Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotografie - diskusia

autor: off brend
pridané: 31.7.2008 13:38
Rád by som bol keby sa k všetkým živočíšnym fotografiám pridávala lokalita a slovenský názov živočícha, a k tomu aj názov fotografie, chceli by to aj ostatní?
Spomínal som to už adminovi. Ale vyjadrite sa aj vy.
počet zobrazení: 4 637
počet hlasov: 0
okruh tém: LovuZdar.sk
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 18.1.2011 o 17:36

I chaosu i funkčnosti stránky. Stránka nie je word dokument kde zmažeme čo chceme a je to :-D Samozrejme ak má konštruktívne riešenie treba ho povedať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 18.1.2011 o 17:21

Edu tiež som toho názoru, že stále zásahy a zmeny môžu viesť k chaosu a nezáujmu. Vyzval som autora aby sa zapojil do tejto diskusie, verím, že sa zapojí, poukáže na nedostatky ktoré má na mysli, a spoločne to verím vyriešime pre dobro stránky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2011 o 17:14

admin ja si myslím ,že kto napísal mail a kritizoval mal by napísať aj riešenia čo by sa malo zlepšiť.Podľa mňa je stránka maximálne prehľadná a nevidím dôvod na nejakú zmenu. Ak ma nejaká napadne určite ju navrhnem. Stále zásahy do stránky môžu viesť k poruchám a to nechceme dúfam . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 18.1.2011 o 16:59

Edu, podľa mňa to operak myslel v presnejšom popise kategórií, že čo áno a čo nie. Nemyslel zrušenie nejakých kategórií. Aspoň tak som to pochopil ja. Ak sa mýlim, operak oprav ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2011 o 16:28

Nevidím dôvod na nejaké zmeny. Rýchlosť sa podarilo napraviť tiež . Čo ide dolu vodou ? Tomu akože naozaj nerozumiem. K poľovníctvu patria aj fotky prírody a všetkého súvisiaceho s poľovníctvom . Tak to funguje aj na iných špecializovaných serveroch na huby,zvieratá,atď.Koho zaujímajú len parohy nech si pozerá parohy nikto mu nenanucuje ,že si musí pozerť fotky zbraní alebo niečoho iného. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 18.1.2011 o 16:14

Ja mám osobne presne opačný pocit ako pisateľ kritického mailu.Hlavný problém stránky-rýchlosť zdá sa, je odstránená.Môj subjektívny pocit zo stránky LZ ako poľovníka je pozitívny .Rezervy vidím v presnejšom vymedzení kategórií na pridávanie fotografií a priklonenie sa k myšlienke stránky,ktorú našepkáva aj jej názov.Nie sme na špecializovanej stránke pre profi fotografov ale na stránke kde by mali byť fotografie videné očami poľovníka.Preto do určitej miery chápem dezilúziu fotografa-nepoľovníka že možno čaká viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 18.1.2011 o 15:16

Dnes mi prišla pošta s textom citujem: "Ide to zo stránkou LZ dolu vodou... Mimochodom, tento fakt sme si všimli už viacerí čo sa trošku venujeme foteniu". Prosím vyjadrite sa všetci koho sa to týka. Ak máte niekto podobný pocit, vyjadrite sa a spoločne poďme tento problém vyriešiť. Napíšte čo sa vám nepáči. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 30.4.2010 o 21:25

Gabriel, tu na stránke je dosť pekných fotografií rastlín ( aj zákonom chránených ), kde sa mladistvý človek , 12- 14 ročný chlapec, alebo dievča – autor fotografie po pridaní fotky na stránku pýta nás, skúsenejších a dospelejších, čo je to za rastlina, resp. aký má názov. Podobné je to aj pri iných fotkách. Myslím si, že títo mladí ľudia, keďže tu chodia na túto stránku sú našimi „mladými spojencami“ s ktorými treba do budúcnosti rátať a preto je aj našou povinnosťou im poradiť, prípadne pomôcť a nie ich znechucovať „povinnými nariadeniami“. Treba naozaj citlivo zvážiť všetky okolnosti a dopady pred „nejakými úpravami“. Unáhlené a nesprávne rozhodnutia nebývajú dobré.. Som za návrh, ktorý predniesol admin ( 28.04.- 9:01 ). Je nekonfliktný a demokratický. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 30.4.2010 o 18:26

Jasne pani trocha diskusie a myslím že je po probléme samozrejme že pod fotkami zo zveri,vtáctva ,hmyzu a iných kategórii netrvám na tom aby autor uvádzal presne miesta stačí len napr.Žilinský kraj a pod.kto s tým má problém ,ale aspoň ten slovenský názov zveri,vtáka, rastliny, chrobáka atď.by tam mal byť,ruku na srdce koľko z nás pozná všetky rastliny,chrobákov atď. ??? Ale u ulovenej zveri a trofeji, myslím že by to malo byť ošetrené adminom a bez vyplnenia kolóniek fotka by sa nedala pridať predišlo by sa pár nechutným poznámkam pod fotkami.toť všetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 30.4.2010 o 15:44

orol----SÚHLAS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 30.4.2010 o 15:17

gabrielISO (12:56 )
a s tými deviatimi začínajúcimi slovami Tvojej vety v dolunižšom príspevku sa nemusí hocikto stotožniť:-)), ale chápem ako to myslíš :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 30.4.2010 o 15:06

gabrielISO, zdá sa mi, že každý hovoríme o niečom inom a tak ešte raz z mojej strany. Ja jednoznačne súhlasím s tvojim príspevkom 12:56 a stotožňujem sa sním do bodky a písmena. Teda to je v poriadku. Pri ulovenej zveri preto nevidím žiadny problém zapisovania povinných údajov ku fotografii v stanovenej miere a rozsahu. Samozrejme súhlasím aj s bibassom, pretože sme sa myslím pochopili. V čom vidím ale stále problém ja je skutočnosť, že sa tu pridávajú aj fotografie celoročne chránenej zveri ( napr. rys ostrovid, vydra riečna, tetrov hlucháň, tetrov holniak atď atď ) fotografované z voľnej prírody a ich autor by bol totálny idiot, keby mal v „povinných údajoch“ prezradiť presnú lokalitu a miesto výskytu tejto celoročne chránenej zveri. Pri takýchto „živých“ fotografiách nedoporučujem žiadne zavedenie povinných údajov, pretože sa môže ľahko stať, že na stránke nebudeme vidieť od zavedenia povinných údajov žiadnu fotografiu vzácnej a celoročne chránenej zveri. Tento príspevok píšem len ako odpoveď na prípevok gabrielISO ( dnes- 12:56 ). Inak som jednoznačne za návrh, ktorý napísal admin. vo svojom príspevku 28.04. – 9:01. Tento návrh sa mi javí ako nekonfliktný, zákonný a demokratický. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 30.4.2010 o 13:34

tiež nerozumiem, prečo by s tým mali byť také problémy. Napísať pár slóv pod fotku, keď ju idem zavesiť na server je otázka pár minút. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 30.4.2010 o 12:56

Páni každá legálne ulovená zver končí na chovateľskej prehliadke kde si ju prezrie hocikto aj nepoľovník a tam sa dočítate všetko to o čo chcem ja, aby bolo povinné pri úlovkoch a trofejach takže aké tajnosti nechápem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.4.2010 o 19:07

Tak nejak. Dobrý poľovník sa ani nepýta kolegu, kde je to, či ono pretože častokrát býva terčom posmechu, že si to nevie nájsť sám. Ono to býva tak, že povieš to jednému ( ten prisahá, že to nikomu nepovie ) a tak to povie len najlepšiemu kamarátovi, ten najlepší kamarát to povie ďaľšiemu najlepšiemu kamarátovi a tak nejak to pokračuje. A už to vie nie jeden, ale päťdesiat ľudí. Treba aj vedieť, komu čo a ako povedať. Poctivých a 100% chlapov, ktorí si odnášajú tajomstvá dž do hrobu, je v dnešnej dobe totiž pramálo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 29.4.2010 o 18:45

gabrielSO,ja viem kde je orlie hniezdo a neprezradím žiadnu lokalitu,viem pekného srnca,medveda,jelena a tiež nenapíšem kde a ak by tu niečo bolo povinné tak tu žiadne foto nedám a to som zatial len ja,nepolovník a dobrý polovník ti to neprezradí ani tak ,iba chválenkár. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 29.4.2010 o 13:18

Tak poľovník potom pytliači.Pridal som fotky z bociana čierného a verím že ešte budu aj ďalšie keď budu malé vyliahnuté lokalitu som uviedol ,,Vihorlatské pohorie " čo je na tom také tajné, koľký ľudia sa tam nahrnú aby to hniezdo od Zemlínskej Širavi až po Sninu a cestu na Podhoroď hľadali??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 29.4.2010 o 12:51

Nie som polovník,myslím si však že nie každý má chut a čas písat,takže nejakým povinným písaním odradíte dost ludí a tak sa táto kategoria pripraví o vela pekných záberov. A to nepíšem o polovníkoch čo nechcú prezradit lokalitu atd. nie každý sa rád vychvaluje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 29.4.2010 o 11:40

Admin vysvetlím, každý sa chce pochváliť svojím úlovkom a trofejou pozri fotky od poľovníkov väčšina upravených tak ako majú byť,u nepoľovníkov najmä detí ktorý majú vo svojom logu poľovník a o veku už ani nehovoriac fotky nedôstojné bez akejkoľvek úcti k ulovenej zveri.Ak by bolo povinnosťou uviesť poľ.združenie kde bol odstrel vykonaný z dátumom odstrelu v.triedou tak tu nebudú nevhodné komentáre pretože za fotku ponesie zodpovednosť autor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.4.2010 o 11:27

Či povinné nepovinné neviem, treba zvážiť pre a proti. Osobne si myslím, keďže je možné za deň pridať max. 2 fotografie, že toľko času na vyplnenie údajov o fotke by si každý našiel. A o každej vieme povedať kedy a kde sme ju fotili. A nejaký ten popis tiež. Či to však dať ako povinné, neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.4.2010 o 11:25

popis som myslel ako nepovinný, tak ako je i miesto a dátum fotenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.4.2010 o 11:24

bibasso - presne tak som to myslel. Položka na napísanie miesta a dátumu fotenia tam už je. Tak by pribudla ešte jedna na podorbnejší popis ohľadom fotografie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.4.2010 o 11:24

Adresované bibassovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.4.2010 o 11:23

Tak to áno, základné údaje v rozsahu neprekračujúcom "stanovené medze" by v tom prípade mohli byť povinné - súhlasím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 29.4.2010 o 11:23

Zaviesť povinnosť najmä v úlovkov a trofejí. V ktorom poľ.združení bol vykonaný odstrel,dátum odstrelu, u trofejí hodnotu a vek.bez vyplnenia týchto koloniek fotku zamietnuť, odpadnú tu niekedy až nedôstojne komentáre na fotku . A u ostatných aspoň slovenský názov rastliny,huby,živočicha a chrobáka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 29.4.2010 o 8:21

Orol samozrejme, že to myslím v rozmedzí rozumných hraníc. Určite tam nikto nemusí udávať presne súradnice, ale stačí keď tam uvedie napr. len oblast, čas vyhotovenia fotky a pod. Proste pár informácií ohľadom fotky. Napr. pri zhodoch si to viem pekne predstaviť, uvedie kedy zhod našiel, váhu, lokalitu (nemusí uviesť kde presne ho našiel), prípadne iné info o spôsobe zhotovenia foto. Podobne to môže byť aj pri úlovkoch.

Podľa mňa to admin navrhol ako logický krok, pretože si stačí pozrieť kategóriu zhody a takmer pod každou fotografiou sa pýtame na rovnaké otázky, teda koľko zhod vážil, kde ho našiel a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.4.2010 o 21:47

Ale ak to bibasso myslíš len v tých dimenziách, ako uvádza admin, nemám výhrady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.4.2010 o 21:37

Detto, ako Ondrík. P.s- možno Ťa bibasso dobre nerozumiem, ale zaviesť POVINNÉ údaje pri fotke by neboli "šťastným" riešením. Príklad: niekto tú dá fotku vzácnej, resp. ohrozenej, alebo celoročne chránenej zveri z prírody. Ty myslíš, že ku nej napíše aj presné miesto, lokalitu, kde túto zver fotografoval? Toto človek, ktorému nie je ľahostajný osud prírody a horeuvedej zveri nikdy neurobí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 28.4.2010 o 21:07

povinné by to určite nemalo byť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 28.4.2010 o 9:49

admin ja so za tvoj návrh, ale dal by som to ako POVINNÉ. Aj tí "najlenivejší" by nemali mať problém tam napísať aspoň pár slóv. Verím, že to prinesie ovocie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.4.2010 o 9:35

podrobnejšie info sa dá vložiť ako 1. komentár ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 28.4.2010 o 9:01

Ste za doplnenie novej položky ku každej fotografii s názvom popis? Tu by sa písali obšírnejšie informácie o fotografii, ako sa podarilo odfotiť, nejaký popis k foteniu, ďalšie informácie o trofejách a úlovkoch, druhy zveri, ... samozrejme nebolo by to povinné. Iba kto by chcel podať obšírnejšie informácie k fotke, mohol by to písať sem. Ste za to alebo nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brend, 2.8.2008 o 12:33

Rezen: to je jedno či je to povinné alebo nie.
Lokalita by sa mohla uvádzať len napríklad: Liptov, Spiš aby sme mali nejaký prehľad a nemusí byť vôbec presná možno, by bolo dobré aby sa dala (nemusela) vybrať z nejakých možností ktoré tam dá admin jedná, a nedala by sa pridať presná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rezen, 2.8.2008 o 12:30

aha ! predbehol ma :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rezen, 2.8.2008 o 12:25

Jasne, ved ja som to tak myslel, ze napr. niekto odfoti Hluchana ( Tetrao urogallus) :-) a napise ,kde ho cvakol a uz tam bude invazia.... bohuzial....tie latinaky mozu byt, len som uz z nich ja osobne znechuteny, som sa ich tento rok musel nadrvit okolo 400 a dost mi to sprtanie , liezlo na nervy. :-) ale tak odbornosti stranky by to len prospelo... A ja viem ze tie udaje nie su povinne , ale pokial som to dobre pochopil, tak brend navrhuje , aby to bolo povinne, a to je blbost . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brend, 2.8.2008 o 12:22

Lokalita sa predsa nemusí písať presná, kto chce ten ju napíše kto nie tak nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 2.8.2008 o 10:57

K tej lokalite, by som teda fakt zdoraznil to co napisal marosko, aj som to spominal adminovi ... proste vacsinou je lokalita naozaj neziaduca. Nejde len o priekupnikov, ale aj o to, ze vela krat, snazivy blbec spravi skodu, aj ked o tom nevie. Ide hladat hniezdiacich vtakov do chranenych oblasti a tak ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 2.8.2008 o 10:18

Súhlasím s maroskom. A Rezen - ved tie udaje o nazve, lokalite a datume odfotenia nie su povinne, cize kto nechce, nemusi ich napisat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 1.8.2008 o 21:36

to Rezen ... to máš úplne pravdu, predsa máme demokraciu. Lokalita je úplne nepodstatná vec a hlavne pri chránených druhoch priam nežiadúca, vieme o rôznych kšeftároch a priekupníkoch. Ale ! Prečo neudať názov živočícha, rastliny ja osobne dávam aj latinslé názvy, naučím sa aj ja a aj iný a odbornosťi a kvalite stránky to len prospeje. A predsa aj o to nám ide nie ??? A kto má s tým problém, pomôžeme je nás tu dosť. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rezen, 1.8.2008 o 13:32

Podla mna to co da autor do popisu fotografie je uplne jeho vec a nikto by sa nemal starat co tam autor napise , ci napise lokalitu, alebo nie . Ci napise nazov fotky, alebo nie. Nikto nemoze autorovi fotky prikazovat co k nej napise.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 41 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM