Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Najlepší repelent na .... - diskusia

autor: off warning
pridané: 26.10.2013 21:37

Dobrý deň, chcel by som vedieť čo by ste mi poradili ako sa zbaviť JELENEJ MUCHY, kto nevie čo to je(alebo sa mýlim s názvom?), vyzerá to ako kliešt, je to asi tak veľké, niektoré sú aj o dosť väčšie, ale rozdiel je v tom že majú krídla... , jej latinský názov je "Lipoptena cervi"... ktoré prípravky by ste mi odporučili, mám doma sprej OFF, no neučinkuje... za odpoveď Ďakujem ...


počet zobrazení: 4 578
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off dede, 22.12.2013 o 10:34

Warning - keď priťahuješ ,, jelenie muchy ,, je to indikátor toho, že potrebuješ prípravok zvaný hygiena resp. dávno si sa neumýval. Taktiež podľa jej zvýšenej aktivity sa dá predpokladať, že jelenia ruja je na spadnutie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dimartin, 22.12.2013 o 8:49

Otravná, ale aspoň vieš, že vysoká je na blízku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 28.10.2013 o 13:38

u nás ich tiež voláme ,,jelenie muchy,, a tiež nepoznám žiadny účinný repelent na tieto potvory ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 28.10.2013 o 13:20

Lojnice, sa báť nemusíš. Krv ti sať nebude, kožu neprepichne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 28.10.2013 o 13:16

Kuklorodka jelenia tzv. lojnica, dosť otravné ale dá sa to vydržať, o repelente som ešte nepočul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lorgarius, 28.10.2013 o 13:11

tak tieto potvory poznam, volame ich srncie klieste, aj ked neviem ci je to spravny nazov. Velmi aktivne sadaju na cloveka, ale zatial som sa este nestretol s pripadom, ze sa na niekoho prisal, pripadne pohryzal. Podla mojich skusenosti na ne nezabera nic vlastne podobne ako na komare z okolia oravskej priehrady. Ziaden revolucny repelent nezabera. Vzdy ked sa vratis s reviru vyzlec si oblecenie a poriadne skontroluj, potvory ktore najdes zabit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM