Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

úprava vekových tried raticovej zveri - diskusia

autor: off iboo
pridané: 2.9.2008 15:11
Páni kolegovia aký máte názor na tému prezentovanú v nemenovanom polovníckom časopise ohladom zmeny v kategorizácii raticovej zveri podla nových kritérii do vekových tried? myslíte si si, že zníženie počtu vekových tried u jelenej a danielej zveri z 4 na 3 prinesie nejaký duchaplnejší zmysel ?
počet zobrazení: 5 931
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 2.2.2009 o 21:54

mikostefan a nebudeš mi veriť ako by som bol rád keby som ju nemal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikostefan, 2.2.2009 o 19:39

Edu má pravdu: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.2.2009 o 19:44

Kedže samičia zver sa neselektuje i nadalej neprinesie ani neodnesie vôbec nič :)) Teda čo sa týka skvalitňovania chovu vôbec ale vôbec nič . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Skorcik30-06, 1.2.2009 o 17:49

myslim,ze bolo uvadzane ze mala by sa spojit 1.v.t. s 2.v.t. aa toto by nebolo az take zle lebo ked si zoberieme,polovnici budu radsej strielat 2.vekovu triedu ako prvu a podla viacerych nazorov aj slaby ihliciak ma este sancu byt chovny jelen v dalsich rokoch..takze aj ked sa nevystreli vyradovy jelen v druhom roku tak sa vystreli v dalsich rokoch ako dvojkovy jelen a to pritom v jednej vekovej triede ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 10.9.2008 o 0:00

kurt - fuh tak to by bola selekcia! kolko z terajších polovníkov (čo mnohí nevedia zaradiť ani parohatú zver správne) by toto ovládalo aspoň uspokojivo pri holej ? nápad je to dobrý, lenže toto nikto nezavedie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kurt, 5.9.2008 o 7:33

Skôr by mohlo mať veľký význam rozdelenie do vt samičej raticovej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 5.9.2008 o 7:31

No ja neviem čo je také super na súčasných vt? Je to podľa mňa úplne jedno ako je zver rozdelená do vt a keby toto bol najväčší problém Slovenského poľovníctva, tak si poviem "sme dobrý". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 4.9.2008 o 17:40

nie nevidel takze netvrdim, iba som pocul ako to ma byt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 2.9.2008 o 23:15

Cilan- akoze enzmeni ? videl si tie kategorizacie? ze srnec jedno a dvojrocny je I. vt, o jeleňoch ani nehovorím. pokial si páni myslia, že týmto nejako zjednodušia selektívny odstrel tak sú na omyle, chyba je niekde inde. Alebo už naozaj ako Edu píše, nevedia čo od "dobroty" :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 2.9.2008 o 17:43

je to len koli zrovnaniu veku s ostatnou zverou,aby bol zakon rovnaky, nic sa tym nezmeni a kriteria budu rovnake ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov