Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

jagdterrier vs welsterrier - diskusia

autor: off mufi
pridané: 13.2.2014 9:09

Vyrovná se velš jagovi?


počet zobrazení: 7 994
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off BLEIKER, 16.11.2014 o 18:16

Načo niekto prispieva do témy,v ktorej je plemeno,ktoré neznáša len na základe toho ,že mak jedného psa,ktorý sa dajme tomu nevydaril.Napísat ,že jagoš je tupý pes považujem za stupídne hodnotenie akehokolvek pol.up. plemena.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rado100, 28.11.2014 o 20:11

Na to na čo sučku potrebuješ ti dobre poslúžia obidve plemená. Je to iba vec sympatií. Aby na teba nebola agresívna je treba dôsledná socializácia a výcvik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12matess3, 28.11.2014 o 20:04

Prajem pekný deň, prosím o radu, ktoré plemeno by sa viac oplatilo, Daxel alebo Jagdterrier? Po pracovnej stránke najviac dúrenie, ale sem tam aj nejaká tá škodná, a možno aj nejaká ta dohľadávka, ale v prvom rade dúrenie čiernej zvery? Po druhé úžasná spoločníčka do rodiny, na voľné chvíle, chce by som fenu, asi nie psa, radšej suku, čo by ste mi viacej poradili, nechcem aby bola fena ku mne agresívna hlavne a aby bola vďčná, ale hlavne aby pracovala? Ďakujem za rady a skúsenosti, príp. poradíte nejakú dobrú chov. stanicu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rabara, 18.11.2014 o 18:57

Presne tak to je!Ved som to aj ja spomenul:čo si preto spravil?Tak neodcudzujte JAKOŚOV!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 17.11.2014 o 20:12

Ano takto to je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.11.2014 o 18:44

plne sa stotožňujem s týmto: odkaz , tu sa dozvieme i naozaj trefné a výstižné "proč mu to umožňujete?" a to platí i na ostatné činnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rabara, 17.11.2014 o 15:17

Neviem, o čo vám tu ide,ale v každom plemene sa nájde super pes a aj slabý jedinec!Ale ja neodsudzujem žiadne plemeno ako poniektorí!Tak ako tu spomínajú niektorí, že ako ten pes pracuje, je obraz toho, ako sa mu venuje jeho pán,to je pravda!!!Ak má niekto psa v kotci 6 mesiacov a potom ho zoberie na poľovačku,tak to aj tak vyzerá!Ja osobne mám jagošov a keď nejdem týždeň von na prechádzku a poriadne sa neprebehnú,potom to je aj vidieť.Nezabúdajte,že terrier je LOVEC ktorý má byť v teréne a nie zatvorený v koterci či v byte!Podobne ako všetky plemená, aj jagterrier si vyžaduje starostlivosť a hlavne trpezlivosť a pochopenie zo strany svojho pána.Skúste sa zamyslieť sám nad sebou,čo ste preto spravili, aby ten psík bol lepší ako práve je!!! KYNOLÓGII ZDAR PRIATELIA!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off abba1, 16.11.2014 o 22:55

rado spočítal som "svoje" plemená a je ich 12, boli medzi nimi aj jagoše a ja som nenapísal, že je to tupé plemeno .... keby šľachtenie nezlepšovalo - nezjednocovalo vlastnosti, tak si môžeme zobrať orieška a máme z neho od obranára cez pastiera, lovca všetko až po vodiaceho psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 16.11.2014 o 22:10

Udělal jsem s JGT všestranné zkoušky v I.ceně. Pro někoho je problém připravit stavače na jesenné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off rado100, 16.11.2014 o 21:34

abba ja ti tvoj názor neberiem. Moje skúsenosti sú trošku iné. Vychoval som už pár psov rôznych plemien a nikdy som nemal problém. Teraz mám psíka toho "tupého" plemena a verím že bude tak isto výborný ako psíci pred ním. Ja by som sa spýtal majiteľa toho tupého psa čo urobil pre to aby nebol tupý. Mimochodom šľachtenie s tým nemá nič spoločné. Ak sa psovi dostatočne venuješ tak aj s pouličného orecha urobíš výborného psa stačí sa pozrieť na agility tam je orieškov požehnane. Základ je mať dobrého pána a na to každý psík šťastie nemá, bohužiaľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off abba1, 16.11.2014 o 19:02

rado100 "pes je obraz svojho pána" je nezmysel pseudopsíčkarskej lobby, každý je iný aj po desaťročiach šľachtenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 16.11.2014 o 18:16

Načo niekto prispieva do témy,v ktorej je plemeno,ktoré neznáša len na základe toho ,že mak jedného psa,ktorý sa dajme tomu nevydaril.Napísat ,že jagoš je tupý pes považujem za stupídne hodnotenie akehokolvek pol.up. plemena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off Leon, 16.11.2014 o 16:00

hlavně by si měl každý koupit psa na to co potřebuje a né se snažit jako správný lidolovec staletou šlechtitelskou práci našich předků za pár let překopat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 16.11.2014 o 14:07

Sto ludí sto chutí...A po tom čo som včera videl na spoločnej polovačke sa Štefanovi (Zora) vôbec nečudujem...Len tak na okraj "Zora" bol Štefanov prvý pes-suka jagoša...A ani ja by som ho nechcel ani zadarmo ved načo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 15.11.2014 o 20:07

Zora nebuď negatívny na Jagoša v každej téme, tvoje citové výlevy tu nikoho nezaujímajú. Ak sa ti nepáči po pracovnej stránke, povahovej, alebo po exteriérovej určité plemeno, je to tvoj problém. rado100 súhlas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 15.11.2014 o 19:39

zora pes je obraz svojho pána. Ak je pán tupý bude aj pes a je jedno čo je to za psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off zora, 15.11.2014 o 19:16

Takého tupého psa ako je jagoš by som vživote nechcel.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rofo, 24.2.2014 o 19:06

matulkoh, ak si si vsimol, ja tu svoje vedomosti neprezentujem a ani sa o to nepokusam,na rozdiel od niekoho, ja som v kruhoch jagoskarov viac menej nedosiahol nic, tak ze nemam ani pravo, a ni skusenosti, ani vedomosti na to,niekoho tu poucat...a okrem ineho fell a pat je to iste plemeno a k bulom prveho bula som mal v roku 1987, este od pana Johanika, potom ich bolo este par, tak isto tento pan choval jagov a sutazne bol na vrchole CSSR, jeho pani vyucovala NJ, prve kniz.publ. o menov.plemenach som mal v rukach, ako original,ale asi aj to jemalo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 24.2.2014 o 17:43

Rofo ja som napisal svoj nazor o predkoch jaga a ze sa domnievam ze je tam chyba v preklade, co sa tyk foxa, skratka fox mal ma a vzdy by mal mat dominantnu farbu bielu. staro anglicy terrier alebo black and tan nebol zapisany KC kvoli spomenutym faktom a vznik welsha bol taky ko som napsal. Patik nie je staroanglicky terrier, mozno na jeho vzniku mal podiel ale nie dominantny, to skor fell, lakekland, v linii Dobsonovej aj stary typ bedlingtona, v liniach Bootha Nutalla, Goulda, Stevensona a Wheelera aj bullovia. netvrdim, ze mam pravdu len moj nazor na zaklade vedomosti, nacitanych z literatury a napr. ino od Boothsa bol som u neho cca pred 3yzdnami a eho vedomosti su trosku inde ako tvoje so vsetkou uctou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 24.2.2014 o 0:30

mal som aj welsha aj jagosa. na spolocne som ich nosil naraz a boli vzdy dobre zohraty, ale jagos bol vzdy aktivnejsi, rychlejsi, hlasitejsi a ostrejsi. aj castejsie vyfasoval, ale nikdy nic vazne sa mu nestalo. samozrejme je to vzdy individualne u psov aj jedinec slabeho plemena sa moze vynimocne vadarit a naopak, jedinec z perfektneho plemena moze byt pracovne na prd. Keby som si vsak mal znvoa vyberat len na zaklade jedineho kriteria a to je nazov plemena (co nepovazujem za rozumne) tak by som zvolil jagosa. S welshom som sice chodil aj na drobnu, kacice, sluky atd, ale po kazdej vychadzke nasledovala aspon 20minutova tortura vycesavania srsti. A to nebolo nic prijemne ani pre mna ani pre psa. Minimalne z tohto dovodu by som welsha uz radsej nikdy nechcel. Inak krasne spomienky na polovacky na diviaky s oboma naraz.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rofo, 23.2.2014 o 21:43

matulkoh, je poznat, ze si fakt odbornik na jagov, si ich pomahal slachtit, ked vies o ich povode viac ako Zangenberg, Gruenewald a dalsi, len pre upresnenie, str. ang. trier je predok patika, alebo da sa povedat, ze je to patik...to su moje skromne poznatky. Inac pozdravujem a nic vozlom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rofo, 23.2.2014 o 21:26

kam sa to dopracovalo...jago je vlastne wels:), si nastudujte vznik JGDT a hlavne povod plemena .A k vyberu: ber to co ti je mile srdcu...kolko casu mu budes venovat, tolko radosti ti vrati a je jedno , ake plemeno to bude....ak mas konkretne nieco,co ta interesuje, napis do posty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 23.2.2014 o 10:05

to mas pravdu, ma vynikajucich welshov, ale treb povedat, ze medzi terriermi bol 4 jago , ktory skoncil 4 nie prvy len chybou vodicky a vlastne celkovo bol najlepsi jazvecik, takze najlepsi je jazvecik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marko200, 22.2.2014 o 22:04

rok 2013 vyhral tonda urban msbl na turej luke a ma welshov venuje sa tomu uz x rokov a jeho psy boli lepsie ako jagoše ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mozaik, 19.2.2014 o 22:58

Mufi, já myslím, že až tak praktická ta přerostlá srst není. Je to plné bordelu a nejde to moc vyčesat. Je to přece jen jiný typ srsti než třeba u kokra. V zimě se v ní dělají bambule zmrzlého sněhu a pomaleji usychá. Já velše stříhám a trimuju i před zimou. V zimě pak mají takovou ideálně dlouhou srst, se kterou není problém. V noře to nemá na nic vliv. Jak vidíš, hladkým jagošům to jde velmi dobře. Pokousaní bývají hlavně na mordě a nosu, kde to srst nezachrání. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 19.2.2014 o 21:37

ak sa nemylim, fox mal vzdy a mal by mat dominantnu bielu farbu a o paleni sa tiez v standarde nehovori. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.2.2014 o 19:27

dík maťko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 19.2.2014 o 18:56

welsh terrier je black and tan, resp. len jeho hrubosrsta varieta. Anglicania mali datum do kedy treba dodat materialy ohladom black and tan. to nestihli a tak welsky klub, prihlasil plemeno ako welsh terrier. co sa tyka jagosa je to chyba v preklade, u nas prekladany foxing terrier ako foxterrier, skor si myslim, ze predkom bol black and tan a lakeland, postavou, farbou, hlavou srstou by to tomu aj odpovedalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trpazlik, 19.2.2014 o 14:24

cyrko69 si mladý a neskúsený. Prosim ta nastuduj si historiu kynológie trosku a konkretne o plemenach jagd terrier a welsh terrier. A ani nevieš že si napisla pravdu. Lebo welsh terrier je priamy potom uz zaniknutého stareho anglickeho black and tan teriera. No a nemal som na mysli ze jagos je vyslachteny len z welsha, samozrejme ze su tam primiešane ine druhy terrierov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.2.2014 o 22:28

určite ano je to len na každom jedincovi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 17.2.2014 o 19:31

lov jagoše lopatou :-))) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mufi, 17.2.2014 o 19:09

A co se stane když ho nebudu trimovat, já si myslím, že právě ta srst ho chrání v noře před pokousáním a v zimě před chladem, není ta srst náhodou přednost, vím, že vypadá hnusně, ale je to asi praktické. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mozaik, 17.2.2014 o 16:14

Mám velše a ohledně norování není problém. Jde do kontaktu a ještě jsem nezažil, že by se někdy něčeho bál. S jagdterierem je jeho ostrost naprosto srovnatelná. Nos super, zachránil už krom jasně postřelených kusů i několik takových zdánlivě chybených. Před 10 lety jsem si radši vybral velše, abych neměl přehnaně ostrého psychopata. Mám ho stejně, ale nevadí. A vím, že jsou takoví i všichni jeho bratři. Jediný problém je jeho srst. Jagoš je bezúdržbový a celoročně více-méně stejný. Velš je po vytrimování a ostříhání dokonalý krasavec, ale pak se to zhoršuje, až je z něj nakonec chlupatý rozdrbaný humusák. To samozřejmě jen při nedostatečné péči o srst. Jsou chovy, kde se dá předpokládat výborná povaha a vlohy, takže bych se nebál o tohle. Je potřeba si uvědomit tu péči o srst. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off cyrko69, 17.2.2014 o 14:48

trpazlik" a too kde si prisiel na to ze jago je vyslachteny z welsa?? rad by som si o tom precital moje informacie su ze jago bol šlachteny z foxteriera z dominantnou farbou cierna , a stareho anglickeho terriera ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 15.2.2014 o 15:24

nevyrovna, su dobre welshe su konkurencne na nore za istych podmienok, casy udavat je bezpredmetne lebo kazdy chvat sa udeje inde v nore a v roznych norach, ale jagovia su rychlejsi, zabudnite na casy 9,10,11s 3 kotol na to welsh nema a to som mal moznost vidiet tych najvydarenejsich a najostrejsich. dalej povrch a tam je ten rozdiel este markantnejsi, videl som mnoho welshov, mam jaga, kamaratku co ma velmi dobrych welshov ale aj jagov. na tom povrchu sa welsh na jaga nechyta, lepsie povedane vyborny welsh sa vyrovna priemernemu jagovi, ale spickovemu sa ani nepriblizi. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine a vdaka bohu kazdy ma to svoje plemeno. dobry pes je super pomocnik bez ohladu ci je to jaz.welsh, fox, pat, border.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off trpazlik, 14.2.2014 o 15:56

Samozrejme že sa Welsh vyrovná Jagdterierovi ved jagos je vyšlachtený s Welsha. Na Slovensku je dostatok nadšencov ktorí sa venujú Welsh terrierom a sú aj polovne upotrebyteľný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.2.2014 o 13:40

Darius, aj yorkshirský je teriér :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 14.2.2014 o 13:17

neviem či má opodstatnenie porovnávať plemená ako také , teriér je teriér .... a medzi nimi by si si mal vybrať toho , čo sa ti najviac páči .... ale čo je podstatné , je chov a chov. klub , preto si dovolím odpovedať na túto otázku : "nie nevyrovná" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 14.2.2014 o 12:58

Aďka napísala si to veľmi pekne. Každému vyhovuje iné...A majko pochop konečne že nemôžeš porovnávať dve tak početne odlišné plemená čo sa týka úspechov na súťažiach, aj keď si myslím že welšíky sa držia slušne... ale aj tak si asi budeš tvrdiť svoje :-) Welš sa jagteriérovi vyrovná, ale podstatne viac je lepších jagošov lebo ich je aj celkovo viac... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 14.2.2014 o 8:07

Ono taky těch welšů v praxi moc není, v porovnání s jagama.Alespoň co vidím na akcích. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 13.2.2014 o 23:49

Welš, tak ako mnohé iné plemená doplatil na "módu". Tak ako boli v minulosti foxi špička, boli aj welši, bohužial vytlačil ich jagdteriér práve svojou módnosťou - dostal sa do popredia, tým aj jeho chov bol masovejší a bolo a je stále z čoho vyberať, tým vôbec nechcem povedať, že by bol jagoš v niečom slabý, práve naopak. Teraz je hodne počuť o borderoch, patíkoch či dokonca bedlingtonoch... A ktorý z nich je lepší? Keď mu nedáš čo potrebuje, nebude ani z jedného nič. Každoročne vídavam na poľovačkách alebo skúškach rôzne plemená rôznych majiteľov rôznej kvality - nedá mi to napísať, ale musím - porovnávať môžeš jedincov medzi sebou ale plemená, to je rúhanie! ;) Poznám ľudí, ktorí ktorékoľvek plemeno pretavia v perfektného psa, ale aj "cestovateľov" po plemenách, ktorým sa neustále pre nejaké vady toho ktorého plemena nejako nedarí dosiahnuť čo chcú. Zovšeobecniť možno iba to, že ak človeku víjde hneď prvý pes, poväčšinou práve pri tomto plemene zostane a to chváli nad iné, často bez vlastnej skúsenosti. Česť výnimkám, ktoré dokážu objektívne posúdiť kvalitu psa bez ohľadu na plemeno alebo na to akého majú práve oni. Výber psa je otázkou spôsobu jeho použitia a vkusu, ktorý práve mnohokrát zohráva väčšiu rolu ako iné skutočnosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 1-40 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov