Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Článok v Myslivosti a hodnota jej obsahu - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 6.1.2014 21:32

Dobrý večer! Dnes ako skoro každý mesiac som si kúpil časopis Myslivost. Pri čítaní som na strane číslo 48 natrafil na článok o diviačej zveri a tak som sa dal do čítania. Po pár prečítaných riadkoch som bol celý zdesený. Čítal som úplné blbosti typu: "stavy diviačej zveri sa celoročným odlovom zvyšujú; diviačia zver by mala byť v čase chrutia hájená". Celý článok sa mi nejako nezdal tak som sa pozrel na meno autora, ktorým je Jozef BEGALA. Udivuje ma ako sa može takýto článok vobec dostať do tlače. Preto sa pýtam sám seba či možem veriť aj iným článkom publikovaných v tomto časopise. Postupne pre mňa stáca hodnotu kvoli reklamám, ktoré sa vyskytujú skoro na každej strane a kvoli ubúdajúcim odborným článkom. Aký je Váš názor na tento a iné poľovnícke časopisy?


počet zobrazení: 3 155
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off kaso79, 8.1.2014 o 20:02

Na Slovensku sa bohuzial len keca a nic nerobi...Vela odvetvi nema svoj casopis. Kazdy y len cital dobre clanky a mudroval ale svoje nic nenapise...je to smutne. Ved len to kolko memoarov polovnikov vs. myslivcov sa publikuje...v CR nie je ojedinele ze si dakto vyda knihu vlastnym nakladom , ze Rudo :D a na Slovensku velmi malo... neporovnatelny pomer...a tak je to aj s casopisom...nie je tych co by to kazdy mesiac chceli lepit a tych co by im prispievali... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.1.2014 o 13:40

tu odkaz si budete môcť prečítať inkriminovaný článok s mesačným oneskorením ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 8.1.2014 o 13:10

dakujem pán majko82 :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 8.1.2014 o 12:57

Lovu zdar na to že to nie je odborný časopis ale polovnícky magazín je podla mňa lepší ako PaR , Nše polovníctvo a Hubertlov . a súhlasím s príspevkom pána sosona , redakčná rada asi fakt už nemala čo dať do čísla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 8.1.2014 o 12:56

Podľa mňa je Lovu zdar! oveľa lepšia publikácia ako PaR. No Stále mi V Lovu zdar! chýba viac článkov od slovenských alebo českých autorov z prostredia a problematiky Slovenskej republiky. Na Slovensku sa toho predsa deje dosť a máme tu toľko toho o čom by sa dalo písať. Asi som dosť náročný, ale podľa mojich predstáv by mala vačšina článkov pochádzať zo Slovenskej republiky aj keď to je určite dosť náročné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 8.1.2014 o 12:19

Pre mna bola kedysi Myslivost TOP, ale LZ sa mi viac pozdava. A prispevok sudruha B. seriozny casopis predsa nemoze publikovat. Co bol ten redaktor po nocnej ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacik, 8.1.2014 o 12:15

A co poviete na nase Lovu Zdar?Myslim ze trochu lepsie ako PaR... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 8.1.2014 o 11:58

Kupoval som ho pravidelne,teraz je drahý a ako píše autor diskusie,samá reklama a dalej nič moc,prelistujem ho niekde v stánku a čau.Už pár rokov ho nekupujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.1.2014 o 6:49

chlapci, vy ste ešte neprišli na to, že hlavnou úlohou dnešných médií nie je informovať a vzdelávať, ale zarábať. Pardon popularizovať. Majster Begala síce preháňa, aspoň nie je chválenkár. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 7.1.2014 o 19:10

Rudo v tom poslednom slove mas preklep:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off findula, 7.1.2014 o 18:35

Už aj v Čechách víme,že je to čudák ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Ondrik, 7.1.2014 o 16:41

tie naše slovenské PaR a Naše Poľovníctvo sa nedajú použiť ani na podpaľ...ozaj k ničomu :):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 7.1.2014 o 14:26

Možno ten článok uverejnili náročky aby český poľovník videl akých "odborníkov" máme na slovensku. Ono človeka vždy poteší keď zbadá, že je od neho aj niekto hlúpejší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pandur1, 7.1.2014 o 14:19

To už ozaj nebudem mať čo čítať :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 7.1.2014 o 9:08

Nechcem hanit ziadny casopis ale velmi by som uvital keby niekto na SR vydaval naozaj odorny casopis pre lesníkov a polovnikov. Vsak urcite je na SR vela naozaj odborne praxou vzdelanych ludi co by radi pripsievali a zvysovali by odbornu uroven polovnictva a lesnictva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hunter2010, 7.1.2014 o 8:53

V žiadnom prípade som nechcel nijako útočiť na český časopis. Viem, že tie naše sú na tom horšie. Preto ma, ale zaujímajú aj Vaše názory. Ja osobne si myslím, že je lepšie si kúpiť nejakú publikáciu od renomovaného autora alebo autorov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 7.1.2014 o 8:11

Podla mojho nazoru je Myslivost jeden z najlepsich casopisov co sa da u nas kupit v "ceskoslovensku". Ma svoje muchy...A ano ten clanok je uplna blbost aj podla mna...ale ako tu uz bolo spomenute, ked nikto iny nic nenapise tak sa zverejni aj toto. Bohuzial prispievatelov zo slovenska je tam malo, a pritom viem, ze by radi mozno mali aj 10 stranovu prilohu v kazdom cisle cislo slovenskych clankou so slovenskou problematikou. ale nie je nikoho kto by to napisal. Co uz my na Slovensku publikujeme lepsie, ze ukazujeme prstom?? PaR? nedajme sa vysmiat :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mitko, 7.1.2014 o 8:04

Jeger - evidentne sa tešíš z toho,že bol uverejnený článok nepodložených právd o chove zveri...Napísal si :"Vám všetkým vytrel kocúra",veď si poľovník,takže sa to týka aj teba...,alebo sa stotožňuješ s tými "drístami" p.Begalu aj ty?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 7.1.2014 o 8:03

Myslivost som prestal kupovat pol roka dozadu . No a toto je už vrchol :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 7.1.2014 o 6:19

jager kocúra Jožko nevytrel nikomu , len sa zase zhovädil v ďalšom periodiku , a zhovädil sa aj redaktor ktorý mu ten článok uverejnil :) ale aspom sa budu mať bratia v čechách na čom pobaviť .a hodota článku je samozrejme nulová a potvrdí to každý odborník ( samozrejme nie Jozef :) ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 6.1.2014 o 23:13

polovnícke časopisy v česku a u nás už davnejsie stratili uroven, ako prvy bol Hubertlov a Myslivost sa este celkom drzala, sice vela reklam ale aj vela stran a obsahu, bohuzial vidiet ze uz asi nemaju pani od susedov co zverejnovat tak uvedu aj clanok od naslovovzateho samozvaneho ,,odbornikaˇˇ pána Begalu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 6.1.2014 o 22:41

Jeger tak tak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 6.1.2014 o 22:22

Ked nikto normálny nič nepublikuje, dostáva sa priestor aj bláznom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 6.1.2014 o 22:00

:D teraz Vám všetkým vytrel kocúra :D :D a môžete sa aj na hlavu postaviť ak neviete vypočuť druhého názor... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov