Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zodpovednosť za poľovnícke zariadenia - posedy - diskusia

autor: off lupty
pridané: 8.5.2014 22:41

Zdravím priatelia, chcem sa opýtať, či niekto z vás nemal skúsenosti,alebo nepočul o tom, ako sa riešil prípad, keď sa niekto zranil, nedajbože umrel pri páde z posedu, ktorý ale nebol vo vyhovujúcom stave ( labilný, chybný rebrík a pod.). Za posedy by podľa môjho názoru mal byť zodpovedný užívateľ poľovného revíru, vzniká mu teda v takýchto prípadoch trestnoprávna zodpovednosť? Za vaše postrehy ďakujem.


počet zobrazení: 2 151
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off apple, 9.5.2014 o 8:38

skúsim dať aj takýto pohľad: čo v záujme svojej bezpečnosti vykoná ten, kto lezie na posed /alebo kamkoľvek/, ktorý zjavne nemá zabezpečovacie prvky? ... no pri posede, ktorý má parametre, ktoré už vykazuje stavba /podľa stavebného zákona/, už bude zrejme tá bezpečnosť posudzovaná ináč a tam môže byť výsledok takej žaloby zaujímavý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balanda, 9.5.2014 o 8:34

Ja si myslím, že za stav poľovníckych zariadení je plne zodpovedný užívateľ revíru, posedy nevynímajúc... Ak je posed nevyhovujúci, opraviť, ak je to nerentabilné strhnúť... Potom by neboli revíry plné stojacich hnilých atráp ešte z čias socializmu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 9.5.2014 o 8:29

Tiez sa mi uz podarilo spadnut z posedu ked sa podo mnou rozpadol rebrik, ale nenapadlo ma niekoho zalovat.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 9.5.2014 o 7:27

Ak sa ti posed nezda, tak nan nelez. Alebo ako uz bolo spomenute oprav si ho.