Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jelenia ruja - diskusia

autor: off Jakubec
pridané: 21.8.2014 18:23
No čo priaznivci jelenej ruje ochvilu je tu ruja. Počul niekto vo svojom okolí neakeho jelienka?
počet zobrazení: 76 644
počet hlasov: 6
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off m98, 20.9.2013 o 11:03

Včera som bol pozrieť. Chcel som ísť za spolubesedníkom z minula. Ešte pred tým som vybehol za dedinu na polia. Tam sa motal jeden okolo 6 jeleníc. Trošku sme hodili reč no nie dlho, lebo som mal zlý vietor. A potom rovno dohovoriť debatu z minula. Prichádzam na lúku- a hlásim príchod, kamarát odpovedá: že je tu len o dve lúky ďalej. Tak ja mu na to, idem k tebe. On na to: keď chceš poď. Idem, idem- odpovedám. No zo stráne naproti znie : " chlapci" aj ja som tu. Nemachrujte, schytáte. Stará známosť ide bokom a venujem sa "svalnáčovi". Urážky, provokácie, neslušné slová sa sypú z oboch strán. A vzdialenosť sa z oboch strán skracuje. Pomaly sa dostávam na úroveň " starého kamaráta" Pozdravím, odpovedá. Z hustnúcej situácie si ťažkú hlavu nerobí.Trošku ho poobdivujem je asi 150 m odo mňa na lúke. Sadám na okraj na peň a pokračujem v urážkach smerujúcich na svalnáča. Ten sa na chvíľu odmlčal, tuším prečo. Nové nadávky sa už ozývajú dosť blízko, ešte sedím, no začínam tušiť, že dlho nebudem. Ide na mňa, uši dole a ustupujem, ale vyhrážať sa neprestávam. Zrazu je von. V tom mi helfne "starý kamoš" svalnáč sa mu zahlási, ale veľmi dobre vie kto ho " serie" Ustupujem, chcem sa skryť, svalnáč si to šinie za mnou čoraz rýchlejšie, už je asi na 50m, ustupujem a urážam. V tom cítim, že sa mi vietor oprel do chrbta, naháňačky je koniec. Svalnáč sa vracia, odkiaľ prišiel a cestou "kľaje" Osmutnel som. No stará známosť je stále na svojom mieste. Idem bližšie ako sa na kamarátov patrí. Debatovali sme ešte 2,5 hodiny. Potom sme sa rozlúčili, no dúfam, že sa opäť stretneme.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 31

komentáre

zoradiť
zobrazené 481-520 z 623 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off horar1992, 23.8.2011 o 14:27

áno Jakubec teším sa minulého roku,som ručal pri dedine na poli už bolo šero,ale bolo celkom vidno len tak som si ručal som skušal,zrazu pozeram v dialke ide akýsi chlap a mal v ruke motyku,ale ked ma zbadal,že som to ja tak sa otočil a šiel preč,asi chcel skolit jeleňa s motykou,no čo vám poviem skoro som sa posral od smiechu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off Jaruj88, 23.8.2011 o 11:08

pravda od jelenic aj zaleži len to že mi mame tolko jelenic že ruja je niekedy velmí slaba lebo jelene nehladaju svoje partnerky tolko je jelenic ved na repke 118 kusy vysokej z toho 10 jelene :/ ešte davnejšie boly krasne ruje malo jelenic vela jelenou :) to boly časi odstrel jelenic mame asi 30 kusy nie som si istý al to je asi myslim dosť malo na 6000He minuleho roku som počul posledneho jelena zaručať 26, oktobra 2010 bol to 12 torak slaby lučak a 24.oktobra 2010 som vtedy kameroval 16 toraka cez 200.b a mal 15 jelenic ved jelen špicer začal revať a mal pri sebe 12 jelenic :/ spytam sa či je to normalne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off juraj22, 22.8.2011 o 22:56

tommi to napisal ako to je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off Lowepro, 22.8.2011 o 22:51

presne tak...tommi vam to napisal presne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off tommi, 22.8.2011 o 20:10

Všetko záleží od rujnosti jeleníc. Tie určujú priebeh ruje, zato aj v novembri či februári možno počuť jeleňa. Ďajšia vec je počasie, ak sú chladné augustové rána ako teraz, tak sa ani nečudujem že ruja začne o niečo skôr, preto nie je nič výnimočné koncom augusta počuť ozvať sa jeleňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off Lowepro, 22.8.2011 o 17:15

kubik856 tak v polovici septembra urcite uz budu rucat..ja osobne som pocul rucat jelena minuly rok 23. augusta toho roku zatim nic...jelena som pocul rucat uz aj vo februari ked som chodil za zhodmi...otec pocul v novembri a kamarat v decembri...ale to je s odstupom niekolkych rokov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off Jaruj88, 22.8.2011 o 16:09

ja mam taku prihodu že v Maju začal revať jelen 3 krat po sebe :D či je to normalne :D? unaš začinaju revať jelene tak 10septembra až do polovice oktobra najlepšie je polovici septembra vtedy revu aj 12 jelene naraz v jednej doline krasa :D unas je to dosť skoro myslim mi mame take hlpšie lesy a rokliny, doliny unas každý rok pomerne strelime 1,2 medaj lových jelenou minuleho roku padly 2-ja jeden 213b a druhy 209b no ale unas je to tak že strielame 14 jelene na 6000he my mame zo všetkeho kusok :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off Centaurus, 22.8.2011 o 15:24

:-)... prave som sa chcel opýtať. Tu na nížine to v lužných lesoch začína o niečo skôr. Ale to teplo... Kto vie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off kubik856, 22.8.2011 o 15:00

Ešte je veľmi skoro :D ja si myslím že ešte v polovici septembra nebudú ručať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2011 (autor: Jakubec).

off parohacik, 22.8.2011 o 14:42

Ešte nie ale minuly rok presne 22. augusta počul jeden polovnik revat jelena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off fatran, 24.10.2010 o 22:19

dnes v noci jeleň asi 4 krát zaručal belianska dolina Veľká fatra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off MatkaLC, 24.10.2010 o 20:45

Včera večer a dnes ráno sme pri čakaní na diviaky počuli ručať troch jeleňov z troch lokalít - z divínskeho, tuhárskeho a nášho PZ Javor Podkriváň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off stevo212, 6.10.2010 o 20:56

u nas uz je ticho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off marco8811, 5.10.2010 o 20:56

v sobotu som zažil takú ruju ako za posledné dva roky nie .. asi 15 jeleňov na malom území.. samozrejme nie všetci ručali lebo tam boli ešte aj také mladšie ročníky niektorí .. ale fakt krása sper zážitok .. Strážovské vrchy Čičmany ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off rastob, 5.10.2010 o 19:53

No, asi už bude ticho, ešte občas zamrnkajú, ale neručia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off martajs, 4.10.2010 o 21:36

Ještě u Vás troubí jeleni??? U nás hlasitá říje pravděpodobně již skončila,ale pohyb jelenů je pořád ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off exc125, 25.9.2010 o 20:27

dneska rano od 4:45 do 6:30 som privabil 2 jelene jeden 16 torak a druheho som poriadne nevydel no nadherny zazitok rucal zhruba 100 m odomna nadhera rano sa chystam zas len dufam ze nezacne prsat.lesu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off stevo212, 25.9.2010 o 20:18

rano od 5:00 do 6:00 (priblizne) rucali 5 jelene ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off riso11, 24.9.2010 o 18:05

Včera cca. okolo 18:00 sme išli s kamarátom s drevom domov a videli sme cca 300 metrov jeleňa. Bol to krásavec 12-torák a viac aspoň čo si myslím. Inak ruja sa u nás na Idke tiež začala a už čo viem tak aj dve kúsky išli dole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off misko04, 24.9.2010 o 13:40

Dnes rano som mal dve dvojky vsetko vyradove,a privabil som jelena 14-toraka, 7rocneho prisiel mi na 15 metrov super zazitok.ale uz 2den slabsie rucali.len aby neprsalo. Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off operak, 24.9.2010 o 12:49

Bol som celú noc na posede,začal fúkať silný južný vietor chystá sa pravdepodobne zmena počasia.Jeleňi stíchli,spoločnosť mi robil len medveď,ktorý mi zožral skoro všetky jabĺčka prichystané na diviaky:-).Veľká Fatra Belianska dolina ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off Weimarak, 24.9.2010 o 11:18

ahojte polovnici poviem vam polovnictvu sa venujem uz 10 rokov...polovnikom som este len 2roky a vcera som prvykrat pocul rucat jelene doteraz som take stastie nemal ale musim povedat ze je to krasne:Dked som to zacul som myslel ze odpadnem jelene rucali na takych starych mocariskach nevidel som ich sice sa krasne ozyvali ale z hlasu jedneho jelena bolo pocut ze je tam asi najstarsi....krasne daco...prajem LOVU ZDAR a vela krasnych zazitkov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off Tominko, 23.9.2010 o 9:06

Ručat som počul, jelena som nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off tobruk, 23.9.2010 o 8:41

U nas ruja vrcholi,mal som 16toraka cca190CIC,10rokov na patnast krokov,vt en den som videl este 5jelenov.V utorok som privabil 5rocneho vidloveho desatoraka na urezanu flasu od piva(KOZEL),roh som zabudol doma,tak som musel improvizovat.Dnes idem zas! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off juraj22, 20.9.2010 o 20:42

dnes rano rucalo 9 jelenov jedneho som privabil na 5 metrov mladeho 8-ka,krasne rano a ruja v plnom prude.Mala Fatra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off misko04, 18.9.2010 o 21:04

dnes ráno som počul ručať siedmych jelenov, jedného som privábil na cca 30metrov ale videl som len parozie.koruny lebo bol v mladine bol to starsi jelen,a este som sa z jednym rozpraval aj sa uz blizil ku mne no na nestastie mi to hubari pokazili a odplasili mi ho aj s holou,ale videl som ho bol to pekny vydlicovy 10torak 8rocny pekny vyrad.a vecer rucali siesti jeleni jedneho som zazrel ale nevydel som ho dobre bol v hustejsom poraste.ale krasny den konecne to zacalo aj u nas. len nech neprsiPovazsky I novec.lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off kajo015, 18.9.2010 o 18:00

Včera večer som počul zaručat dvoch jelenov Komjatna pri Ružomberku Prajem všetkým Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off operak, 18.9.2010 o 12:42

Dnes ráno som počul štyroch jeleňov,z toho jeden na kontakt.Na ručadlo živo reagoval,bol to však mladší hlas tak som sa za ním nevybral.Pekné rujové ráno.Veľká Fatra-Belianska dolina. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off orol, 17.9.2010 o 13:13

V oplôtku som počul a videl "ručať" kravu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off tommi, 17.9.2010 o 10:32

U nas je stale ticho...asi to bude tim pocasim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off atevi, 16.9.2010 o 8:54

Okolie Smokvoca je už plné ručania. Od utorka večera sa ozývajú zo všetkých strán. Dokonca ručali aj v stredu v noci, hoci pršalo. Ešte aj dnes ráno okolo 6,30. Je to paráda, keď stačí otvoriť okno a vychutnávať si tento koncert. Zaujímavý je hlasový register týchto jeleňov. Väčšina má hlboký, nízky a mohutný hlas, ale jeden (asi mladý?) mal hlas vysoký a tenký ako trúbka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off operak, 15.9.2010 o 22:46

Nepočul som nič ani jeden tón, v lokalite kde som bol čerstvé stopy od dvoch vlkov.Takže sa ani nečudujem.Poprchá je teplo poľoval som v košeli.Veľká Fatra-Belianska dolina ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off cita, 15.9.2010 o 21:09

Právě jsem se vrátil z lesa. I když drobně prší a je teplo, tak se celkem dobře ozývali dva. Severní Morava - Rychlebské hory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off fatran, 15.9.2010 o 17:39

Veľká Fatra Belianska dolina včera večer jeleň mrnkol 3 x a dnes ráno raz kalištia tiež ešte nie sú rozbité ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off karcar, 15.9.2010 o 17:21

dnes rano sa to rozbehlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off buff22, 15.9.2010 o 16:28

Včera odpoledne už začal i náš král lesa konečně troubit je to 16 cterák a říji u nás v rákosí již třetím rokem. Je to krásný pohled i poslech tohoto krále lesa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off Livus249, 15.9.2010 o 15:09

vcera sme boli na liptove a vnoci nam jelene krasne revali ..bolo ich vela. dokonca sme asi jedneho aj vyplasili , nevsimli sme si ho ani, no par metrov prednami iba odskocil .. pekne bolo :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off kubik856, 15.9.2010 o 13:18

my sme boli tiež a o pol 1 rano nam vyšiel prvy 14-torak aj sa lanou ale ešte bol ticho :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off Jakubec, 15.9.2010 o 12:24

Dnes rano s ocom odnas 200m rucal jelen sme isli zanim ale sme nestihli hladajuci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jelenia ruja 2010 (autor: frzo).

off rastob, 14.9.2010 o 22:54

Dnes večer jeden jeleň vytrvalo ručal v protisvahu, takže to začalo aj na severnom Záhorí. Krásny, najlepší koncert, kam sa hrabú pop hviezdy :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 481-520 z 623 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM