Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Pozemkové spoločenstvo bez právnej subjektivity - diskusia

autor: off lola
pridané: 7.11.2013 19:08

Dobrý den,chcem počuť váš nazor,ako bude fungovať pozemkové spoločenstvo bez právnej subjektivity po 28.2.2014 ked sa neprentransformuje a vymaže sa z evidencie.Či je nejaká možnosť pracovať dalej a neodviesť štatu 20% dan,zaplatiť notara pri transformácií atd.skrátka ako sa dá najsť diera v novom zákone o pozemkových spoločenstvách a fungovať dalej bez zbytočných výdavkov a starostí.Dakujem za rady

počet zobrazení: 2 864
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lola, 13.11.2013 o 12:08

mitko,dakujem za odpoved a už len dufať že novelizácia prebehne do konca roku 2013,ked budeš mať niečo nové napíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 9.11.2013 o 18:31

lola- nie mi je úplne jasné,z akého dôvodu chceš zámerne nechať zaniknúť PS??? Len z toho dôvodu,aby sa vyhli plateniu daní,poplatkov spojených s registráciou už existujúceho PS...?Vôbec ma to akože osobne "nemiká",ale ani tá zastrešujúca právnická osoba vás nebude spravovať zdarma...,to mi ver...,môže vás tak vyrabovať a ostanú vám oči pre plač...,je to však všetko na majiteľoch ....a ich rozhodnutiach... A ver mi, XXX "právnických" osôb čaká len na takéto ľahké koristi... A k novelizácii...,tendencia je taká,že bude uskutočnená do konca tohoto roka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wolfido, 9.11.2013 o 12:48

zalozte si zdruzenie podla OZ , zaregistruje Vas obec, 97-2013 zabudol na tieto spolocenstva, pozor na _§ 139 OZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lola, 9.11.2013 o 9:55

Podla mojich info by to mohlo takto fungovať,že po 28.2.2014 pozemkové spoločenstvo zanikne a bude fungovať dalej podla občianskeho zákonníka ,čiže vlastníci si zvolia svojich zastupcov,spravia si svoje vlastné vnutorné stanovy resp.domáci poriadok podla čoho sa budú riadiť ale musia si nájsť pravnickú osobu ktorá ich zastreší a bude spravovať ich pozemky a bude za to zodpovedať,takto im odpadne povinosť platiť dan,učtovníka,notára atd..Len by ma zaujímalo či sa to takto dá???A s tou novelizaciou zákona 97/2013 o PS by si mohli páni trošku pohnúť a vyriešiť to do 28.2.2013. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 8.11.2013 o 18:21

lola - odpoviem ti na tvoje zadanie,len neviem či to bude dľa tvojej chuti. Po 28.2.2014 PS bez právnej subjektivity prestane v zmysle zákona o PS existovať dňom vymazania z registra...,jednoducho ho OÚ vymaže z registra.Následne nastupuje inštitút likvidátora...atď.Ruší,teda vymazuje sa z registra iba Poz.spoločenstvo...,na vlastníctvo jednotlivých vlastníkov sa nesiaha,to je nedotknuteľné...,pokiaľ záväzky subjektu v likvidácii nepresiahnu výšku hnuteľného majetku...,môže sa stať,že potom nastúpi aj inštitút exekútora,so všetkými dôsledkami... No a ako fungovať ďalej? Veľa možností nemáš...obchodný zákonník,resp.zákon o združovaní občanov....,ale či sa vyhneš huncútstvam financmajstrov,to som si nie istý.... A ešte taká malinká iskierka...,pripravuje sa novelizácia zákona 97/2013 o PS a okrem iného,sa s veľkou pravdepodobnosťou posunie ten dátum z 28.2.2013 na 30.6.2013 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 8.11.2013 o 13:20

goret ja mám pre to presný názov KRÁDEŽ.A my len držime huby ešte ich aj zvolíme.Uvidíš kolko týto komunisticky pohrobkovia obsadia flekov vo volbach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lola, 8.11.2013 o 12:25

No rada si to večer pozriem,zatial dakujem,budem čakať čo nového. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.11.2013 o 9:40

dnes sa už neznárodňuje, ale zoštátňuje a následne predáva v rámci konsolidácie verejných financií ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 8.11.2013 o 7:03

ak sa PS nepretransformuje a nedá náležitosti do súladu so súčastne platným zákonom o PS do požadovaného termínu,tak ako PS fungovať môcť nebudete,to je nemilá pravda. Snáď ti napíšem niečo múdrejšie večer,dnes je totiž k uvedenej problematike sedenie vo Zvolene...,uvidíme čo nám p.Bútora povie nového... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 7.11.2013 o 21:11

lola bojim sa že pri tomto zložení vlady asi nebude fungovať.Malo by to byť tak že ak sa Vám nepodarí zvolať valnú hromadu a pretrasformovať sa tak sa o to pokúsi OLU a keď ani tam sa to nepodarí,tak to naša milovaná vláda znárodní.Pozorne si prečítaj zákon 97/2013.Pokuty sú tam likvidačné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM