Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nový Browning maral - diskusia

autor: off Matejj
pridané: 23.6.2014 16:39

S ohľadom na to, že Maral je už dlhšie v predaji a nebola založená diskusia na danú zbraň pýtam sa aké sú názora tých čo ju už vlastnia prípadne boli s ňou v kontakte , pokukujem po nej takže zháňam vhodné názory, vďaka...


počet zobrazení: 10 704
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on lanus, 12.4.2017 o 20:33

hyperon - Bol "zmodernizovaný" ; niečo málo sa dozvieš tu : odkaz a odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hyperon, 12.4.2017 o 19:06

Neviete niekto, ci nahodou Maral nebol modernizovany? Na strankach maju fotky, kde je trochu inak zahnuta paka zaveru, a niekde som cosi cital aj o spusti, mala by byt nastavitelna a aj chod by mal byt lepsi... Neviem ci som tomu porozumel spravne, alebo len tak kvetnato opisali sucasny model. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PPETERR, 12.4.2017 o 9:18

Tuto zbran vlastnim. Ma vyborne svetlovodne mieridla a teda pri spolocnych polovackach iba zhodim optiku a polujem bez nej. Montaz ERA svenk /otocna/. Z vlastnej skusenosti mozem potvrdit /spomenuta montaz plus optika ktoru mam/ ze aj ked pocas sezony demontujem optiku 20 krat, po opatovnom namontovani nastrel drzi perfektne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 12.4.2017 o 8:47

Keď máš dobru montáž a optiku tak opakované nasfrelovanie je zbytočné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin86, 11.4.2017 o 23:21

Browing maral - Dobry den viete mi niekto poradit ci aj pri nrowingu maral sa da prejadzovat montaž s puškohladom bez dalšieho nastrelenia. Ked lovim s puškohladom a idem na spolocnu dam dole optyku a znova ju potom nahodim ci musim znovu nastrelovat. Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 25.11.2015 o 22:00

Pred mesiacom som kupoval pusku a mal som Maral v ruke.mal som z toho osobne pocit ze je to nezgrabna puska.aspon mne osobne nesadla. Chcel som pozriet lebo patrila k mojim kandidatom.subjektivne som ju vnimal ako dlhu zbran a po chyteni doruky mi predpazbie pripominalo uchyt ako na brokovnici Baikal 27. Spracovanie a drevo bolo OK. Dalsia podstatna vlastnost ktora mi vadila je nemoznost rozobrat zaver a cistit klasicky. Snuru nepovazujem za dostatocny prostriedok na cistenie a presvedcil som sa o tom opakovane. Nakoniec vyhral Blaser R8 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hyperon, 24.11.2015 o 20:16

kedze vyrobca tvrdi, ze aj pri nefunkcnej pruzine vracajucej zaver, je zbran mozne pouzivat ako pri vsetkych ostatnych zbraniach s priamotaznym zaverom, tak si myslim ze je uplne normalne, ze sa budu zatvarat aj pomalsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 24.11.2015 o 14:12

Pekná blbosť, ak to tak má byť tá flinta je už vyrobená pokazená. Osobne si myslím, že nieje najmenší dôvod. Ak to dobre dovreš musí vystreliť. Či rýchlo alebo pomaly, by malo byť jedno - hlavne dovrieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnnygreen, 24.11.2015 o 13:59

Browning Maral - Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosť s Browning Maral. Pri pomalšom natiahnutí záveru mi puška nevystrelila - opakovane. Ozvalo sa len "cvak" a nič. V predajni ma presviedčajú že je to normálne . Vrelá v´daka za radu !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 6.3.2015 o 8:34

sovo pozri si to na origos stranke..ci sa robi ako lefthand ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on sovo51, 5.3.2015 o 22:35

Chcel by som sa spytať , da sa kupit Maral aj v ľavom prevedení ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valo7319, 3.3.2015 o 9:04

Chcel by som sa opytat ci mam kupit daku cz alebo prisetrit aku kupit browning ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off garon, 25.12.2014 o 18:43

děkuji kamarádi za rady ještě se poohlédnu jaké druhy střeliva každá ráže nabízí a půjdu objednávat.ještě jednou díky a lesu a lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.12.2014 o 20:02

Browning ako flinta...o.k... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jager68, 24.12.2014 o 20:01

9,3mm..uplne v pohode..žieden predimenzovaný kal.to nie je. Vety typu..pomalý ťažký kal..su už v tomto kal.minulosťou. Už aj v kal.9,3mm sa používaju ,,lahsie" strely...kombinacia kvalitna ,,velká" a aj rýchla gula je super. Poloval som s 338 Win.Mag . Absolutne pohodova a fajn strelba..a to nebola žiadna ,,premiova"zbran..iba praobyčajná TIKKA..takže nebať sa Joulov,mm a gramov...-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peters, 24.12.2014 o 19:12

Mňa kope moja sedmička iba na strelnici po dvoch krabičkách. Pri love nekope nič. Ani 300WM. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 24.12.2014 o 16:17

to ci zbran kope zalezi na pazbe...otazka je, co znamena " dost kope " niekomu to vadi, niekomu nie. kazda gulovnica kopne...ked sa dakto boji spatneho narazu, nepomoze nic...len dotycny viacej skody narobi, ako osohu...netreba sa kopania bat a je potrebne mat na rozume, ze ja musim pusku ovladat, nie ona mna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on miskom, 24.12.2014 o 16:03

garon. som štasny majitel browninga maral 9,3 x62 je to super flintička ma svoje + aj - ale na take to tvoje polovanie by som si rašej kupil 3006. . 9,3 maral dosť kope do pleca .štastne a vesele. . . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mibe74, 24.12.2014 o 14:04

inak riesili to aj tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 24.12.2014 o 14:00

9,3x62 je vhodny kaliber pre nase podmienky a urcite nie je predimenzovany...vyhoda je, ze ma vacsi priemer a ked sa otvori, tak ta ranivost bude vacsia, ako napr. pri 30-06-pri rovnakom type strely...a takisto 9,3x62 by som volil aj ako univerzalny kaliber... Samozreje, tym nechcem zatracovat 30-06-to rozhodne nie, takisto je to velmi dobry kaliber a ma ovela viac druhov streliva na trhu. kazdopadne ani jednym, alebo druhym nic nepokazis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 24.12.2014 o 13:50

Ja by som sa tej 9,3 nebal, urcite neposkodzuje nadmerne zverinu - tazka pomala gula. Na druhu stranu nevidim opodstatnenie takej silnej raze v nasich podmienkach. Inak ten Maral ma vyborny pomer kvality a ceny. Zaujimavo rieseny zaverovy system aj celkove spracovanie. Keby som nebol kupil Merkel, tak Maral by bol horuci kandidat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 24.12.2014 o 13:17

myslim, ze tie Labor fur balistik vozi Frano, ja som mal od neho do svojej 375H&H...uz skor, ale neviem, ci teraz este dovaza...bolo by treba zistit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 24.12.2014 o 13:13

9,3x62 a strelivo norma vulkan 15 gramovy, alebo z lacnejsich a dobrych sako hammerhead 18,5 gramovy, popripade odkaz odkaz odkaz odkaz popripade nieco insie odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off garon, 24.12.2014 o 11:37

Dobrý den i já pokukuji po této kulovnici ale váhám mezi ráží 30-06 anebo 9,3x62,lovím vysokou,černou,mufloní ale i srnčí.A právě kvůli srnčí zvěři mám obavu z velkého poškození zvěřiny.Můžete mi prosím poradit.Děkuji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vepord, 18.12.2014 o 15:17

Ja to čistím šnúrou aj vyterákom ide to dobre, lebo záver ostane otvorený, keď je zásobník prázdny. Musím povedať, že táto flinta ma ešte nezradila a to som už strieľal aj na 250 metrov, je až prekvapujúco presná. Rozhodne som od takejto zbrane určenej predovšetkým na spoločné poľovačky nečakal, že bude taká všestranná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on miskom, 17.12.2014 o 19:42

ja som ho kupoval v čechách Waltertrading. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valo7319, 17.12.2014 o 18:54

kde sa da kupit browning okrem hermes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktor77, 17.12.2014 o 17:37

ano zbran je pekna ale zaujimalo by ma čistenie laufu...myslim ,že len z predu šnurou ...tiež som pokukoval po maralovi ale koli tomu čisteniu radšej automat..benelli argo sa da rozobrat a aj zaver a čistit zo zadu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vepord, 7.8.2014 o 13:13

Mal som možnosť potešiť sa s Maralom kal. 308 win. Musím povedať, že je veľmi príjemný. Pekne sadne do ruky. Nadhánkové mieridla pekné účelné, ale pri mojej dioptrii nepoužiteľné. Zbraň má všetky znaky amerických pušiek, ergonomická, nemá šneler ale spúšť je tak akurát, poistka pomerne tvrdá, chce to kus viac sily na odistenie (natiahnutie) zaisťuje hladko, pažba sa dá jednoducho zložiť. Ale to čo je najdôležitejšie je záver. Chod krásny hladký, musím uznať, že to chce cvik, lebo na pohyb záveru (len dozadu) sa ťažšie zvyká. Oceňujem, že záver po vypálení posledného náboja ostáva otvorený. Nie je problém vypáliť 4-5 rán za 7 sekúnd a na 50 metrov by každá lanštiaka smrteľne zasiahla ale posledná rana mi vždy kus ušla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 13.7.2014 o 0:12

Všetko.:)Prosím ťa popíš zbraň a tvoje skusenosti s ňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vojo, 12.7.2014 o 21:10

Marala mam v kalibri 300w mag. Co vas zaujima ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 27.6.2014 o 19:37

Aj mňa by zaujímali skúsenosti s Maralom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matejj, 26.6.2014 o 14:35

nikto nemá žiadne poznatky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov