Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vhodný repelent - diskusia

pridané: 19.4.2014 16:04

Chcem sa opýtať,aké sú vhodné repelenty proti komárom a inému dotieravému hmyzu a tak isto proti kliešťom.


počet zobrazení: 3 636
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hyperon, 9.5.2014 o 21:32

mozno je moja otazka kusok mimo temu, ale nechcel som zbytocne zakladat novu. neviete mi niekto poradit, co by som mohol pouzit proti srsnom? robia na mna dost neprijemne nalety na posede. mam na mysli mozno nie priamo repelent, ale nieco co by ich najlepsie uplne odradilo letiet k posedu, maju zrejme niekde pobliz hniezdo. viem ze pokial sa nezacnem vrtiet a zahanat sa, tak je to neagresivny hmyz a nepostipe ma, no aj tak je to dost neprijemny pocit, ked mi kazdu chvilu lietaju okolo hlavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubo138, 23.4.2014 o 18:35

Kurnajs,uz som jedneho prizivnika pred chvilou vytiahol.Goret,zajtra varim ten tvoj prirodny recetp.Vdaka zan:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanivan, 23.4.2014 o 18:10

Pozerám, že DEET je celkom slušne toxický. Našiel som repelent s asi naj koncentráciou. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 23.4.2014 o 15:53

Zaujali ma slova na obale “dlhotrvajuci“, v popise vety „minimalizacia neziaducich ucinkov vdaka redukcii pomocnych latok“, mozu uzivat osoby od 12 rokov, nepouzivajte u tehotnych a dojciacich zien na kozu s vykricnikom a tak som pozrel na klucovu chemicku latku v tomto spray odkaz P.s- patrilo by dole pozriet tiez referencie ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagermeister83, 22.4.2014 o 20:07

Ďakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.4.2014 o 23:56

Ano, to je znama vec. Inak cesnak obsahuje aj B-1 aj B-2. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 21.4.2014 o 23:14

Mal som pred 2 rokmi veľké problémy s kliešťami (komáre mi až tak nevadia a v revíry ich nemáme veľa :D) a prakticky nikdy som sa nevrátil domov bez nejakého parazita schovaného na mieste, kde som ho nečakal. Repelenty som používal, vyskúšal som rôznych výrobcov a efekt žiadny. Spomenul som si, že niekedy dávnejšie som užíval vitamíny B-komplex, ako vhodný "repelent" a počas minulého roku som sa k nemu vrátil. Odvtedy som nenašiel na svojom tele žiadneho "príživníka". Takže kúpim v lekárni B-komplex (stačí obyčajný, nie rapid), neužívam ho každý deň, ale keď viem, že pôjdem večer von, dám si ho na obed - jednu tabletku, aby stihol zaúčinkovať a začal sa vylučovať aj kožou. Na mňa kliešte nejdú a mám pokoj :D a stačí sa jemne nastriekať nejakým repelentom - pre istotu a snáď proti tým komárom ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.4.2014 o 15:37

Rado, samozrejme ze po uziti cesnaku kuchynskeho cloveka citit po dychu. Riesenim ale je zjest TESNE PRED uzitim cesnaku kuchynskeho osupane jablko, alebo lyzicku medu a „problem“ je vyrieseny. Alebo kupit si cesnakove tablety v lekarni, z ktorych su odstranene „ sirnate pachnuce“ latky. P.s- co sa tyka tinktury z medvedieho cesnaku nemyslim si, ze zdravy clovek normalnej vahy uzivajuci tinkturu bude smrdiet, resp.smrdi a ze ho druhy clovek zaciti. To je podla mna nezmysel . Kliest to ale zaciti vdaka specialne vyvinutemu organu a naviac je to pre neho jed. Si myslim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 20.4.2014 o 15:34

Mám kamaráta ktorí kvôli tlaku každé ráno rozžuje a zje dva strúčiky cesnaku. Môžem potvrdiť, že keď sa spotí smrdí ako cesnaková farma. Tak že si myslím že ten cesnak bude fungovať no ľudia okolo asi nebudú príliš nadšený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 20.4.2014 o 15:34

Este odpoviem na priatelovu otazku z posty, ze ci uzivanie cesnaku nezaciti zver. - Ci to bude citit zver to nemozem so 100% istotou tvrdit. Moj nazor je vsak NIE, zver to nebude citit v zmysle, ze ju tymto urcite nezradime. K tomuto nazoru ma vedu prakticke skusenosti pri pozorovani zveri ako aj fakt, ze medvedi cesnak rastie v prirode takmer bezne, cize zver je na jeho pach navyknuta.Zver ale nie je navyknuta na rozne chemicke repelenty s pridavkom voni, atd. a tam sa moze stat a aj stava, ze clovek zver zradi a ta zmizne ako gafor, resp. nevyjde ani z hory von :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 20.4.2014 o 13:54

Do toho cesnaku som isiel z dovodov pachnuceho ALICINU = prchave latky vylucujuce sa z tela vydychovanim a cez pory koze so silnym antibakterialnym a antimykotickým ucinkom (dla niektorych autorov cesnak dokonca prevysuje ucinok beznych antibiotik). Uvadza sa (Fytoterapia pre lekarov) ze z celkoveho mnozstva 560 kmenov Staphylococcus aureus iba 50 nebolo citlivych na cesnakove fytoncidy... P.s- vsetkym tymto chcem povedat, ze prchavy a pachnuci ALICIN urobi svoje a kedze fytoncidy su latky usmrcujuce, alebo zastavujuce rast mikroorganizmov, vychadza mi z toho, ze ani parazit ako kliest nenavstevuje taketo „miesta“. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 20.4.2014 o 12:17

Viac rokov som hladal spolahlivy prirodny prostriedok proti kliestom. Inspirovali ma AJ lesni robotnici vo Svedsku, ktori uzivaju proti kliestom cesnakove tabletky. Tak som urobil tinkturu z medvedieho cesnaku, ktoru peroalne uzivam rano nalacno v pohari vlaznej vody. Je to aj pre zdravie (crevne parazity, pecen, cievy (tlak, cistenie) atd ... aj pre ochranu proti kliestom. Naviac, je to bezpecny prirodny liek bez postrannych neziaducich ucinkov a to ani pri dlhodobom a neprerusovanom uzivani (niekolko viac mesiacov). Velmi dobre ucinkuje proti kliestom! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2014 o 0:58

Palina, zemezlc, horec, hrdobarka, tymian, paprad, vratic, saturejka, rozmarin, stiav, materina duska, pamajoran, orech, cesnak, cibula, hrebicek a mnoho dalsich su v ludovom liecitelstve proti parazitom. P.s- proti kliestom uzivam cesnakovu tinkturu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 19.4.2014 o 22:40

Odporúčam Diffusil overené praxou v močiaroch severného švédska. Alebo už len to ignorovať a dajak prežiť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dominik.t, 19.4.2014 o 21:51

Ja používam toto PRÍSTROJ NA ODPUDZOVANIE KOMÁROV THERMACELL a zveri to vôbec nevadí. Vhodný repelent - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 19.4.2014 o 18:00

goret ako ho používaš?nepoznám.Ďakujem za radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.4.2014 o 17:37

rozmarín ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM