Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

louisiansky leopardi pes je vhodny na polovnicky vycvik ? - diskusia

autor: off 92dano92
pridané: 5.10.2013 20:40

ja sa chcem poradit ci je vhodny tento pes na ´lovecky vycvik


počet zobrazení: 4 446
počet hlasov: 0
louisiansky leopardi pes je vhodny na polovnicky vycvik ? - diskusia
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off mozaik, 9.10.2013 o 9:54

Leon, to popisuješ zkušenost s jedním jedincem nebo s většinou populace plemene? Zajímá mě to, protože já jsem slyšel a viděl na netu to, co popisuju níž, a netvrdím, že to je pravidlo, a že bych to měl z vlastní zkušenosti. Asi jde o usměrnění od mala. Taky už jsem slyšel o perfektních vlohách dalšího Američana coonhounda, ale myslím, že je k výběru dost uznaných evropských plemen, která jsou zatím nedoceněná a u nás málo známá - např. různí balkánští honiči, kteří podle všeho zatím dobře fungují. Jinak je hodně plemen, která jsou prvotně používána ve smečkách a najdou se mezi nimi kusy, co se nesnesou s ostatními a to třeba až po zkušenosti s nějakým dominantním psem. To je individuální. Přiznávám, že jsem trochu proti americkým způsobům lovu zaujatý, ať jde o oblečení, zbraně nebo i o ty psy, kdy jsou to často kříženci nebo nějací molosi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 8.10.2013 o 23:21

klasika lovuzdar když neznám tak aspoň vokecám :-))))) zkoušky s ním dělat nemůžeš ale maká dobře hlavně není kontaktní maximálně sele lončák jinak si dobře udržuje odstup.Povaha ve smečce je daleko lepší jak u většiny LUP protože vždycky musel makat v týmu a to hlídání nic moc zablafe ale na aporty zlodějů to není ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 7.10.2013 o 20:04

mozaik ti to napísal jasne. u nás toto plemeno nie je možné vykonať skúšky PU, teda je to plemeno bez využitia v poľovníctve. a pokiaľ viem, nie je uznaným plemenom FCI. trochu ma zaráža aj jeho využitie strážneho a zároveň poľovníckeho, aj jeho výrazná dominantnosť. to nie sú dobré predpoklady k možnému poľovnému využitiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 92dano92, 7.10.2013 o 18:40

toto spm tiez nasiel onom a pise tam vyuzitie v polovnictve precotajte si na tomto linu co si o tom mislite odkaz dakujem vopred za odpovede ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 92dano92, 7.10.2013 o 18:30

tAk ja vam zatial dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 7.10.2013 o 11:37

Goret :)) ešte raz si to prečítaj ..ked som písal že leoparda som myslel plemeno psa (nie leoparda mač.šelmu)ja ich tak volám louisiansky leopardi pes-leopard :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2013 o 8:39

Catahoula sa v našich podmienkach používa na stráženie a obranu, a nie na poľovačky. Ak chce niekto u nás s catahoulou pracovať mal by sa orientovať na športovú a služobnú kynológiu. Jozef, neverím, že by si nejaký pes poradil so zdravým leopardom a neverím ani, že v Amerike žijú leopardy na voľno. Catahoula má prívlastok leopardí vďaka škvrnám na kožuchu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 6.10.2013 o 21:03

Myslím že je to vhodné plemeno na tzv.chvatový lov..dočítaš sa o tom, kamarádi v usa tak lovia..psovi dajú gps a pustia ho pes si nájde diviaka a drží ho na mieste vodič príde a dáva záraz,nepoužívajú zbrane,len chladné...píšem to preto lebo viem že mali aj leoparda..samozrejme pri tomto love musíš ty aj PES používať ochranu!(Nemyslím durex :D ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mozaik, 6.10.2013 o 20:25

Nevím, jak na Slovensku, ale v ČR nejde o plemeno uznané pro lov a nechci to tvrdit 100%, ale nejsem si ani jistý, že jde o plemeno uznané FCI. Jinak lovecké vlohy má silné, dokáže si najít kus a jít do kontaktu, i když jde o velké prase. Nevím, jestli je to dobře. Je obvykle spolehlivým barvářem a kus většinou nestaví, ale rovnou drží. Tohle jsem samozřejmě neviděl v reálu, je toho hodně vidět na youtube. Američani je používají spolu s nějakými těžšími kříženci pro lov, kdy sami mají jako zbraň jen nůž. U nich není prase žádoucí a vláda např. v Louisianě povoluje lovit prasata komukoliv, kdo chce. Při chycení živého prasete je dokonce přísný zákaz ho pustit živé zpět do volnosti. Podle mě je to plemeno vhodné pro lov v amerických podmínkách, ne v našich. Co jsem viděl, tak tito psi loví hlavně proto, aby sami kus zabili, ne proto, aby umožňovali lovit vůdci. Třeba je tady někdo, kdo má opačnou zkušenost a může toto vyvrátit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM