Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohľady zn. KONUS - diskusia

autor: off hyperon
pridané: 13.7.2014 21:57

Máte niekto nejake skúsenosti s touto značkou?


počet zobrazení: 4 203
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off balance, 2.10.2016 o 10:40

Steyr6554 - mám ho v skrini. Je mi jasné, že to nie je nič svetoborné, ale potreboval som vedieť, či by mohol vydržať na 6,5x57R. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Steyr6554, 1.10.2016 o 8:11

Konus nebrat, je to cinsky smejd. V tejto cene sa da kupit vortex a ten ma dozivotnu zaruku. ale vyraba sa na filipinach takze sklo nic moc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 30.9.2016 o 18:30

Udrzat by to ten kaliber malo. Kedze zatial nikto skusenostou neprispel, tak dam do placu moju skusenost. Pred dvomi rokmi som si Konus kupil. Neviem uz co to bolo za model, malo to podsvietenie cervenou bodkou, aj zelenou, aj korekciu paralaxy. Stihol sa pokazit este predtym, ako som ho namontoval na zbran. Par postrehov, ktore som zistil pocas pozerania "na sucho": Obraz to malo celkom slusny (aj za sera), no k okrajom sa so zvacsujucim sa zoomom rozostrieval a prejavila sa tam aj mierna chromaticka vada. Korekcia paralaxy bola na objektive, co nie je celkom idealne ergonomicke riesenie. Ale treba si uvedomit, ze v akej cenovej kategorii sa tie optiky pohybuju a z tohto uhla pohladu, nie je v porovnani s inymi v rovnakej cenovej skupine ani lepsi, ani horsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balance, 30.9.2016 o 14:32

Má niekto predstavu na aký kaliber je takýto puškohľad vhodný? Zaujíma ma, či by mohol "prežiť" na 6,5x57R? Konkrétne ma zaujíma Konus Pro 3-12x50. V linku, čo dal hyperon sa uvádza ako coyote scope. Takže nieviem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov