Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Povery v poľovníctve - diskusia

autor: off tomas27
pridané: 21.10.2013 0:22

Zdravím všetkých kolegov poľovníkov aj nepoľovníkov...kto poznáte povery, zvyky, čo prináša šťastie čo nešťasie pred poľovačkou tak sa podeľťe....verím, že viacerí sa radi čo-to dozvieme


počet zobrazení: 4 618
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off binka, 21.10.2013 o 10:04

Před polovačkou pro štěstí a přesnou mušku je třeba si sáhnout k ženě do klína. Doporučuji, oveřeno v praxi.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

komentáre

zoradiť
off lenkabodka, 29.11.2013 o 22:52

Tuho rozmýšlam, kde si mám siahnuť ja, aby som mala šťastie na polovačke ? Poradíte?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off binka, 29.10.2013 o 10:59

Nejde snad ani o pověru. Ale říká se, že když loví vítr, neloví lovec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.10.2013 o 16:18

Jeniku ,ale ma to zadrhel,ja sem si šahnul a už bylo po polovačce,už se potom neoplatilo ist do hory,bola tma:):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 22.10.2013 o 12:55

Dušane v tom případě myslím nemá cenu chodit na polovačku. Ale ono asi tak strikně nejde o nějaké ruční práce. Jde myslím spíš o to se dostat do kontaktu/styku s tím něžnějším protějškem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 22.10.2013 o 12:17

Jendo, a ak siahnem aj niečím iným ako rukou, čím mám potiahnuť spúšť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 22.10.2013 o 8:06

O sýčkovi obecném (Athene noctua)........Traduje se o něm pověra, že přináší špatnou zprávu. Je to dáno tím, že tato sova loví noční hmyz, který byl lákán především na světla lampiček na hřbitovech, nebo na svit svíček za okny, kdy u nemocného člověka svítily až do rozednění. Sýček toho náležitě využíval a při svém lovu často narážel na skleněné tabule, tím ovšem nemocnému připomínal klepající "smrt". Dovršení této situace byl jeho houkavý zvuk "púújď", který si lidé vyložili jako pobízení k odchodu duší zemřelých. Především tato nepodložená pověra měla za následek velké pronásledování sýčků. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 22.10.2013 o 8:04

Pár střeleckých ..... Jiný návod doporučoval před prvním použitím ručnice nejprve chytit hada a zasunout jej do hlavně. Po té uhynulého hada vyjmout, hlaveň nabít prachem, hada opět vložit a vystřelit. Zbraň pak měla spolehlivě trefovat a s jistotou usmrcovat. Hotovou ručnici nesměla například spatřit před jeho majitelem stará žena, aby ji neuhranula. Před prvním použitím měla být zbraň pokropena svěcenou vodou. Před první střelou se musel střelec tři dny postit a nesměl zbraň poprvé použít v pátek ani v neděli. Do domu neměla být ručnice poprvé přinesena na rameni, ale v rukou. Zbraň, která pro myslivce znamenala nemalou investici, byla často personifikována a myslivci jim dávali i lidská jména. Do kouzla zbraně myslivec často vkládal veškerou víru v úspěšný zásah. Zbraň musela mít své výhradní uložení a nesměl se jí nikdo jiný, než uživatel, dotknout. Některým nerostům a předmětům byl přisuzován také kouzelný pozitivní vliv. Za kámen, který zaručoval dobrý zásah byl považován modrý lazurit, tyrkys, ametyst nebo křišťál, které měl mít střelec u sebe. Později se k nim přidružily i další polodrahokamy a drahé kameny. Zbraně tak nebyly zdobeny kameny jen pro okrasu, ale i z důvodů "zaručení" střeleckého štěstí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.10.2013 o 22:26

u nás zajaca bežať vidieť, na päte sa obrátiť a domov ísť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vlciaskala, 21.10.2013 o 20:28

ja mam zase odskusane ze ked mi spadne naboj pri nabijani pusky na zem tak to je ten stastny ktory nabijam do komory a vedsinov mam stastie ze nieco ulovim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.10.2013 o 19:28

tiež zaujímavé a hlavne pôvodné odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 21.10.2013 o 19:16

Stagstalker, o tom som pocul aj ja. No zaboha me to nenapadlo vyskusac :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 21.10.2013 o 17:03

A netreba zabudnut, ze ruku, ktorou zenu opacite, treba proti vetru nastavit. Zver urcite pride.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 21.10.2013 o 16:32

Lubo ak nezabudneš ako opáčit ženu, tak je to pořád pohoda!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 21.10.2013 o 15:22

Strielam dosť často :-) ...ale či je to vďaka tomu to netuším....ešte som nikdy nič nestrelil ked som mal 5 nábojov v zásobníku a to už polujem nejaku tu dobu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 21.10.2013 o 14:23

borza222, a dari sa? bo ja som zas pocul neparny pocet nabojov :D asi preto sa robia zasobniky na 3 a 5 kusov...:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 21.10.2013 o 13:14

Ja si napriklad vždy dávam do zásobníka len párny počet nábojov.....inak nie som poverčivý len v polovačke :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 21.10.2013 o 13:01

lubenko, pokial zabudnes zaver doma, tak vtedy to mas 100% istotu, ze nic neulovis :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 21.10.2013 o 12:43

Ked stretnes na ceste na sluky reholnu sestru (jebtisku) tri krat si treba odplut...a ked na teba prehovori, mozes ist domov :D (teda mohol kedze na sluky sa uz nepoluje). To iste plati aj pre staru babu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 21.10.2013 o 12:32

Pani poľovníci ,s tým opáčením neviem ,neviem,už to skušam na všetky spôsoby po tri dni a stále nič:):):):),ešte vyzkušam že nesmiem nič zabudnut,aby som sa nevracal,ale už je to rokmi vždy niečo zabudnem a najhoršie je ked zabudnem zaver do gulovnice:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 21.10.2013 o 10:38

Kto strelí albína, do roka a do dňa umrie. Nefunguje to, mám to odskúšané :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off dusanbe, 21.10.2013 o 10:26

SIAD, môžeš aj kolegovu, len musíš dať potom pozor aby si nebol náhodou na výrade Ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off SIAD, 21.10.2013 o 10:17

dusanbe, v tej zátvorke je to určite správne? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusanbe, 21.10.2013 o 10:05

Poľovník pred poľovačkou by mal ženu opáčiť.(Najlepšie svoju). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 21.10.2013 o 10:04

Před polovačkou pro štěstí a přesnou mušku je třeba si sáhnout k ženě do klína. Doporučuji, oveřeno v praxi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

off hyperon, 21.10.2013 o 9:42

zvyky: zalomok sa dava na pravu stranu klobuka a nie na lavu, ako to velka cast polovnikov ma zauzivane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 21.10.2013 o 7:51

...v oblasti Podpoľania ak uvidíte pred poľovačkou zajaca tak sa môžete rovno vrátiť domov...ešte, že tých zajacov tam až tak veľa nie je... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM