Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

cena bruníru - diskusia

autor: off 54frencis
pridané: 2.12.2013 13:02

Chcel by som sa spýtať či nemá niekto prehľad aké sú približné cenové relácie na brunýr hlavne a kde v Prešovskom kraji by ste mi to odporúčali..ďakujem

počet zobrazení: 11 764
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off marianmach65, 3.2.2016 o 13:37

Tel.na p.Totha nemaš?Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 3.2.2016 o 8:45

Skús v Tomášikove p Tóth, ale cenu neviemm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off GPeter08, 2.2.2016 o 21:49

Ahojte! Nepoznáte odbornika kto robi ciernenie v Nitrianskom kraji? (A za kolko?) Dakujem za ochotu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 30.10.2015 o 13:06

Nebola to prva, ani posledna puska, co tam bola ciernena. Na odporucanie som myslel, ze to maju zmaknute. Na kazdej puske to nemusi tak urubit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 30.10.2015 o 11:36

No. Na gulovnici mozno. Lebo kym by prekorodova tak by to trvalo pekne dlho. Horsie je to u kombinovanych. Ak to zostane medzi listami tak videl som uz aj prehrdzavene hlavne krizom. Hlavne ak nejaky skuseny odbornik starsie zvazky cerni v horucej lazni. A ak su pajkovane makkou pajkou tak sa zvykne zvazok pekne rozdelit. Urcite by som to nechal na skuseneho zbrojara a nedaval to kadekde po fabrikach. Zbran ie je jednoliaty kus kovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off melechov, 29.10.2015 o 17:45

...ještě nejásejte, kolego...ono to leze někdy až časem. Je to jako když omítnete starý chlív...ten sanytr z močůvky začne vykvétat přes omítku taky až za nějakou dobu. Ale je to jen kosmetická vada... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 29.10.2015 o 1:38

A zase sme o cosi mudrejsi. Mne bolo povedane, ze ten zltkasty sajrajt robi prave lepidlo a preto som ho tam na svojej zkk, kde bola davana nova hlaven, nechcel a asi som zrobil chybu, ale po nacierneni to bolo bez sajrajtu a drzi to dobre. Ten isty kamos mi robil- ciernil tym istym sposobom svokrovu starucku zkk a ten sajraj sa presne v spoji ukazal. Aj na dalsich dvoch origo zkk som videl ten sajrajt. Taka moja skusenost. No je zaujimave, ze nova hlaven prvykrat ciernena a bez lepidla to nevykazovala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 28.10.2015 o 20:44

Dakujem Vam pani za radu. Ved ze by sa povolila hlaven, to si tiez nemyslim, len pre istotu, som sa spytal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off melechov, 28.10.2015 o 19:53

...resp. pokud má ZKK původní lauf, tak se to ještě lepidlem netěsnilo, používá se to až teď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off melechov, 28.10.2015 o 19:52

To je výkvět brunigalu ze závitu hlavně do pouzdra, zbytku solí po alkalické oxidaci, směs dusitanu a louhu sodného. Jak píše kolega, vymýt horkou vodou a naolejovat. Lepidlo se na závit hlavně dává z toho důvodu, aby tam ty černící soli nenalezly. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off slovhunter, 28.10.2015 o 19:36

Daniel. V spoji puzdra a hlavne urcite lep nemas. Ak by sa ti zacala povolovat, co je blbost, ale ak by, tak by sa ti zacala vytacat. Neboj sa, na mieridlach by si to videl. Ale davam tejto moznosti tak 1:1000000. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 27.10.2015 o 21:50

agbar: moja zkk ma hlaven povodnu, takze s tym nic nenarobim. moze sa ta hlaven vystrelmi povolit, ked sa ten lep strati? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 27.10.2015 o 21:30

Nebude to lepidlom, teda ak bolo nanesene na zavit hlavne? Uz som to videl viackrat. Preto som na svojej zkk zakazal dat lepidlo len pevne dotiahnut a nemam s tym problem po nacierneni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 27.10.2015 o 19:29

vo fabrike, kde pociernuju vsetko. nebolo to u puskara. Inak nikde sa to nerobi, len tam ako je puzdro a hlaven spojene a este to robilo pod muskou, ktoru som vybral a vyutieral handrou. Tam to uz nerobí. Inak hlaven, ani puzdro nehrdzavie. Len obcas je tam ta kremova supka niecoho. no cim dalej tym menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 27.10.2015 o 19:21

Daniel, nechcem ta strasit a dam tu svoj nazor. To co sa ti ukazuje je najskvor zlucenina z oxidacie po neosetreni hlavne a puzdra po nacerneni. Moja rada: zbran rozober, hlaven aj s puzdrom namoc do horucej vody tak na 20 min. potom ju vyber, poriadne osus a natri jemne vazelinou.Inac sa toho nezbavis a nastupi normalna korozia. Mozes sa nam zdoverit, kto ti to cernil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 27.10.2015 o 14:41

Po cierneni v horucej lazni, sa mi sem tam ukazuju biele skvrny na spoji hlavne a puzdra zaveru, spod zavitu a aj na inych miestach, ktore su nejak kryte. Ma to taku kremovu farbu a ked to davam dole, tak sa to rozsýpa na prach. Viete mi povedat, co to moze byt, a ci sa tym nieco neposkodi? Dakujem za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 7.2.2015 o 0:00

Čiernenie od niektorích "popredných" puškárov vydrží necelý rok, a v podstate to nieje čiernenie, ktoré by robili sami, ale černenie od nejakých subdodavateľov z iného mesta. Cenník podľa hodnoty zbrane, resp. hlášky typu: "Pane vy mate Sauer, to je drahá flinta, víte, tak i černení musí mít vyšší cenu, musíte si priplaťit. Jeden odborník tu píše, že "zbraň treba do šrúbka rozobrať" a v tej svojej dielni Vám dá hlášku, že "spúšť jsem Vám neleštil ani nechrómoval jak ste chtěli, protože se to bojím rozebrat, víte to je Sauer, to je komplikovaný mechanizmus, a já bych to pak neposkládal". Najlepšie je skúsiť, ale len raz a nikdy viac. Teoretik veľký, niet mu páru na Slovensku, praktik IV. cenová, ale s cenami z I. cenovej a dorábať musia chytrejší… ALE nech sa mu darí, a nech má VEĽA zákazníkov. S nikým sa nehádam, nikoho neosočujem, neriešim si osobný spor. Len píšem svoju skúsenosť, za ktorú som draho zaplatil a nestála ani za deravá groš, a keď čítam tie príspevky o černení nižšie musím sa smiať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 6.2.2015 o 14:29

Uz to je naparadu. stacil len filcovy kotuc a zaver jak z vyroby. Som myslel, ze to nepojde len tak lahko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 5.2.2015 o 22:07

Filcový kotúč a leštiaca pasta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 5.2.2015 o 21:59

Zdravim. Dal som si pociernit hlaven na gulovnici aj zaver, no ten mi pociernil cely, aj ked som hovoril, ze ten nech necierny, ak nepojde len kluka a ten kusok ako ma byt na zkk 600. Teda moja otazka je, ako dat dole to ciernenie na zavere a nechat len to pokial ma byt? dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 23.6.2014 o 21:14

Ja som nehovoril že to máš na prd načiernené, pokiaľ viem, tak si písal že tie recepty na čiernenie stoja za prd. A ja si nepamätám že by som písal že keď to máš načiernené za 100€, tak to máš urobené na prd. Mám taký dojem že ja píšem o voze a ty o koze. Ty píšeš o čiernení v horúcej lázni a ja zasa o černení za studena. a za ďalšie, písal si že to máš počienene pred dvoma rokmi??? To som mal aj ja iné ceny, ale bohužial za dva roky zdvihli odvody, nájom a inkaso, tak som musel aj ja dvihnúť ceny.Čo sa týka ceníku tak to máš pravdu, musím si tie ceny upraviť. Ceník je z roku 2010. Na firme mám aktuálny ceník. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 23.6.2014 o 15:10

uhrineki vidíš mňa vyšlo černenie stovku , u teba by som to mal za 125 tak to mám asi na prd počiernené , no škoda ak sa raz stretneme ( čo by som bol rád) tak by si sa na to černenie môjho gulabroku pozrel svojim odborným okom :)a oprav si cenu v cenníku , kombinovanú zbraň čierniš za 80 :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off uhrineki, 23.6.2014 o 7:11

Asi som to zle pochopil, tak sa ospravedlňujem rado 100. Ale máš pravdu že veľa je takých čo si nechávajú veci robiť u niekoho iného a chvália sa že to robili oni. Tým nemyslím len černenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 22.6.2014 o 23:22

uhrineki napísal som ako podaktorí. To že si sa medzi nich zaradil automaticky aj ty sám, za to ja nemôžem. Ja si hlboko vážim skutočne dobrých odborníkov-puškárov, ale tých je ako šafránu. Ak patríš medzi to malé percento poctivcov, puškárov - odborníkov tak sa Ťa môj príspevok nemohol dotknúť. Vieš ono x puškárov si nechá urobiť brunír u takýchto dedov za pár šupov a potom to draho predávajú ako svoj produkt a o takých som písal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off uhrineki, 22.6.2014 o 22:34

To asi stáli za prd, lebo ľudia s nimi nevedia robiť. Potom aj ti puškári ako napr. Otakar Vaňeček čiernil pušky na prd??? A v zbrojovke Uherský brod tiež čierňa na prd. Pokiaľ viem do dneska nevynašli takú pájku ktorá by bola taviťelná do 300°C a vydržala by nápor lúhu z brunigálu. Do 300°C preto lebo potom sa mení štruktúra materiálu. To len tak na okraj. Ja čiernim za 80€ len hlavňový zväzok a to dve hlavne. Troják je drahší. Baskule čiernim tiež, ale záleží od zbrane. Napr. taký guľobrok CZ 586 by stál 125€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 22.6.2014 o 21:48

uhrineki , nepíšem teraz nič na teba ale takých rečí o starých puškárskych receptoch som počul až až a každý jeden stál za prd , poučil som sa na vlastných chybách . nakoniec som si to dal počierniť už spomenutému puškarovi MK a teraz to vyzerá poriadne a čiernil mi to za tepla (gulabrok)je to krásne , lesklé bez jedinej chybyčky a stálo ma to stovku. a zadalšie ja to mám len dva roky ale poznám ludí čo to majú počiernené od kedy spomenutý puškár podniká a stále je to také isté kvalitné . len tolko k tomu. a inak v tvojom cenníku je cena za černenie kombinovanej zbrane 80 eur to je akože nekvalitná práca ked je to len za 80 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 22.6.2014 o 21:39

No neviem, kto v dnešnej dobe kvalitne načierni zbraň za 100€, keď jedno takéto černenie (za studena) trvá aj dva týždne. Záleží od materiálu. Je to zdlhavý proces, nanášanie, šúchanie a vyváranie v horúcej vode, ale výsledok sa z lázňou nedá porovnať.A záleží hodne aj na prípravku. Ja používam, keď že vetšinou čiernim staré zbrane tak starý puškársky recept. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 22.6.2014 o 21:18

páni je tu dosť silná diskusia , len pridám svoj názor , ak je dať 80-100 eur veľa za kvalitné černenie od puškára ktoré vydrží 15 rokov a radšej si to počierni nejakým kutilským prípravkom ktorý stojí cca 20 eur a po dvoch rokoch mu to zlezie tak mi tento človek príde dosť divný ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off uhrineki, 22.6.2014 o 21:03

To ja viem,čo ma chceš chytať za slovíčka.Teplota lázne závisi aj od tvrdosti materiálu, to je od 136 až do 142 °C, sú dva druhy brunygálu jeden je N-kový a druhý je S-kovy. Pokiaľ ide o cín, tam tiež je taviaca teplota nižšia a vyššia, ide len o to aké má zmesi. Inak som to písal aby to pochopilo viac ľudí, nie len poniektorý. Čo sa týka pútka, tak to už muselo byť zle naletované od výroby a lebo to bolo naletované mäkkou pájkou. Lišty majú naletovanú malú plochu cca 1,5 až 2 mm preto tu pájku rozožerie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 22.6.2014 o 20:31

uhrineki - Ako puškár by si mohol vedieť,že pri horúcom černení nie je problém s teplotou lebo sa robí pri cca 136°C a cín má teplotu tavenia cca 230°C !!! Hlavným problémom je zásaditosť lázne je to totiž lúh !!! ktorý rozožiera pájku ! Niekedy sa zväzok rozsype hneď niekedy až po čase ;obzvlášť zákerné je odpadnutie predného putka remeňa keď máš flintu na pleci aj s optikou !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off uhrineki, 22.6.2014 o 12:05

Zdravím, čo sa týka černenie zbraní tak je pravda že určite by som nedával spájane hlavne cínovou pájkou do horúce lázne. Jak už tu bolo napísané tak brunigál cínovú pájku vyžerie a to aj po čase, lebo zbraň sa dá ošetriť len z vonku nie z vnútornej strany medzi lištami.Prejavuje sa to tým že od tiaľ vychádza taký biely a lebo žltý prášok. Čiernenie v horúcej lázni je len krátkodobé, čiernenie za studena je o veľa trvácnejšie, ale aj o veľa pracnejšie. Som tiež puškár, jazdím na offroude a som poľovník. Hlboko sa ma dotklo to že niekto ako rado 100 napísal v zmysle že už my puškári nevieme čo pýtať. Chcem sa len opýtať, ten dedo má firmu?, zbrojnú licenciu? platí odvody?, platí prenájom priestorov? Keď niekto nevie, tak zbraň na čiernenie treba poriadne pripraviť, inak ostane fľakatá, to asi nikto nevie. Treba ju celú do šrubka rozobrať, vybrať všetky pružinky, kolíky a súčiastky ktoré sa dajú vybrať. Všetok starý brunýr ošúchať a všetko vyleštiť aby to zostalo biele a všetko poriadne odmastiť. Určite to není práca na hodinu. Ale o to asi tu nikto nestojí o to čo sa robí, ale koľko zato píta. Dnes si môže načierniť zbraň každý sám, je toľko prípravkov a za dotupné ceny, že nikto nemusí chodiť k puškárovi čo sa vozí na SUV a pýta nekresťanské peniaze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 3.12.2013 o 18:34

vari sa pokazdom zoxidovani a kolko krat to bude zavisi od materialu.osobne som takto černil par gulovnic a jedno ZH.A su čierne dodnes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 3.12.2013 o 15:11

Pepies správna pripomienka ale to až na koniec po vyleštení,varenie odstráni zvyšok kyseliny a stabilizuje brunýr. Nechcel som tu vypisovať celý technologický postup, lebo ľudí skôr zaujíma cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 3.12.2013 o 13:55

Rado100, presne to som chcel napísať, palec hore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 3.12.2013 o 13:50

Rado doplnim ta aj ked čierniš na kyselo musi sa to povarit vo vode asi 20minut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 3.12.2013 o 12:51

Páni tento pán to robí pre viacero puškárov je to starý 70 ročný odborník, ktorí sa tomu venuje prakticky celý život. Guľovnice varí v kúpeli a brokovnice čierni na kyselo. Tie trvajú dlho, lebo pre dosiahnutie dobrého výsledku sa musí proces opakovať niekoľko krát a musí byť dodržaná správna vlhkosť prostredia. On má na to urobený box zo starej chladničky s vlhkomerom a podľa hodnoty na vlhkomery udržuje stabilnú vlhkosť. Letované hlavne sa nebrunýrujú varením preto lebo by ich teplota kúpeľu mohla rozletovať, ale preto lebo látka obsiahnutá v kúpeli "požiera" cín. Ak by bol brokový zväzok letovaný tech. striebrom tak by sa mohlo čierniť aj varením. Nie som odborník, ale takto mi to bolo vysvetlené. Samozrejme že pán je môj kamarát, ale niesol som k nemu viacej zbraní a cena bola rovnaká. O tom že na práci výrazne nebohatne svedčí aj to že dodnes jazdí na starej škode 120 a nie na rôznych SUV ako podaktorí páni puškári. Hyperon kontakt ti pošlem do pošty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off majko82, 3.12.2013 o 11:32

hunter ak to dal robiť učňovi alebo šuflikantovi nech sa nečuduje , ja som si dal počierniť aj gulabrok aj brokovú dvojku a nemám z toho jednušky . ako som napísal treba to dať odborníkovi , napr. Milan Krutý a pre steyr ja som odborník neni ale viem že sa v lázni počierňuje za nižšej teploty ako je teplota tavenia spájky s ktorou sú hlavne zletované ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 3.12.2013 o 10:14

len umelec sa môže pokúsiť o čiernenie v lázni pokiaľ ide o letované hlavne...nech mu ten umelec z toho urobí 3 jednušky! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 3.12.2013 o 10:04

majko, o černení za tepla mi rozprával kamoš, ako si dal počerniť perfektný, čo sa týkalo sústrelu, troják a z "lázne" mu vytiahli tri "trubky" a bolo po trojaku, je to možné? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 3.12.2013 o 8:26

palo reagoval som len preto že nepoznám nikoho kto si dal počerniť zbraň nejakou chémiou alebo nejakým prípravkom a bol by s tým dlhodobo spokojný ( samozrejme myslím aby sa zmestil do ceny 100 eur )každému to časom zlezie zo zbrane a nech mi nikto netvrdí opak . garantujem ti že černenie za tepla poctivo prevedené ( nie odfláknuté nejakým kutilom ) ti vydrží 10-15 rokov a to môžeš flintu nosiť každodenne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM