Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ZEISS Varipoint M 3-12×56 iC T*Victory - diskusia

pridané: 21.10.2013 21:11

Caute, co hovorite na tento puskohlad? Skusal som ho v obchode, co ma trosku prekvapilo bolo znacne hrubnutie osnovy pri maximalnom priblizeni. Mam obavy ci to nebude prekazat pri strelbe na mensiu napr. srnciu zver...mate s tym niekto skusenosti?


počet zobrazení: 3 123
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Turbiak, 23.10.2013 o 12:03

lanus dakujem, rad som sa nechal poucit :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 23.10.2013 o 10:03

Turbiak - Ak máš problém so slovenčinou tak si to pozri v iných jazykoch všade je to však rovnaké !!! Pre začiatok na základnú orientáciu si prečítaj toto : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.10.2013 o 22:41

Asi máš pravdu. Áno mám Victory Diavari, presne si to už nepamätám, koľko mi z tej A4 prekrylo, ale terč na nej vyznačený som nevidel a tak som jednoducho iba mieril na papier a bod ho prekryl v značnej miere. Subjektívne som to vnímal tak že mi z tej A4 trčia iba rohy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 22.10.2013 o 22:33

namor676 :Tu su rozmery osnov odkaz ,Mas Victory Diavari ?? Ked ano tak tam nemozes mat Dot o velkosti 2 MOA ... 6 cm dot na 100 m ?? to mavaju kolimatory a nie puskohlad 3-12x56 od Zeissu .. Classic Diavari ma Dot 3 cm / 100 m a osnovu hrubu 0,5 cm / 100 m a to uz sa povazuje za ,,hrubu,, zamernu klasiku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.10.2013 o 21:56

Neviem či mám špeciálnu edíciu skôr nie, neviem ako je v technickom opise, ale ja píšem vlastnú skúsenosť, keď som skúšal ASV vežu. Až teraz som si všimol, ja mám victory a nie varipoint. Na mojej zámernej osnove je bod dvakrát väčšíí ako kríž a ten sa umerne zväčšuje so zvyšujúcim zvačšením. Nie som si istý, ale zdá sa mi že kríž má veľkosť 1 moa, ale bod 2 moa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 22.10.2013 o 20:24

lanus a aka je spravna terminologia? Nehadam sa ale vzdy som si myslel ze puskohlady - dalekoholady pozorovane objetky Opticky Priblizuju , alebo maju Opticky Zvacsovat? Neviem co je spravne, Slovencina je asi druhy najkoko.. jazyk po cisnstine :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 22.10.2013 o 19:28

Chalani prestaňte operovať s tým " priblížením " !!! optika taký pojem nepozná !!! ( Je to rovnaká volovina ako používanie termínu sústrel u jednohlavňových zbraní !!! ) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 22.10.2013 o 18:55

turbiak vdaka za vysvetlenie. Pepies len aby si Ty neležel na výrade :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 22.10.2013 o 18:41

Turbiak aj Docter Unipoint aj Docter Basic ma bodku v druhej fokalnej rovine a zamerny kriz v prvej ohniskovej rovine.Soson ked si vyradovy pridi povolenku na jelena I-III mam vo vačku :oD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 22.10.2013 o 17:54

Nic na tom vsak nemeni to, ze pri max. priblizeni (12x) bola hrubka osnovy naozaj markantna a viem si predstavit, ze v urcitych pripadoch by mnohym mohla tato skutocnost prekazat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 22.10.2013 o 17:53

soson , pokial je zamerna osnova alebo bod v druhej fokalnej rovine tak vtedy plati ze cim vacsie priblizenie , tym MENSIU plochu zakriva zamerna osnova alebo bod , pokial je zamerna osnova alebo bod v prvej fokalnej rovine tak vtedy zakriva vzdy rovnaku plochu bez ohladu na nastavene priblizenie , Zeiss Varipoint je asi jediny puskohlad na svete ktory ma zamernu osnovu v prvej fokalnej rovine , a osvetleny bod v druhej, cize ked na nom menis priblizenie tak osnova zakriva stale rovnaku plochu ale bod zo zvacsujucim sa priblizenim zakryva coraz mensiu plochu - preto ma aj taky nazov VARI-POINT , zo zmenou zoomu sa ti meni aj plocha ktoru zakryva bod ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off soson, 22.10.2013 o 17:13

TURBIAK HLAVA MI TO AKOSI NEBERIE, LOGIKA MI HOVORÍ, ZE ČÍM VACSIE PRIBLÍZENIE, TAK TÝM VACSIU PLOCHU TEN BOD BUDE ZAKRYVAT. V TVOJOM PRISPEVKU TO ALE VYCHÁDZA NAOPAK. MOZES TO VYSVETLIT ? JA SOM SOM Z TOHO JELEN. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 22.10.2013 o 15:48

Velkost cerveneho bodu u vsetkych Zeissov Varipoint na 100m je :pri zvacseni 1,5 x 14,7 cm , 4x 5,5 cm , 6x 3,7 cm , 10x 2,2 cm a 12x 1,8 cm , cize Varipoint na 12x priblizeni ma na 300 m velkost bodky 5,4 cm,tenke linky kriza maju hrubku 2cm/100 m cize 6cm/300m - fixne na kazdom zvacseni lebo su umiestnene v prvej fokalnej rovine , zatial co svetelny bod je v druhej fokalnej ... namor676: To co mas za specialnu ediciu ?? tak velky bod nemal ani stary Diavari -ZM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 22.10.2013 o 13:24

Ja čakám na nový - v línii HT, ako bude vyzerať, aké budú parametre. Je predpoklad, že na jar by už malo niečo prísť. Asi pozorovacie v 56 kách. Možno na nový Vari ešte rok prihodia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 22.10.2013 o 12:28

No to je podstatne prijatelnejsie...je zase pravda ze budem z 300 m strielat asi zriedka, ak vobec...mne sa na tom varipoint IC paci ten system. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 22.10.2013 o 12:16

U Classic Diavari 3-12x56 ma bod velkost 1 moa tj. 3cm na 100 m 6 cm na 200 m 9 cm na 300 m atd. u HT je vyrazne mensi, no nechce sa mi hladat kolko presne to je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 22.10.2013 o 11:03

Ano aj ja som uvazoval o zamernej osnove 60. No prekrytie A4 nie je malo :) Inak si s tym priblizenim spokojny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.10.2013 o 10:58

Pokiaľ nemáš v umýsle loviť srnčiu zver na 300m tak to nie je problém. Pri zväčšení 12 je veľkosť stredového bodu na 300m cca 20cm, inak povedané, mne prekryl bod terč vo veľkosti A4 (300m a zväčšenie 12) zámernú osnovu mám 60 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Arkadius111, 22.10.2013 o 10:38

No pri tomto Zeiss pomerne dost badat zhrubnutie osnovy, co ma trosku znervoznuje. Myslim ze Swarovski pouziva uz dlhsiu dobu zamernu osnovu umiestnenu v 2. obrazovej rovine. Co by mohla byt oproti tomuto Zeissu alternativa u Swarovskeho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 22.10.2013 o 10:28

osnova zhrubne len pri tych puskohladoch ktore maju osnovu umiestnenu v 1. obrazovej rovine. to ci ti to pri love bude alebo nebude vadit to si musis zistit sam, niekomu vadi niekomu nevadi. pre tych komu to vadi su idealne puskohlady, ktore maju zamernu osnovu umiestnenu v 2. obrazovej rovine. tam sa osnova so zvacsenim nemeni. Vacsina vyrobcou uz presla pripadne postupne prechadza u polovnej optiky na umiestnenie osnovy do 2. obrazovej roviny. Aj ked aj medzi spickou stale ostavaju puskohlady s osnovou v 1. obr. rovine, napr. Zeiss pri niektorych modeloch, Schmidt&Bender, Docter, aj Kahles napr pri modeloch CBX ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 22.10.2013 o 10:23

Nikto nic? Myslim si ze to nie je zalezitsot len tohoto puskohladu. Pri velkom priblizeni osnova pomerne dost zrubne aj na inych puskohladoch. Ja len ci to pri love nesposobuje problem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM