Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vie mi niekto povedat či navštevuju plodinu cirok diviaky ? - diskusia

autor: off Matus991
pridané: 25.7.2014 12:44

Zdravím chcel by som sa spýtať či ma niekto skúsenosti s plodinou cirok , lebo u nás to tento rok zasiali a som zvedavi či tam niečo bude chodiť ... Dakujem za odpovede :)


počet zobrazení: 3 073
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off gabo2502, 18.3.2015 o 19:32

kde sa da kúpiť to semeno cirok rozmyšlam to skúsiť zasadiť na políčko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 18.3.2015 o 10:39

Diviak papká všetko čo je na jedenie.Najlepšie to zistíš tak, že to do krmelca nasypeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 17.3.2015 o 20:57

žerú aj sušený z vriec na krmovisku uplne normálne ako aj iné plodiny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter8, 15.3.2015 o 22:31

Ano priatelia diviaky navštevujú cirok ,zhruba ako pšenicu,alebo jačmeň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 15.9.2014 o 19:48

No Matúšu ako, cirok ešte stojí ?? chodí tam niečo ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 28.7.2014 o 20:57

Som fakt zvedavý,či im bude chutiť aj u nás,lebo tiež naokolo už nič nieje iba cirok.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 28.7.2014 o 15:56

Podľa mojich pozorovaní, kým je cirok mladý - zelený diviaky v ňom priam spávajú. Nikde inde ich nestretávam viac ako okolo cirokového poľa. Sledoval som diviačice ako odhryznú byle pár cm nad zemou a potom aj s omladinou pasú mladé rastúce mäkké konce stoniek a listov. Je to však možno spôsobené tým, že sa v okolí iná plodina nenachádza. Ak by mali na poli niečo iné, na cirok sa možno vykašlú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gabrielSO, 28.7.2014 o 14:12

Do ciroku sa skúste ísť pozrieť až po odkviktutí keď bude mať semena podobajuce sa ovsu je to lahôdka pre diviaču zver ale nepohrdne ňou aj vysoká aj naši poľnohosp. si mysleli že zver nebude doňho chodiť, veľký omyl škody diviakmi boli ešte väčšie ako v kukurici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tomasjanus, 27.7.2014 o 23:06

Diviaky tam pojdu jedine zalahnut nemaju tam co zrat,nema ziadny plod pouziva sa ako silaz bez jadra alebo do bioplynovych elektrarni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matus991, 27.7.2014 o 16:07

Jasne dám vediet, u násje toho hodne zatial iba sem tam prejdu diviačky ale malo ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 27.7.2014 o 12:42

Matúš potom daj vedieť,aké s tým máš skúsenosti,lebo aj u nás jej dosť veľa zasiali,no zatiaľ do nej nechodí nič.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal30-06, 26.7.2014 o 19:16

U nás byl divočáky využíván jako krytina a protože tam není nic k snědku jako v kukuřici, tak ho na rozdíl od ní brzy z večera opouštěli. Je to jen jednoroční zkušenost a určitě záleží i na okolních podmínkách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter87, 25.7.2014 o 18:19

Mali sme to asi pred2 rokmi diviaky tam chodili boloich tam fakt vela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off buldozer, 25.7.2014 o 13:31

Jedná sa o obilninu, vzhľadom veľmi podobná kukurici, veľmi dobre znáša sucho, v našich končinách však nemá nejaké rozšírenie a jej pestovanie na SK je percentuálne zanedbateľné. Používa sa aj na zelené kŕmenie, zrno v potravinárstve aj ako krmivo, takže diviak ako všežravec, ale určite aj vysoká by nemali pohrdnúť vami ponúknutou lahôdkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov