Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Dohladávka vo dvojici - diskusia

autor: off Darius
pridané: 23.2.2014 19:46

Zdravím , čo si myslíte o dohladavke 2 psov na volno , samozrejme v pripade ze su to hlasici alebo oznamovaci .... ake su podla vas vyhody a nevyhody ?


počet zobrazení: 1 735
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off tonny, 24.2.2014 o 16:05

Pěkný dotaz. Výhoda na černou dokáží udržet i větší kus, vysoká také. Jen si navzájem dodají odvahu a jsou více dotěrní, takže může dříve dojít ke zranění.Když pak jeden je hlásič a druhý dost ostrý,(jde si kousnout)-může toho hlásiče vyprovokovat ke škubání s uloveným kusem.(Než se najde chytrák mám teriéry). Raději pustím jednoho, může lépe sledovat stopu a nikdo ho neruší.Pokud je kus živý nebo odbíhá pouštím druhého.(nebo je to hustá seč, atd...).Takže za mne ano záleží na plemenu, schopnostech a zkušenostech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off fatran, 24.2.2014 o 15:46

odkaz dva psy su svorka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fatran, 24.2.2014 o 15:37

keby som mal moznost tak by som chcel chovat dva psy aby robili v pare a tak si pomahali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fatran, 24.2.2014 o 15:35

darius dva psy su svorka takze podla mna je to velka vyhoda u nas v zdruzeni dlho roky daxlkopov a lajka tvorili perfektne zohratu dvojicu na tazke dohladavky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 23.2.2014 o 19:59

Ja nemám dobrú skúsenosť z dohľadávkou 2 psov.Ja som raz pri dohľadávke jelenice vypustil 2 ročnú sučku SK-prirodzenú hlásičku a jej o rok mladšieho brata-tiež hlásič a čo čert nechcel po nájdení zhasnutej jelenice chvíľu hlásili ale potom nastal medzi nimi boj o korisť.Samozrejme sa pohrýzli až do krvi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov