Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Konferencie OPK - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 22.10.2014 19:00

V týchto dnoch sa konajú konferencie OPK. Podla zákona o polovníctve SPK združuje PO. V každom okrese sú:

- PO s prenajatým revírom,

- PO bez revíru,

- PZ organizačné jednotky SPZ, s prenajatým revírom, bez právnej subjektivity.

Na zasadnutia OPK by mal byt pozývaný zástupca každej PO, či majú revír alebo nie. V niektorých okresoch túto situáciu neakceptujú, napr. v okrese TO až teraz dostali pozvánku všetky PO. Prvý krát po štyroch rokoch.

Doteraz rozhodovali iba zástupcovia PZ - jednej PO - SPZ a troch samostatných PO, ktoré majú prenajatý revír.Ostatní neboli ani pozývaní na zasadnutia OPK.

Ostatné PO v počte 12 boli vraj v skupine nezaradený..???

Sú doterajšie rozhodnutia platné? O všetkom rozhodovali iba zástupcovia PZ -SPZ, organizačné jednotky bez právnej subjektivity a troch PO s revírom.

počet zobrazení: 2 736
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lubos2, 8.11.2014 o 14:56

appel 26.10.2014 o 09.54 h. Napr. V Galante, alebo aspon o tom neviem. Ale myslim ze pokial som bez reviru mali by ma o takejto schodzi informovat, aby mohol byt zvoleny delegat spomedzi polovnikov bez reviru.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 8.11.2014 o 8:16

zdravým kolegovci, ako dopadol snem OPK v Nitre? v kuluároch sa šepkali ako také zmeny, máte niekto info? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 29.10.2014 o 9:21

Rád by som čítal Váš názor, bola doterajšia činnost OPK V Topolčanoch v súlade so zákonom a stanovami SPK, ked doteraz neakceptovali ostatné PO v okrese a rozhodovali iba zástupcovia SPZ - organizačné jednotky bez právnej subjektivity, /od posledného snemu SPZ majú právnu subjektivitu v zmysle stanov organizácie, nie pred zákonom/. Z 15 polovníckych organizácií okrem SPZ, boli pozývaný iba zástupcovia štyroch PO, ktoré majú prenajatý revír. Ostatné PO v počte 11, sa nemali možnost zúčastnovat zasadnutí OPK. Bolo to v poriadku, v súlade so zákonom a stanovami SPK ????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 29.10.2014 o 9:15

Priatelia polovníci, v mhohých okresoch sa konali alebo budú konat konferencie OPK, ako to tam vyzeralo? ako v TO ? Ak ste sa zúčastnili, informujte aj ostatných polovníkov.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mira, 27.10.2014 o 17:31

ano prebehla schodza v Leviciach,ja som sa nezucasnil,nakolko som bol na poplatkovej polovacke v Cechach,pozvany som bol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 26.10.2014 o 9:54

spýtam sa len tak, bokom: na konferencie sa majú voliť aj delegáti z PO bez revíru, majú mať k tomu volebnú schôdzu, kde si majú zvoliť delegáta na konferenciu opk. máte poznatok, že niekde neprebehli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuzmican, 26.10.2014 o 8:20

betonárka nadlice je proti topolčianskemu politbiru spk úplná nula a tá konferencia každý týždeň ozaj len kvôli tomu rezňu , ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 26.10.2014 o 7:04

Táto konferencia ukázala stav slovenského polovníctva...určite je tu obrovská skupina, drvivá väčšina, ktorá s týmto nesúhlasí, ale pokial budú mat takých zástupcov ako v okrese TO / sú aj výnimky/, tak všetko bude ako doteraz, ak si polovníci nezvolia ludí, ktorí ich budú skutočne reprezentovat a nebudú mat strach, prezentovat názory polovníkov, tak nič sa nezmení.. V TO hlasovalo..48...volili 38 funkcionárov SPK... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 26.10.2014 o 6:53

Dobré ráno, no všetko, to čo chceli...Nikto nemusel nad ničím premýšlat, vyjadrovat sa..iba 5 min, tak to bolo v programe..každý dostal na papieri koho má volit, všetci zvolili až na pár výnimiek, čo sa zdržali, zúčastnil sa aj p.Suba, dobrý šalát, rezen, diskusia až dvaja..ja som musel skončit, lebo som diskutoval viac ako 5 min, v Topolčanoch je všetko v najlepšom poriadku, poplatky do SPK sa platia, na účte viac ako 50 000 EUR, ešte raz -všetko napísané na papieri, všetko schválené..velmi dobre pripravená konferencia..polovníci v okrese TO môžu byt velmi hrdí na svojich zástupcov, už boli pozvaný aj zástupcovia iných PO v okrese a SPZ tam malo každého zástupcu PZ - organizačnej jednotky, zástupcov nezaradených, aj náhradníkov - no super konferencia, mohla by byt každý týžden.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 26.10.2014 o 5:12

Čo sa vyriešilo na konferencii v TO.Dajte prosim vedieť.Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 25.10.2014 o 9:09

S poplatkami do ústredia komory treba jednoznačne niečo robiť, to sú veci, ktoré môžme priamo ovplyvniť na najbližšom sneme. Naším členom OPK Humenné sa nepáči výška odvodov, ktorá bola schválená na predošlom sneme a ideme na snem s jednoznačným mandátom ich podstatného zníženia. Žiaľ len málo delegátov sa zamýšľa nad tým, že berieme peniaze našim členom, ktoré sme mohli využiť pre naše potreby v regiónoch a odovzdávame ich do ústredia a späť sa nevracia nič, v minulosti sa aspoň čiastočne refundovali chovateľské prehliadky, dnes už ani to. Vyzývam preto všetkých zodpovedných zástupcov na sneme, aby prehodnotili svoje doterajšie postoje v súvislosti s financovaním ústredia SPK. Takisto ideme s mandátom prehodnotenia cien diviny, výkupná cena Zverexu 2,3 € za 1kg jelenej diviny v biokvalite je urážkou a výsmechom slušným poľovníkom a tomu o čo sa snažíme, majúc dopad v konečnom dôsledku na starostlivosť o zver. Toto sú veci, ktoré treba urgentne riešiť a snem je na to najvhodnejšia príležitosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 25.10.2014 o 8:30

pre mnohých je list zle čitateľný, tak dám tú zaujímavú pasáž zvlášť: Konferencie OPK - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 24.10.2014 o 17:50

čosi som našiel, list od jahnátka zo dňa 17.júla 2012. ak sa nad ním zamyslíte, tak je tam pár vecí, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť aj na konferenciách opk. za pozornosť stoja platby do komory. ťukni sem: Konferencie OPK - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuzmican, 24.10.2014 o 12:24

ak dobre počítam tak by malo hlasovať spolu len 16 ľudí , načo potom pozývajú všetky pz , nie náhodou preto aby si zabezpečili dosť hlasov ?alebo zo strachu že čo ak to vezme niekto iný? už teraz sa to javí ako robota pre prokurátora a ak budú hlasovať aj organizačné zložky spz tak by to malo u prokurátora aj skončiť aj so všetkými doterajšími rozhodnutiami , to bude asi jediný spôsob ako to celé dostať do správneho stavu. Som veľmi zvedavý či vyhrá zdravý rozum alebo všetko zostane po starom len sa vymenia ľudia podla potreby starého predstavenstva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.10.2014 o 8:17

Nie, nie som, 3-krát som prispel do tejto témy, vlastne 4-krát, a mal som len raz alebo vôbec. Ešte raz ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.10.2014 o 8:07

hlavne, že ty si zdravý a dookola podporuješ bezprávie. na základe bezprávia nemôže nastať právny stav! ale ak ti popisovanie stavu, a nie je to nejakýmôj názor vadí, tak uveď, v čom sa ten popis nezhoduje so skutočnosťou. prázdne reči nie sú k ničomu, zatiaľ si toho popsal dosť, ale nespochybnil si nič.... takže poprosím o fakty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.10.2014 o 8:00

.. a vieš , že som sa začal báť, či si nejako vážne neochorel, keď tu bol od podobných rečí pokoj. No vidím, že si zas plný energie. Výročné konferencie a Snem by mali byť častejšie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.10.2014 o 7:42

zas len prázdne reči! je mi ľúto, že nedokážeš uviesť jediný argument. nejaké city, zhovaďovanie? ako sa dá zhovadiť niečo, čo v zmysle práva neexistuje??? čo je tu držané len vďaka neuveriteľnej arogancii politickej a štátnej moci, nerešpektujúcej zákon, ústavu??? spk je nelegálny parazit, ktorý vznikol protiprávne nič viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 23.10.2014 o 7:18

Ja som sa radšej kukol na Hole a všimol som si prvý sneh :) Priznám sa, že mi nie je jasné, či táto téma má byť o minulosti, súčasnosti, alebo budúcnosti Konferencií OPK. Ale asi to má byť opäť len o zanadávaní si na komoru a zhoväďovaní jej predstaviteľov. Ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.10.2014 o 6:52

aké jednoduché je spochybňovať bezobsažnosťou. takže poprosím, niet nič jednoduchšie, ako účinne spochybniť niečo z toho, čo som napísal. najlepšie nejakou citáciou zákona, to je najúčinnejšie. a ktože a akým spôsobom obnovil právnu subjektivitu PZ? kukám do registra štatistického úradu, a tam nevidím žiadne dátumy v súvislosti s novelou zákona. takže ešte raz poprosím uviesť fakty, kde nie je uvedená overiteľná skutočnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 23.10.2014 o 6:47

V našom poľovníctve je stále čo naprávať, ale nemali by sme o to snažiť pomocou veľkohubých bludov. Súčasné PZ SPZ právnu subjektivitu majú. Spochybniť možno všetko, teda aj právnu subjektivitu PZ SPZ. Malo by sa to však robiť iným, než kontraproduktívnym, bulváru blízkym, senzáciechtivým spôsobom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.10.2014 o 19:31

peter, pospomínaj na rok 2010. na ustanovujúcej konferencii timurovci rozhodli, že členmi - delegátmi na konferencie opk budú tí, ktorí boli zvolení podľa zákona na ustanovujúcu konferenciu. čo na tom, že ich mandát zanikol konaním ust. konferencie! a títo určení delegáti potom volili aj orgány opk. čo na tom, že tam nemali čo hľadať aj z iného dôvodu: ako zástupcovia PZ SPZ nezastupovali nikoho, lebo v zmysle zákona 1.9.2009 všetky organizačné zložky zanikli. oni nemali mandát niekoho zastupovať, ani voliť, ani nič. no napriek upozorňovaniu timurovci v spolupráci s ministerstvom sa tvárili, že je všetko v poriadku. myšlienka obnoveného národného frontu sa uvádzala do života v rozpore so zákonom o poľovníctve. treba si pozrieť vtedajšie znenie zákona, aké bolo postavenie org zložiek. takže tu hľadaj pôvod súčasného stavu. k tomu si prirátaj fakt, že SPZ dodnes nie je zaregistrované ako PO.... a tiež sa kukni, koľko právnických osôb je uvádzaných ako org zložky spz. pozri, či aj tie tebou spomínané nie sú takého istého typu. po okresoch som ich zistil dosť. zdá sa, celkom oprávnene, že do timurovského snaženia sa aktívne zapojilo i ministerstvo pôdohospodárstva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov