Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Voskovanie bundy SWEDTEAM - diskusia

pridané: 8.11.2013 19:46

Ahojte, môžem podľa Vás navoskovať (voskom od Fjällräven) bundu KENTON od SWEDTEAM? Dakujem


počet zobrazení: 3 575
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off m98, 11.11.2013 o 12:35

Máš tam textil aj soft-shell odkaz Ak chceš impregnovať, čistiť, prať, tak máš tam komplet program. odkaz Tu máš aj inú značku odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 10.11.2013 o 10:57

peters len Ti poradím, že pri zažehľovaní toho vosku je najlepšie použiť klasickú starú žehličku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 10.11.2013 o 10:56

Voskovať oblečenie, ktoré má membránu je hlúposť a netreba nad tým vôbec ani uvažovať. Čo sa týka gronskeho vosku od fjallraven tak je možné ním voskovať husto tkané oblečenie. Tento vosk je primárne určený na ich tkaninu G-1000, ktorá je veľmi husto utkaná a preto sa v nej vosk po zažehlení ,,udrží,, a urobí ju čiastočne nepremokavou, samozrejme, že sa tým obmedzí priedušnosť oblečenia. Týmto voskom je možné napríklad navoskovať aj rifle, čo som počul. Treba vyskúšať navoskovať spodný okraj nohavíc, zažehliť a potom vyskúšať či voda na tomto povrchu sa bude správať ako ,,ortuť,, teda ,,rozbije,, sa na kvapôčky a bude sa po povrchu doslova kĺzať. Husto tkané nemembránove oblečenie sa teda môže vyskúšať navoskovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 10.11.2013 o 10:04

peters ja mam tiež topánky aj oblečenie od chiruci a kupil som od nich aj impregnáciu odkaz a odkaz a zatiaľ super aj na topánky aj na oblečenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 9.11.2013 o 23:43

Nohavice som si normalne navoskoval tym voskom od fjallraven a presiel fenom, v pohode. Na topanky si kupim ten vosk od Meindl. Akurat neviem aky impregnant dat na tu swedteam bundu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 9.11.2013 o 23:34

Goretex je vnútri. Záleží co je vonku. Ja dávam taky istý waterproof sprej co na lyžiarsku bundu. A keď sme pri tej impregnacii čím impregnujete kožené topánky s goretexom? Mam chiruca nubuk zvrchu, goretex vnútri. Dnes som ba ne dal iba impregnacny sprej z dajchmanu ale chcem niečo lepšie. Vosky nie, to ten matny nubuk pokazi. Na nové nohavice od fjallraven mam tu kocku vosku a zajtra to vyskusam ako to na nich bude fungovať... Myslím ze väčšina membranovych veci sa vôbec nevoskuju ale perú v speci práškoch a impregnuju sprejmi pokial to fakt nedoporuči výrobca- napr ten FjR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 9.11.2013 o 21:24

A co mam pouzit na impregnaciu goretexovej bundy? Aky produkt? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hartge30, 9.11.2013 o 9:51

na topánky si kúp meindl sport wax, je perfektný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 8.11.2013 o 20:59

Nebudem zakladat novu temu, takze sa spytam tu...mozem voskovat aj topanky tym spomenutym voskom? Konkretne tieto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter989, 8.11.2013 o 20:34

tak tak a máš ušetrených 300€ :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 8.11.2013 o 20:33

Ok, budem teda len impregnovat, nebudem radsej riskovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 8.11.2013 o 20:31

ak je to gore tex, tak by som s voskom nešpekuloval. Stačí úplne impregnácia, čo je vhodná aj na goretex. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peter989, 8.11.2013 o 20:31

no skusit to môžeš :) ale jr to gore tex to by som radšej len naimpregnoval sprejom na stany!!! je to dost draha bunda a predpokladam že by si nerad na nej menil farbu ked to navoskuješ :) skús spodok rukávu a uvidíš či to chití :) ja som to tak isto odskušal a v pohode voskujem aj ine bundy,nohavice ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 8.11.2013 o 20:25

Toto je ta bunda odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter989, 8.11.2013 o 20:24

podla toho aka je to typ bundy a z čoho je vyrobena voskovat možeš všetko čo je vyrobene s nemembranovej tkaniny ak je membrana (HI-TECH) tak to nie určite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 8.11.2013 o 20:17

Ja len ci to nie je nejaky haklivy material co by nemal rad vosk... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter989, 8.11.2013 o 20:05

Arkadius111 ja som sním navoskovla aj bundu od jahti jakt :D teda v pode si myslím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM