej na renovovanie starožitného nábytku napr. z Baumaxu.Napúšťať na viackrát, aspoň 3 dni 1-2 krát denne, vždy preleštiť. Ako údržba 1-2 krát za rok raz napusťiť, vyleštiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ForestSK, 21.11.2014 o 10:48

najlepší liek je slnko, ja som plesnivu pažbu najprv samotnú sušil asi mesiac v lete na balkone na priamom slnku, teraz by to už bol asi problém, potom som jemne prebrúsil, hlavne vnútorné plochy na styku s kovom kde bola plieseň a nastriekal ošetrujúcim sprayom na záhradný nábytok (XYLADECOR), po vysušení som zmontoval a je po probléme. ak sa po daždi voda dostane na pažbu pod kovove časti zbrane často vznikne tento problém, hlavne ak je zbraň uložená vo vlhkom a zle vetranom prostredí ktoré neprospieva ani kovovým častiam zbrane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 19.11.2014 o 23:33

Savo nie je až tak úplne mimo, je na báze chlóru a mnohé fungicídne prípravky sú tiež na rovnakom základe. Prípravky typu tikurilla sú preventívne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.11.2014 o 20:18

dada aký náter od tikkurily? Majú aj nejaký ošetrujúci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dada, 19.11.2014 o 19:40

Skúste použiť náter tikkurila.Používame ju pod základ povrchovky na pažby.Savo je tak akurát na pleseň v kúpeľni :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 18.11.2014 o 9:34

Na plesne je dobré SAVO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusab, 18.11.2014 o 8:44

Popripade mozes zaockovat hlivy...:-) Su aj horsie problemy v zivote. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toudy, 17.11.2014 o 21:18

Práve ju používam menej ako ostatné. No čo už tak za taký repas pažby asi pekne dotyčnému puškárovi poďakujem. Ak to teda uzavrel len natretím nejakým základom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 17.11.2014 o 20:41

Nuž povrchovka sa opotrebováva na najviac používaných plochách, rukovať k takým plochám patrí a spolu s kyslím potom dlaní je to raz dva, ostatné zbrane asi používaš menej intenzívne. Len tak na okraj schaftol je len základ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toudy, 17.11.2014 o 20:25

Namor vďaka za radu. Je to len v okolí pištoľovej rukoväte.Nejde mi však do hlavy,prečo len táto jedna a tak zrazu..(5 rokov žiadny problém). Tie ostatné rovnaká úprava a tiež bez problémov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 17.11.2014 o 20:02

Pleseň na dreve ako takom spôsobuje huba, záleži v akom rozsahu sa nachádza na Vašej pažbe. S najväčšou pravdepodobnosťou nie je povrchová úprava na pažbe dostatočná a vsakuje vlhkosť vďaka ktorej huba začne bujnieť. Pokiaľ to máte v malom rozsahu, tak otrieť dôkladne vysušiť, samozrejme pomaly, potom kvalitnú povrchovú úpravu. V prípade väčšieho rozsahu použiť nejaký fugicídny prípravok, pleseň mechanicky neodstraňovať. Ak je rozsah veľmi veľký, tam už nič nepomôže. Každopádne asi mate vlhko aj v trezore, je potrebné použiť aj nejaký pohlcovač vlhkosti. Úplne najideálnejšie je zveriť to odborníkovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov