Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výber brokovej kozlice: Bajkal IŽ MP-27M vs. ČZ Redhead - diskusia

autor: off MarianHrca
pridané: 13.1.2014 12:13

Dobrý deň, som začínajúci poľovník a rozhodujem sa nad kúpou brokovej kozlice. (Podmienky: 12/12, jednospúšť, poniklovaná, s vymeniteľnými chokmi, vyhadzovače, cena do 650 €.) ďakujem za každú cennú radu a skúsenosti s danými modelmi zbraní. O ruskej som sa v diskusiách dočítal, ale vie mi niekto čo-to povedať zo skúseností aj o tej ČZ? Má ju niekto a čo by bola vhodnejšia voľba?

počet zobrazení: 3 929
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off MarianHrca, 13.1.2014 o 18:58

Opravujem, myslel som asi MP-27EM-1C no u Fraňa, keď som si ju pozeral, tak som si nevšimol tú úsťovú brzdu. Možnože to nebol model sporting, no mala príplatkové niklovanie baskule ale to ešte preverím. A model ČZ Redhead príde do Margity dáko v priebehu týždňa, tak uvidím, čo je to zač, keď to budem mať v rukách. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off accurateshooter, 13.1.2014 o 14:16

IZ 27 M (r.v. 2008) 12/12*76 vymeniteľné zahrdlenia, vyťahovák a dvojspušť! mne viac vyhovuje okamžitý výber hlavne. choky som si kupil všetky takže mam 0/0 až po 1/1. a v pohonoch keď som nabil 4,5mm a brenneke som mal okamžite na výber. a ejektor nemam rad. pre mna hnusne cvaká. prázdne patrony si zbieram do vačku nenecham ich na roli. a na strelnici si to zahodim do koša hned na štande. pažba mi vyhovuje od výroby, žiadna DD úprava nebola potrebna. u mňa jedina flinta, ktorá sa drží až od jej kupy. nedal by som ju a nič. (možno za podobnu ižku ale v 20. kalibri) :D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.1.2014 o 13:13

MP-27EM-1C: odkaz čoky, vyhadzováky, voliteľná hlaveň, vetraná lišta, nemá niklovanie ani "úsťovú brzdu" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 13.1.2014 o 12:53

zhrnul by som to asi takto: CZ-USA RedHead odkaz - vymenitelne coky, vyhadzovace, niklovana baskula Baikal MP-27M odkaz - pevne coky, vytahovace, cierna baskula z uvedeneho vyplyva, ze MP-27M nesplna tvoju podmienku poniklovania a vymenitelnych cokov a vyhadzovacov. Ak by si chcel porovnatelny model podla uvedenych podmienok, musel by si sa pozriet po MP-27EM-1C Sporting odkaz, ktory sice splna podmienky poniklovania, vymenitelnych cokov, vyhadzovacov, ale ma tu nie pre kazdeho prijemnu "ustovu brzdu" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.1.2014 o 12:22

ja mam CZ USA ale dvojku, je to za tu cenu vydarena zbran. spolahliva presna a celkom pekna. nemam nic proti izkam, ich hlavne su nezmar, ale je to taka zbran DD (dorob doma) licovanie a podobne nic moc. CZ USA tiez nie je uplny zazrak ale z tohto pohladu je na to o dost lepsie. Ja nelutujem rozhodnutie a som max spokojny.....takze z mojho pohladu radsej Redhead....len pre uprasnenie je to sice CZ USA ale vyrobca je HUGLU Turecko, kde si to nechavaju vyrabat.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM