Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

špringeršpaniel v diviačej obore - diskusia

pridané: 21.11.2013 21:58

Pekný večer všetkým milovníkom zeleného cechu...Chcel by som sa opýtať na skúsenosti ohľadom zavedenia špringeršpaniela do poľovnickej praxe zvlášť na diviačiu zver, či ma niekto skúsenosti s výcvikom v diviačej obore...ďakujem za rady


počet zobrazení: 3 391
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Darius, 21.11.2013 o 22:50

Mozno som staromodny , konzervatyvny , ale pre mna nemecky prepeliciar ani anglicky ci welsky springer do obory nepatri , a je to vzdy len utrpenie , a nie kvalitna praca .... ten pes na to nebol slachteny , nema na to stavbu tela a ani zdedene vlohy .... uz daaavno ludia vedeli ze nevislachtia jedneho psa na vsetko , preco dnes ludia zabranuju pokroku , a silou mocou chcu vsehopsa

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off patrikseven, 6.12.2013 o 14:16

ok, iba si musím zabezpečiť nejakú lepšiu fototechniku a pôjde to... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 5.12.2013 o 6:47

tak to je dobře, pokračuj...čím víc kontaktu s černů bude mět, tím lepší to bude potom na polovačce, dobré že ju to baví, eště mosí zjistit, že od černé hrozí nebezpečí...přidaj nejaké foto a video... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 3.12.2013 o 21:27

tak a prvý kontakt s čiernou v obore máme za sebou,Alma uspela...vkuse durila,obiehala kančeka stále dookola, no nechávala si aj určitý odstup,na privolanie reagovala a hlavne čo sa mi najviac páčilo bola veľmi vytrvalá...ďakujem za rady..lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off patrikseven, 22.11.2013 o 19:12

nemám s tým skúsenosti preto som to dal do diskušie...ďakujem ale za komentáre a rady, určite mi pomôžu..Viem, že špringre sú stvorené na malú zver,určite by som ju nechcel brávať do pohonu, hoci rodičia mojej fenky sú využívaný najmä na čiernu zver..Ja by som len chcel vyskúšať ako bude reagovať, preto to chcem riešiť až teraz vo veku 9 mesiacov, keď je už uvedomelejšia...lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zvara, 22.11.2013 o 18:45

Páni,prispejem aj ja svojou troškou k tejto téme.Výcviku psov sa venujem viac ako 40 rokov. Na skúškach poľ.up.a na výstavách som ich predviedol hodne.Spomínam si pritom na dvoch pánov, ktorí sa chovu špringeršpaniela venujú. Ing. Milan Valach a p. Ľubomír Chovan obaja profesionálny lesníci na Liptove. Ich psíci dosiahli CACIT, a na farbiarskych skúškach duričov a duričských skúškach obsadzovali popredné priečky.Je pravdou, že tieto psíky od mladi pracovali hlavne s raticovou zverou. Dokázali však úspešne zvládnúť i prácu sliediča, napriek tomu, že mali nato málo príležitostí. Preto nemaj strach že by to špringeršpaniel nezvládol.Ak chceš, napíš do pošty a ja Ťa skontaktujem s týmito pánmi. Laco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stopinko, 22.11.2013 o 10:34

Dusan jedna vec je na co bol prepeliciar slachteny a druha vec na co sa dnes vyuziva. Stal sa z neho vsestranny polovny pes. Takze sa urcite nemylim. Nemci pouzivaju na diviaky aj nemecke stavace. Avsak stavba tela durica je prisposobena na durenie ovela lepsie ako akekolvek ine plemeno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veroslavorlovsky, 22.11.2013 o 10:19

špringr nikdy nebude honič na velké rozlohy do horských revírů, ale ve velkém množství honiteb kde se loví černá na standardních rozlohách, jsou leče obstupovány střelci takovým způsobem, že přiměřeně ostrý slídič je ideální pes na tuto práci...už jsem mnohokrát zažil, že pořadatelé nadávali na kopovi či jiné zúčastněné opravdové honiče, protože prohnali vedlejší leče a pak pokračovali se štvaním zvěře u sousedů, což zkazilo efekt natláčky...záleží na velikosti zastupovaných lečí, či na stylu prohánění-např. stále více používané naháňky se slíděním... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 22.11.2013 o 9:59

Jaro, u nemeckých prepeličiarov, vzhľadom na ich pracovné využitie v krajine ich pôvodu, je dosť možné, že sa ty i Darius mýlite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.11.2013 o 9:55

Uplny suhlas s Dariusom. Avsak doba je taka, ze mnoho vodicov chce mat doma vsestranne plemeno. Takze v oplotkoch ci na spolocnych polovackach na diviaky je vidno vsetky druhy plemien. Patrikseven rozhodnutie je na Tebe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 22.11.2013 o 9:07

Teoria je jedna vec a prax druha. Su springre, ktore ani nevojdu do vody a su kopovy, ktore sa diviaka boja. Isteze springer je urceny na nieco ine, ale ked ma zaujem o zver, ostrost, je dost pruzny, tak nie je problem ani s durenim diviakov. Zvladnu to aj miesance a rozne dedinske orechy (casto lepsie ako polovne plemena). Videl som uz aj americkeho vodneho spaniela, ktory krasne tocil diviaky a nikdy na to ani nebol vedeny. Skor je na mieste, ci ty mas dost skusenosti s tymto lovom a vycvikom psa na tento ucel. Treba to so psom vyskusat 1-2x a uz by si mal vidiet, ci ma vyznam pokracovat v tom. A plati, ze cim ostrejsie stena, tym skor treba zacat, aby nesiel na kontakt. Ja som so svojim sucasnym jagosom bol 1.x na oplotke vo veku 5 mesiacov a v 9.bol pri nom streleny prvy kus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 22.11.2013 o 6:58

ste mňa po ráno pobavili chlopy-)))) kuknite na fotky a video níže...Patrikseven...špringr je na prasata dobrý !...možeš sa poptat v honidbách okolí mojého bydliště zda sa nekdy stalo, že by moji špringři nevyhnali prasata z hůštiny...Jenom pozor na výběr štěněte...Momentálně dámy v čr aj sr chovajů špringry ve velkém, ale tam lovecké vlohy nenadejdeš, natož pak ostrost na škodnů a černů...odkaz zde eště video štěněte ode mne...-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 22.11.2013 o 6:21

Špringre sú v poľovnej praxi dávno zavedené a výborne pracujú pri poľovačkách na malú zver, a zvládnu aj dohľadávku srnca, či diviaka. Tam kde však hrozí stret s dospelým kancom alebo vodiacou diviačicou, by som ich radšej nepúšťal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 21.11.2013 o 22:50

Mozno som staromodny , konzervatyvny , ale pre mna nemecky prepeliciar ani anglicky ci welsky springer do obory nepatri , a je to vzdy len utrpenie , a nie kvalitna praca .... ten pes na to nebol slachteny , nema na to stavbu tela a ani zdedene vlohy .... uz daaavno ludia vedeli ze nevislachtia jedneho psa na vsetko , preco dnes ludia zabranuju pokroku , a silou mocou chcu vsehopsa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM