Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Diviaky a tepla zima. - diskusia

autor: off sumcar
pridané: 22.1.2014 10:03

Co si myslite o tejto teplej zime, ako zasiahne do poctu diviakov ?



Bude ich viac, pretoze maju vsade dostatok prirodzenej potravy, alebo menej kvoli moznym mrazom v marci ked vrha vecsina diviacic ?


počet zobrazení: 5 372
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 22.1.2014 o 11:09

Ak počasie vydrží bude podľa mňa diviakov dosť. Sťažený lov kvôli tejto slabej zime, dostatok potravy, bukvy a minimálny úhyn môžu mať za následok rast populácie diviačej. Stačí však ak na 2 týždne v marci udrú mrazy a sneh a v pohode sa može stať, že prírastok bude minimálny. Tento rok som totiž pozoroval, že väčšina diviačíc bola bez prasiat, resp. ich mala málo a často boli ešte v mesiacoch ako november a december malé, nedostatočne vyvinuté na danú ročnú dobu a to vzhľadom nato, že väčšina z nich bola podľa mňa z ďalšieho, neskôršieho vrhu. Spôsobené to podľa mňa bolo tým, že v predmetnej oblasti na prelome marca- apríla nasypalo na 2 týždne pol metra snehu a udreli mrazy a väčšina diviačíc asi prišla o svoj vrh. Vzhľadom nato, že to však bolo ešte v marci, boli schopné ísť znova do ruje a výsledkom bol nový prírastok, ďalší vrh, avšak dôsledkom toho sa ešte počas spoločných občas dali pozorovať malé prasatá, ktoré len nedávno stratili pásiky...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
off sumcar, 10.5.2016 o 15:48

Aké sú prírastky diviakov tuto sezónu ? Podeľte sa o poznatky z jednotlivých revírov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 19.3.2014 o 17:35

tam kde su stavy vysoke,tam treba snižit,kde niesu vysoke treba regulovat,diviača zver pokial nema predatora ktorým je vlk sa vie strašne rýchlo rozmnožit,takže regulacia je aj v zaujme polovnikou,pokial nechcu platit škody spôsobene diviačou zverou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 18.3.2014 o 20:36

ano mohol to byt dovod , ale iba tlak polnohospodarov , polovnici urcite nechcu aby sa stav diviacej zveri znizil !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.3.2014 o 19:29

sumkar ved to bol dôvod navyšovania odstrelou,diviakou zregulovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 17.3.2014 o 23:01

binka: dakujem, take nieco som cital ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 17.3.2014 o 20:33

A kde sú vlastne tie diviaky ? Môžete niekto potvrdiť že ich máte v revíri dosť ? mam taký dojem že po tých navyšovaných odstreloch, niekde i viacnásobných ich nejako ubudlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 17.3.2014 o 9:13

Danieli tady je něco ze stránek veterinární správy, odkaz , odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.3.2014 o 7:17

všimol som si výstrahu nie na klasický, ale na africký mor ošípaných, ktorý by mohol k nám prísť od poľsko-bieloruských hraníc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 16.3.2014 o 20:28

Zdravim. Viete nieco o KMO? Ze je zisteni výskyt v PL,AU. Ak viete nieco blizsie, napiste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 16.3.2014 o 19:20

Podla mna viac lebo je lepšie počasie majú neaké žalude a chrobáky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 16.3.2014 o 19:16

kavee,tak jak to bude,viac,či menej.jak to vydiš ty ?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 16.3.2014 o 19:07

Skúsenosti bude viac alebo menej ako to vydíte vy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 16.2.2014 o 23:36

bol som pri ulovení 4 dospelych diviačic, ani jedna nemala tohto roku prasce.. a z prasiat prezili len neskore vrhy od apríla, aspon si to dovolim tvrdit podla situacie v revíri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 16.2.2014 o 17:38

zatial je velmi dobré počasie diviakov bude dosť mám pravdu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 22.1.2014 o 16:58

nech je tak či onak, určite ich ani náhodou výrazne neubudne...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 22.1.2014 o 14:36

Plne sa stotožňujem s príspevkom čo napísal Stagstalker. Aj v malých Karpatoch, bolo veľa diviačíc bez prírastku. Ten šibačkový príval snehu, ich pripravil o prasce, tak isto aj marcových zajacov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 22.1.2014 o 12:31

Vrhy budú mať početné a prežijú, lebo svinky sú v dobrej kondícii a budú mať dosť mlieka. Ja som videl ako začiatkom marca pri mraze -12 boli čerstvo okotené prasiatka úplne v pohode. Pokiaľ má prasiatko dostatok mlieka, mrazy mu nevadia. Vlani bola situácia úplne iná. Neúroda bukvy a žaluďa a vysoký sneh úplne vyčerpali tukové zásoby pri svinkách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stagstalker, 22.1.2014 o 11:09

Ak počasie vydrží bude podľa mňa diviakov dosť. Sťažený lov kvôli tejto slabej zime, dostatok potravy, bukvy a minimálny úhyn môžu mať za následok rast populácie diviačej. Stačí však ak na 2 týždne v marci udrú mrazy a sneh a v pohode sa može stať, že prírastok bude minimálny. Tento rok som totiž pozoroval, že väčšina diviačíc bola bez prasiat, resp. ich mala málo a často boli ešte v mesiacoch ako november a december malé, nedostatočne vyvinuté na danú ročnú dobu a to vzhľadom nato, že väčšina z nich bola podľa mňa z ďalšieho, neskôršieho vrhu. Spôsobené to podľa mňa bolo tým, že v predmetnej oblasti na prelome marca- apríla nasypalo na 2 týždne pol metra snehu a udreli mrazy a väčšina diviačíc asi prišla o svoj vrh. Vzhľadom nato, že to však bolo ešte v marci, boli schopné ísť znova do ruje a výsledkom bol nový prírastok, ďalší vrh, avšak dôsledkom toho sa ešte počas spoločných občas dali pozorovať malé prasatá, ktoré len nedávno stratili pásiky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off majko82, 22.1.2014 o 10:44

ukáže to rok :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov