Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kúpa optiky z USA - diskusia

autor: off kus
pridané: 15.8.2014 18:30

Zdravím páni, môžete mi poradiť nejaký spoľahlivý a aj cenovo dostupný internetový obchod v USA, kde sa dá zohnať za dobrú cenu puškohľad vyššej rady, či strednej triedy ? Nemám vôbec prehľad o obchodoch v zahraničí. Cena do 650 €. Rozmýšľam nad Leupoldom variabilom s červeným bodom, ktorý myslím sa z USA najviac vyplatí, ale nebránim sa ani iným značkám. Budem ho mať na guľovnici 7x64. Koľko ročná je záruka na Leupoldy ? Je problém s prípadnou reklamáciou ? Inak nemienim si ho poslať na Slovensko, ale vyzdvihol by mi ho americký občan. Veľmi ocením vaše rady a názory. Ďakujem

počet zobrazení: 7 027
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off xxxxx, 24.2.2015 o 7:12

možno trocha mimo, ale aj toto je skusenost.....pred nedávnom som si kúpil puškohlad vyššej triedy od špičkového výrobcu...a po týždni mi začalo blbnút ovládanie osvetlenia....chvalaboohu som ho kúpil na svk od v pohode predajcu a vyriešil to výmenou kus za kus....dve veci: aj pri dobrom puškohlade nemáš istotu, že sa neposere a ak by som si ho kupoval cez nejaké individum z hornej dolnej alebo nedajbože v amerike, tak ma može jebnut...2 litre v v lufte.....

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
off mirob1, 31.10.2016 o 11:26

z ameriky už neposielajú tak lahko optiku ako kedysi...a samozrejme rátaj s clom a DPH ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 30.10.2016 o 18:59

Skus Vortex ked v USA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kahles73, 30.10.2016 o 15:34

odkaz A když budeš sledovat tak uplatníš i slevový kupon. Vždy vše přišlo v pořádku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off maxo57, 30.10.2016 o 12:28

Dalekohlad z USA - Zdravim. Nevie my niekto poradit nejaku overenu stranku zo zahranicia kde su lacne dalekohlady ?? (USA ...) dikes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kus, 24.2.2015 o 19:06

Zdravím, len to trocha objasním. Áno,chcel som kúpiť puškohľad cez známeho amerického občana, ktorý mal pricestovať sem na Slovensko a chcel som tú vx3 variabil s osvetleným bodom čo spomínal lovec84. Aj mi ho kúpil no bohužiaľ s osnovou Illuminated Boone & Crockett, ktorú som ako jedinú vôbec neakceptoval, takže to vrátil späť ešte v Amerike a iný typ už nestihol objednať do príchodu na Slovensku..takže tak :( A ja som si následne kúpil funglovku meoptu R1r 3x12x56 RD tu na Slovensku s 30 ročnou zárukou, po dohode s predajcom za lepšiu cenu ako v ktoromkoľvek e-shope ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matus66, 24.2.2015 o 8:33

asi najznámejšie sú odkaz a odkaz, resp. spoľahlivý obchodník na ebay.com, či občas v akcii na amazon.com. Každopádne keď si zrátaš poštovné + clo a DPH, tak to už nie je také terno. Iné je, keby si mal niekoho kto by ti to z USA doniesol, vtedy sa to oplatí a kúp si aj montáž rovno.. - tú ti totiž poštou do EU nepošlú (berie sa ako súčasť zbrane) A to že sa ti ďalekohľad pokazí sa skutočne môže stať, ja som si nechal doniesť z USA 2 triedre (busnell legend a zeiss tera) a kamarat 2 puskohohlady (leupoldy VXIII so zámerným bodom) a zatiaľ vsetky fungujú super, ale ak by sa pokazili tak máme asi smolu..-no musíš to risknúť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 24.2.2015 o 7:12

možno trocha mimo, ale aj toto je skusenost.....pred nedávnom som si kúpil puškohlad vyššej triedy od špičkového výrobcu...a po týždni mi začalo blbnút ovládanie osvetlenia....chvalaboohu som ho kúpil na svk od v pohode predajcu a vyriešil to výmenou kus za kus....dve veci: aj pri dobrom puškohlade nemáš istotu, že sa neposere a ak by som si ho kupoval cez nejaké individum z hornej dolnej alebo nedajbože v amerike, tak ma može jebnut...2 litre v v lufte..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off lovec84, 23.2.2015 o 21:46

To som len dal príklad že nie všetky puškohľady su v USA lacnejšie. Ale ak Leupold tak tento odkaz alebo toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tibor112, 23.2.2015 o 21:19

kus v zadaní píše:Rozmýšľam nad Leupoldom variabilom s červeným bodom, ktorý myslím sa z USA najviac vyplatí, ale nebránim sa ani iným značkám,Cena do 650 €. lovec84-ty tu v odkaze ponúkaš extratriedu za 4 násobok ním udanej ceny-neviem či mu to pomôže...,a možno Jano z Hornej-Dolnej chodí na Slovensko xy krát,tak prečo by mu puškohlad nedoniesol?!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 23.2.2015 o 18:27

tibor112 je jedno či mi ho zašlú poštou, alebo mi ho prinesie Jano z Hornej-Dolnej, ale fakt je, že top puškohľady tam výjdu ešte viac ako u nás. Možno sa tam oplatí len nejaká menej kvalitná rada puškohľadov . Ak mám absolvovat nejaké peripetie ako otravovať niekoho (kamaráta ) v USA a v prípade reklamácie sa doťahovať s niekým za veľkou mlákou, tak za to mi tá stovka či dve ozaj nestoja. Lebo za poriadny puškohľad zaplatíš aj tam napr odkaz Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 23.2.2015 o 12:28

a od oktobra alebo novembra predminuleho roku, mu ho asi amici podla ich novej legislativy ani neposlu. Ani cez Amazon. Je to komponent na zbran, a hotovo. Skoda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 23.2.2015 o 10:43

tibor myslím, že ani to už nie je v dnešnej dobe také jednoduché (myslím preniesť to bez colných a iných poplatkov). Podľa mňa pri takejto kupe ušetrí iba za poštovné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 23.2.2015 o 10:03

lovec84, dnes o 7:43,zadavateľ témy-kus písal,že si ho nemieni poslať na Slovensko, ale vyzdvihol by mu ho americký občan.Prosím prečítajte si celu diskusiu,vyhneme sa ,,komentárom od veci".Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 23.2.2015 o 7:43

Nemyslím že je to až tak výrazne lacnejšie. Treba porovnávať medele čo sa aj u nás dajú kúpiť. Ak je reč o Leupolde ak si zoberieš niečo so svetelným bodom, tak ak zaplatíš poštovné a doplatíš clo tak ten rozdiel mi nestojí za to, aby som sa v prípade reklamácie doťahoval s niekým v USA.A to nehovorím o cenách čo tam stojí napríklad SB Zenith alebo Swaro Z6i. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kerb99, 22.2.2015 o 22:24

ked si to objednam v USA tak pride postou a musim este dopaltit clo a dph..nemyslim, ze je to potom vyrazne lacnejsie oproti kupe u nas...ci ano? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ForestSK, 10.2.2015 o 13:36

basspro a amazon ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Walter, 10.2.2015 o 7:35

Prečo chceš práve Leupold, netvrdím že je zlý, ale amíci nemajú povolené poľovať po súmraku, preto sa ani netrápia u domácich značiek extrémne zvyšovať prestupy svetla a vylepšovať puškohľady v tomto smere, je to jednak drahé a vlastne to ani nepotrebujú pre domáci trh. Keď začali vo filiálke Zeiss v Montreale (ktorá od r.1962 vyrábala optické prístroje pre medicínu),vyrábať puškohľad, vtedy podobný typu Zeiss Clasic vyrábaný v Nemecku, tak ho domáci skúšobní technici nazvali "Conqest", čo vlastne znamená výdobytok, vystihli to perfektne, v porovnaní s "kukučom" za šera s vtedajšími ich domácimi typmi bol jednička ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2014 o 11:50

Tých obchodov je more . Najznamejší je EBAY odkaz je však sila špecializovaných kamenných obchodov ktore maju i internetový obchod čo je dnes normalne . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fegi, 16.8.2014 o 17:59

Zdravím, ja som kúpil puškohľad v usa minulý rok (leupold vx3 3,5-12x50) Kupoval som z opticsplanet.com za 750 usd. Tento rok sú drahšie o 50 usd, ale môžeš skúsiť nájsť na ebay.com aj lacnejšie. Som s ním zatiaľ maximálne spokojný. Záruka je doživotná, ale keď sa ti pokazí budeš ho musieť poslať do usa, pretože v eu nie je servis (nie som si istý). Keby niečo, môžeš to skúsiť cez nejakého slovenského predajcu. V najbližších dňoch idem objednať ďalší, tak ak máš nejaké otázky napíš poštu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov