Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nazory k interným stanovam - diskusia

autor: off Balu
pridané: 22.9.2013 15:29

Dobrý deň, chcel by som vedieť váš názor k vnutorným stanovám, konkrétne k hlasovaniu členskej schôdze a právomociam vyboru PZ.

Ak mám dobru vedomosť o prijatí, alebo vylučení čakateľa v PZ hlasuje členská schodza "ČS" na návrh výboru PZ nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov. Je možné, aby vlastné vnutorné stanovy PZ toho hlasovanie upravovali výšším počtom člesnkých hlasov a ak áno a v prípade prijatia uznesenia o prijati alebo neprijati je mozné v odvolacom konaní dotazovať sa nejaký organ o prešetrenie či takto vlatne upravené stanovy sú alebo nie sú v rozpore so stanovami SPZ alebo SPK ak ten o ktorom sa hlasovalo sa coti byt dotknutý na svojich právach suvisiacich s hlasovaním. Ak ano o ktorý organ ide a aka legislatíva o tomto bode konkrétne pojednáva. Dakujem za komentáre.

počet zobrazení: 1 955
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lubenko, 26.9.2013 o 19:54

dost dobre som neporozumel otazke,čakatela môže čl.schodza len prijat nie vylučit,môže ho len neprijat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.9.2013 o 17:25

Tvoja vedomosť Balu je podľa môjho názoru správna o vylúčení rozhoduje nadpolovičná väčšina všetkých členov . Samozrejme až v odvolacom konaní . Čiže najskôr o vylúčení rozhodne výbor PZ ak sa člen odvolá rozhoduje členská schôdza . Nie naopak .Ja však nie som právnik preto by si mal svoju otázku adresovať právnikovi . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 25.9.2013 o 12:01

Odvolacím orgánom pre takéto prípady je Dozorná rada príslušnej OkO/RgO SPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 25.9.2013 o 11:46

pozri, mne je to lautr šumafuk... stanovy sú záväzné pre každého, a tak ak je treba na schválenie nadpolovičná väčšina všetkých, tak je treba len toľko. to, že si členovia nedodržujú vlastné pravidlá a kdekto im to poschvaľuje, to mi je jedno. ak niekoho chcú prijať, tak ho prijmú, ak nie, tak sa budú vymýšľať nové pravidlá, len aby sa nemusel prijať. to je nám predsa jasné. budovateľsky založení si kľudne môžu dať aj 120%.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 25.9.2013 o 11:29

A "potrebný" znamená "nutný" alebo "postačujúci" ? U mňa "nutný", ktorý však nemusí byť "postačujúci", a ako by povedal hociktorý fiškáľ: je to vec názoru a Stanovy daného PZ kľudne môžu definovať 2/3-ový. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 25.9.2013 o 11:11

zacitujem zo stanov spz, ktoré sú záväzné pre každého: ................. Súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých členov PZ je potrebný na platnosť rozhodnutia o c) prijatí člena PZ a v odvolacom konaní o vylúčení člena PZ, ........ myslím, že nie je o čom debatovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 25.9.2013 o 10:33

Mám za to, že ak PZ nie je samostanou PO, ale len organizačnou zložkou SPZ, tak ustanovenia Stanov a Vnútorného poriadku PZ nemôžu byť protichodné voči ustanoveniam Stanov a poriadkom SPZ. Môžu však ísť nad ich rámec. Vnútorný poriadok PZ by mal predovšetkým zahŕňať špecifické veci pre dané PZ odsúhlasené jeho ČS. Pozn. k veci : súčasné Stanovy SPZ nedefinujú aký počet hlasov je potrebný na získanie členstva v PZ, organizačnej zložky SPZ. Definujú len, že členov do PZ prijíma ČS na základe písomnej žiadosti, pričom osoba musí byť členom SPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 25.9.2013 o 8:17

chlapci, presne som vedela, ze sa nemam zapajat do diskusie, naposledy som tak spravila asi pred tromi rokmi, odvtedy som si povedala, ze to nema vyznam.stojim si za svojim, ze kazde stanovy pz musia byt zosuladene zo stanovami spz, a ziadnou ustavou ani inymi nezmyslami.nemam viac co povedat, pekny den vsetkym ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off orol, 24.9.2013 o 16:10

Súhlasím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.9.2013 o 16:08

orol, dosiahnuť súlad domáceho poriadku so zákonom bude veeeľký problém, keďže stanovy spz tento súlad postrádajú ... :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 24.9.2013 o 16:07

Bystricka totožné podľa mňa nie, ale mali by byť v súlade s ústavou SR, zákonmi a ostatnými platnými predpismi SR, resp. by ich nemali „naburávať". Domový by som nahradil slovom „domáci" a to, že niet odvolania voči domácemu poriadku, ktoré si schválila nadpolovičná väčšina členov, je irelevantné tvrdenie a tiež najmä vtedy, ak naburáva – postráda“ už vyššie uvedené. P.s- Balu, vľavo pod poľ. zoznamkou je poľovnícka legislatíva (NA STIAHNUTIE) no a dá sa ísť ďaľej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 24.9.2013 o 15:48

bystricka neviem neviem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.9.2013 o 13:01

to naozaj? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 24.9.2013 o 12:30

dobry den, kazde stanovy pz musia byt totozne alebo zosuladene so stanovami spz, ako si upravia vnutorny poriadok,niekde to volaju domovy poriadok je vecou kazdeho pz, tak ze ak si to upravili vyssim poctom hlasou, alebo mohli aj rozne inak je iba ich vecou a upravou domovskeho poriadku, proti tomu niet ziadneho odvolania ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM