Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poistenie poľovníckeho zariadenia - chaty bez základov a popisného čísla - diskusia

autor: off SK
pridané: 18.8.2014 12:13

Má niekto skúsenosti s poistením poľ. chaty, ktorá je evidovaná len ako poľovnícke zariadenie rovnocenné ako napr. senník alebo sklad krmiva ?



Dá sa takáto stavba poistiť keď nemá popisné číslo ? vďaka


počet zobrazení: 2 402
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off SK, 22.8.2014 o 10:09

veď toto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 21.8.2014 o 22:32

a tu je ten psisko zakopaný :-)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 21.8.2014 o 22:11

Ja viem Riso...,ale bez zapisania Ti to nikto nepoisti a ak aj ano, pri narokovani si poistnej udalosti(kradeze) sa z toho vyvlecu a dostanes... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 21.8.2014 o 22:05

Lubino, ja netvrdím že sa to zapísať nedá, na tom sa už pracuje. Lenže ja som to chcel dať poistiť aspoň proti krádeži vecí, a bol s tým problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 21.8.2014 o 22:03

Riso, nie som si isty, ale ak bola stavba postavena pred rokom 1976 malo by sa to dat zapisat. Neviem presne ako, ale da sa to zapisat a hajlok bol "urcite" postaveny pred rokom 76 ;-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 21.8.2014 o 19:43

Lubo (hekler), myslíš, že by si naši spoluobčania dali poistiť tie chatrče :-))). Ano to čo som zdedil je čierna stavba a ani nevieš aký problém je získať LV na asi 70 ročný (ak nie viac) hajloch :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 21.8.2014 o 19:38

Lubo drobná stavba podľa stavebného zákona môže byť len pri už existujúcej budove, ako hosp. budova letná kuchynka a pod. do 25 m2. Ja nemám problém z LVčkom, to budem mať, ale problém je že sa to nedá poistiť bez neho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 21.8.2014 o 19:22

Riso a na pozemok nemas LV-co? Lebo ak mas, ohlasis len drobnu stavbu na OcU, vklad do katastra a je vymalovane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 21.8.2014 o 14:49

SK ak prídeš na to ako to poistiť, nedávaj to vedieť panddurovi ale za 10 euro to tredávaj rómom a ostatným majiteľom čiernych stavieb ... zbohatneš ako majiteľ zdravotnej poisťovne ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pandur1, 18.8.2014 o 19:12

Toto som riešil aj ja, nie síce s poľovníckou chatou, ale tiež stavbou (v podstate chata) bez popisného čísla. Stavba je riadne zakreslená v katastrálnej mape, ale zatiaľ nie je na ňu ani LV ani nemá popisné číslo a je problém zohnať poisťovňu, ktorá to poistí. Ak budeš vedieť o nejakej daj mi vedieť. Každý vyžaduje LV, alebo aspoň stavebné povolenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov