Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

prvá veterinárna pomoc na spoločných poľovačkách - diskusia

autor: off Darius
pridané: 8.10.2013 23:58

Zdravim Vas ,

Coskoro pridu spolocne polovacky a mna este davnejsie napadlo , ze by isto nie len mne ale aj ostatnym menej skusenym vodicom a ucastnikom spolocnych polovaciek pomohlo par rad , ako postupovat pri situacii , ked pride k zranenie , postreleniu , rozparaniu polovne upotrebitelneho psa .... samozrejme pokial sa na spolocnej polovacke nachadza veterinar je to velka pomoc , ale skusme dat dokopy nejake rady , keby nastala takato kriticka situacia ... dakujem


počet zobrazení: 2 445
počet hlasov: 3
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hamr, 3.12.2013 o 17:01

pandur1,Ďakujem za info....(uf,uf, mne sa to v tej "rýchlosti" poplietlo-aj cena s témou aj využitie,myslel som že betadine je nejaké lokálne anestetikum pre znecitlivenie miesta "šitia"..:(:).Používa sa lokálne znecitlivenie pri takomto terénnom zákroku, ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 2.12.2013 o 16:14

hamr, normálne v lekárni 30 ml. Stojí cca 3 eurá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hamr, 2.12.2013 o 15:57

pozdravujem diskutujúcich na túto aktuálnu cenu a chcem sa spýtať (asi peeterka) že kde sa dá zohnat betadine pre účely pribalenia do "lekarničkovej kapsy-vrecka)" na hon ? Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 2.12.2013 o 10:37

Vážení psovodi na spol. poľovačkách , sezóna je v plnom prúde , ak máte ešte nejaké rady na prevenciu psa , prosím podelte sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 8.11.2013 o 22:58

Dakujem za prispevky ... keby mal este niekto dobre postrehy zisli by sa , dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 11.10.2013 o 9:07

Téme dávam palec hore. Ja nosím na polovačky moto lekárničku. Malá a spratná. Nehovorím, že s tým urobím neviem aké zázraky, ale aspoň niečo málo. Niekedy aj tý najopatrnejší doplatia na tých druhých. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.10.2013 o 20:38

Dárius nie všetko nemecké je dobré..ale k téme asi máš na mysli Mikut áno mal som ho posunul som ho dalej..v čechách chalani to chváli iný haňia...ja osobne by som išiel do PSI Hubik robia to češi profi.prístup a kvalita testuje to stafbulls team v čechách.Zuzana teraz aj ja budem brať od psi Hubík takže neurobíš chybu..je nezmysle aby si dávala vkuse šiť psa ked vieš že je ostrý a kontaktný..ty ich máš viac no na cene sa dá dohodnúť ak berieš toho viac... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 10.10.2013 o 17:25

Vesty su urcite dobra vec , a je medzi nimi aj velky rozdiel , ked uz tak odporucam investovat do tej nemeckej , ktora kryje psovi prakticky cele telo vratane slabin a brucha a neobmedzuje pohyb a ma domyslene zapinanie ..... ale to je ina tema a ja by som poprosil vase osobne skusenosti s tym co si beriete do pohonu ked uz by nedajboze k tomu prislo , dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cucka119, 10.10.2013 o 16:11

Jozef, akú máš vestu? resp. odkiaľ? Ja premýšľam nad tými českými z kevlaru... Pretože moje kopovky majú každú sezónu nejaké zranenie... A naposledy na to mladá sučka doplatila životom :( aj napriek rýchlemu zásahu veterinára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.10.2013 o 11:44

Na videapro je video z terajšej stretávky kde J.Konvička vraví o lekárničke.Ja len toľko velké zranenie nespravíš a ani malé ak nemáš skúsenosti..čiže ja mám základné veci na to ako peterko ale fakt som schopný spraviť len laické zašiťie ktoré umožní prevoz psa k odborníkovi...Osobne používam vesty a je to nenahraditelná vec..odporcovia tejto pomôcky to nikdy nemali v ruke tak ak máš viac akcií za rok tak si ju zakúp! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 9.10.2013 o 11:25

Pred rokmi som na spol.pol.v pohone zazil naozaj skarede zranenie psa, ked mal jagos vonku na snehu skoro vsetky creva. Nastastie vsak neboli roztrhnute, ani spinave. Jeho vodic ma vsak prekvapil pripravenostou a pohotovym zasahom, ked z tasky vybral par pomocok a hned na mieste v mladine vedel poskytnut prvu pomoc psikovi. Odvtedy, ked idem aj ja so psami do pohonu, ci s farbiarom na dohladavku, tak mam v taske zbaleny betadine, stahovaci obvaz, velku ihlu uz aj s navlecenou silnou nitou a leukoplast. Su to podla mna zakladne veci k tomu, aby sme vedeli ako tak zachranit poraneneho psa a zabezpecit jeho prevoz k veterinarovi. Samozrejmostou su nejake telefonne cisla na veterinarov v mobile. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov