Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Opticke nastrelovace - diskusia

autor: off ericok
pridané: 3.2.2014 21:09

Zdravim,



ake mate skusenosti s optickymi nastrelovacmi ako je napr. Bushnell Boresighter? Zaujimalo by ma aka je mozna dosiahnutelna presnot pri nastaveni puskohladov?



Za kazdy Vas nazor vopred dakujem.


počet zobrazení: 4 021
počet hlasov: 1
Opticke nastrelovace - diskusia

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off martinxl, 15.6.2015 o 12:15

skúsil som to pootáčať a chyba bude asi v tom nastreľovači. takže ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 15.6.2015 o 10:22

martinxl - Skús pootáčať ten nábojnicoví nastreľovač v komore hlavne a sleduj či resp. ako sa mení poloha lasserového lúča na terči . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off martinxl, 15.6.2015 o 10:04

Dobrý deň. Mám tikku t3 308 win nastrelenú na 160 metrov. Na 100 metrov sú rany 3,5 cm nad cieľom v terči s rozptylom 3 cm. Dostal som sa náhodou k optickému nastreľovaču v tvare nábojnice a po jeho vyskúšaní na strelnici som zistil, že mi bodka toho lasera na terči svieti asi 15 cm v pravo od stredu zámerného kríža puškohľadu. Vie mi niekto vysvetiť kde je chyba? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 6.3.2014 o 18:24

Ocenia ho hlavne ľudia, ktorí poľujú so starými Zeiss-kami ZF4 a ZF6, lebo doťahovať a uvoľňovať šrouby na vertikálnu korekciu...to je niekedy na nervy, toto ti dosť pomôže. Ale radšej si kúp dvojnožku, tú aj využiješ niekedy pri poľovačke, a nastreľ si flintu z nej. Zrovnaj optiku a os hlavne na 50m čo najpresnejšie, streľ, doklikni,a buchni na 100m. Ak máš dobré strelivo, tak na max.4-5 rán to zvládneš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 6.3.2014 o 15:54

kto si nevie nastreliť pušku tak minie veľa nábojov i keď má nastrelovač... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off riso2504, 6.3.2014 o 14:36

To pomôže pri nastrele na sucho a potom na ostro sa dolaďuje. Celkom dobrá vecička. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 6.3.2014 o 14:17

Dobrá vec, ušetríš veľa nábojov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kefalin36, 5.3.2014 o 20:10

tak ako napisal majko,je to dobre ked mas uz nastrelenu pusku,a len na kontrolu,ja ho mam a tiez ho pouzivam len na kontrolu..ale dobre take nieco mat,usetris naboje, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 4.2.2014 o 6:45

zbytočná vec , presne s tým nikdy nenastrelíš , vždy musíš robiť kontrolné rany . ale jednu výhodu to má , ak si nastrelíš puškohlad a zaznačíš si podla tohto nastrelovača kde máš mať kríž tak potom ak zhadzuješ puškohlad z flinty a nahodíš ho naspäť tak si to vieš podla toho zaznačenia nastaviť tak ako si to mal pred tým .iné využitie tohto prístroja neni , len približné nastavenie optiky ale to si viem aj tým že pozriem cez lauf . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov