Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľový poloautomat na spoločné poľovačky - diskusia

autor: off Frenk7778
pridané: 25.1.2014 16:25

Potreboval by som poradiť pri výbere guľového poloautomatu vhodného na spoločné poľovačky. Cena 1500 až 1800 eur. Ďakujem...


počet zobrazení: 6 925
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off citulik, 12.2.2014 o 21:21

Frenk, pokiaľ Ťa niekto pozve na spoločnú poľovačku tak isto neočakáva že im tam poloautomatom vystrieľaš všetku zver, ale je to viacmenej reprezentačná záležitosť na ktorú treba zobrať reprezentačnú zbraň. Poloautomat do tejto kategórie zbraní nepatrí.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
off lovec84, 12.10.2014 o 14:20

Sám mám sauer 303 a tiež som bol medzi tou skupinou na ktorej sa menil úderník. Ale so zbraňou som nemal žiaden problém a šliape ako hodinky. Je to presná funkčná a oku lahodiaca puška. Určite aj Beneli či HK sú dobré zbrane, ale z estetického hladiska je S 303 niečo iné. A čo sa týka guľovej kozlice či dvojáka tak to je zbraň ( značky do ktorých by som šiel a nebál sa, že mi budú laufy páliť pol metra od seba ) je 3 krát drahšia ako je uvedený limit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peter68, 12.10.2014 o 14:13

S SLB-čkom od Haenelu sa strieľa veľmi dobre. Nevlastním ho, ale mal som možnosť si ho vyskúšať a ešte dlho potom som mal pocit, že ho nutne potrebujem :). Strieľali sme z neho viacerí a nezaznamenal som žiadne zaseknutie. Za tú cenu je to super zbraň, len dizajn nie je zrovna podľa môjho gusta, ale koľko ľudí toľko chutí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 11.10.2014 o 20:51

kto a aké má skúsenosti s Haenel SLB2000 ? Ď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 13.2.2014 o 10:55

Je vidno že nie všetci poznaju zákon inak by nemohol človek povedať ako niekto vystriela všetku zver poloautomatom lebo trebárz z trojáka môže vystreliť presne tolko rán kolko z ktoréhokolvek poloautomatu.A potom je tu ešte jedna vec treba aj trošku vedieť ako pri každej inej puške lebo verte mi neni to až také jednoduché pri silnom cal.ktoré sa väčšinou používaju na spoločných polovačkách.Absolutne suhlasím z Belson niet čo dodať a je vecou vkusu čo je reprezentačná zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kohut64, 12.2.2014 o 22:15

Dlho-predlho som si na tomto fóre neprečítal lepší komentár ako podal dnes o 21,21 hod "citulik". Citulik : LOVU ZDAR ! J.K. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Belson, 12.2.2014 o 22:11

citulik, ako "reprezentantovi" ti uniká niekoľko vecí. Za prvé, že nehrozí, že hostiteľovi "poloautomatom vystrieľaš všetkú zver", lebo podľa zákona máš k dispozícii tri rany, čo zas nie je až taký rozdiel oproti dvojrúrovke, z ktorej sa mimochodom dá zadupľovať rýchlejšie než z poloautomatu. Za ďalšie, že zakladateľ témy nespomína hosťovské poľovačky a nežiada radu, že čo je reprezentačné a čo nie (nie každý má potrebu sa pretŕčať a "reprezentovať" - či taký nemá chodiť na poľovačky?). Podstatné je, že si pýta radu, že AKÝ poloautomat a nie že ČI poloautomat. V niekoľkých úvodných príspevkoch vecné názory dostal a tie posledné sú len dristy od veci......martinreha, z Woodsmastera som vystrieľal nejakých osemdesiat nábojov bez jediného zaseknutia. Ale možno preto, že strelivo bolo fabrické (Remington)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off jozef, 12.2.2014 o 21:39

citulik browning,beneli,sauer (poloautomaty)a pod. podla mňa to sú reprezentačné zbrane a tie určené strelcovi nie na prácu v pohonoch sú aj pekne upravené a oku lahodiace ja v tom nevidím žiaden problém... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 12.2.2014 o 21:21

Frenk, pokiaľ Ťa niekto pozve na spoločnú poľovačku tak isto neočakáva že im tam poloautomatom vystrieľaš všetku zver, ale je to viacmenej reprezentačná záležitosť na ktorú treba zobrať reprezentačnú zbraň. Poloautomat do tejto kategórie zbraní nepatrí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off Jager68, 12.2.2014 o 19:44

Aj,ked som velkym fanusikom zbrani Browning v tomto suhlasim s xwolfom. Benelli Argo je špička....alebo klasika.Gulova kozlica alebo dvojak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 12.2.2014 o 19:20

650525-guľový dvoják alebo kozlica je super ale tiež nie celkom bez problémov u tejto kategorie pušiek je často problém zo sustrelom hlavní a potom cenová relácia.Ja sám vlastním poloautomat Merkel SR 1- 9,3x62 a môžem povedať že šlape bez problémov a doporučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 650525, 12.2.2014 o 18:32

Treba kúpiť guľový dvojak, alebo guľovú kozlicu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavelb, 12.2.2014 o 8:38

Benelli Argo . aké sú skúsenosti, používané strelivo, puškohľad apod.Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinreha, 30.1.2014 o 20:30

Mam BAR v 30-06 Spr., už několik let a bez jediné poruchy! A pokud by to šlo, tak si ho nech poslat z USA-ušetříš spoustu peněz-ale nevím jak je to u vás se clem,..apod. R Wooodmastery jsou dle mýho puškaře vybíravý na žrádlo-nepřebíjí vše spolehlivě!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 26.1.2014 o 14:44

Jednoznacne? :-))) Jednoznacne nie je nic a nikdy. Kolegovi sa zlomila vratna pruzina v Browningu Long Trac 9,3x62 nie dlho po skonceni zaruky. Nastastie sa to stalo na strelnici, ked sme nastrelovali pred sezonou spolocnych polovaciek. Oprava a nahradny diel ho sice nestali majland, avsak porucha je to ta najzasadnejsia - ako zadrety motor u auta. Stat sa to na polovacke, je celkom dobre mozne, ze to omlati o najblizsi strom. V horsom pripade bude chybat rezervny vystrel v situacii, ked mozno pojde o zdravie. Pri semiauto, ci uz brokovom, alebo gulovom, je spolahlivost samonabijacieho cyklu zasadna - inak patri do srotu. A klasicky, povodny BAR je na tom so spolahlivostou voci Short/Long Trac-om este horsie. Niet lepsieho ako ked sa susedovi uz pred zaciatkom kola sprieci naboj pri nabijani a hrka s tym na cely les. Tiez viacnasobne osobne skusenosti.....zial. Odvtedy nechcem vedla seba nikoho s Browningom ani vidiet. V tomto segmente je na vrchole Benelli Argo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavelb, 26.1.2014 o 12:34

Súhlas s MArtinHudak, tiež idem na Browning BAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 26.1.2014 o 10:11

Moj nazor jednoznacne Browning BAR je spolahliva a presna zbran.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 25.1.2014 o 22:29

Tolko vadnych kusov Sauer 303 bol dost fopa ale vela Slovakov to aj tak nakupilo a predajcovia v nevedomi predali. Mal som moznost sam hladat medzi cisla mi ja ta zla medzi nimy. A je pripad vedeni v NEMECKU KDE DO KRUHU VYByJAL MAJITEL ZBRANE pusku a vyfukol susedovi klobuk z hlavi. No stava sa aj najlepsim. Inac ten inovovany Sauer s 303 je suprovy nesom zastanca mesiarskeho poloautomatu ale je to v tejto kategorii TOP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off army9, 25.1.2014 o 22:08

V tejto cenovej relácii asi Benelli Argo , alebo Merkel Sr1 , prípadne H&K/Haenel SLB2000 a už spomenutý Remington 750 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 25.1.2014 o 20:28

Remington Woodmaster 750 v kalibri 35 Whelen. Poslal som ti spravu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 25.1.2014 o 18:40

Ja by som šiel určite do Saueru 303 ,najlepšie zberateľské kusy v Limitovanej Edícii -sú vyrobené v roku 2009 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM