Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vceliarik zlaty - diskusia

pridané: 22.2.2014 21:23

Dnes poobede, ako skoro kazdy den, som sa siel prejst k nasej obore v Brestove. Zveri nebolo ziadnej, tak som sledoval sojky. No v dialke na strome som zazrel nejakeho farebneho vtaka. Najprv som si myslel ci to nie je nieci papagaj, no ked priletel blizsie tak, som videl ze to je Vceliarik zlaty. Chcem sa spytat, ci to nie je priskoro pre takehoto teplomilnejsieho vtaka.Ak by mi to niekto vedel vysvetlit, tak vopred dakujem.

počet zobrazení: 2 774
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Sager, 23.2.2014 o 20:31

V niektorých rokoch som červienky a ja cez zimu pozoroval. Zdá sa, že v rokoch s miernymi zimami u nás aj prezimujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off radovancopan, 23.2.2014 o 10:47

U nas cervinky su takmer kazdu zimu. Z boku altanku maju u nas doma aj hniezdo a stale ich tu je niekde vidiet a pocut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off abba1, 23.2.2014 o 8:38

ja som ho v stredu počul a nebol som si istý, teraz si mi to potvrdil ... červienky som vídaval po celú zimu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 22.2.2014 o 22:59

Zvyčajne včelárik zlatý prilieta na naše územie v druhej polovici apríla, keď má už v prírode dostatok potravy a to blanokrídly hmyz. Tento rok bola zima mimoriadne teplá a v nížinách dokonca aj bez mrazov a snehu. Vzhľadom na to, že sú vo februári teploty 8 - 10 stupňov pozorovať aj vyletovanie niektorých druhov hmyzu ( včely, muchy, motýle), čo je vlastne potrava včelárika. To je asi dôvod prečo priletel tak skoro. Zrejme cíti, že už krutá zima nebude, nájde si dostatok potravy prežije a zahniezdi. Sám som pozoroval pred dvoma týždňami červienku. Každú chvíľu očakávam, že sa u nás v nížinách objavia aj sluky. Vceliarik zlaty - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov