Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

optika BAUER - diskusia

autor: off ewan
pridané: 21.9.2013 12:55

Chcel by som vymeniť puškohľad na mojej zbrani a rozmýšľal som o BAUER 3-12x56 HD. Má veľmi dobrú cenú a ako som čítal aj dobrú kvalitu. Ide mi hlavne o pomer cena-výkon. Má niekto skúsenosti s touto optikou?


počet zobrazení: 8 828
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off majko82, 26.9.2013 o 8:05

ewan aj ja ti prajem nech ti dlho slúži , ale ak sa dostaneš k delte titanium skús to prosím ťa porovnať a potom pridaj tvoj názor či je bauer a delta rovnocenná optika :) budeš prekvapený. ujo majo tiež píše len o tom čo mal v rukách a hlavne čo mal pár krát vonku na posede , a neobdivoval to len v predajni :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 25.9.2013 o 18:10

ewan garantujem,že budeš spokojný,ujo Bleiker nekecá a napíše IBA TO,CO MA PRAKTICKY VYSKUšANE a OTESTOVANE. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ewan, 25.9.2013 o 17:14

ďakujem Pandur1 :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 25.9.2013 o 17:03

ewan, môj názor k tejto diskusii. Navypovednejšiu hodnotu pre mňa má komentár od turbiaka. Tak ako píše borza222 vidieť, že sa v optike vyzná. A to môžem potvrdiť, nielen podľa tohoto jedného komentára. A k tomu baueru, nemôžem ho ani chváliť, ani haniť, pretože s ním nemám vôbec žiadnu skúsenosť, ale ak si ho už kúpil tak nech ti dlho a dobre slúži. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ewan, 25.9.2013 o 16:53

Na základe diskusie som najviac uveril BLEIKER-ovi, ktorý porovnával a testoval viac puškohľadov a včera som si kúpil BAUER 3-12x56 HD. Dnes sme boli na strelnici s kamarátom nastreľovať ho a boli sme prekvapený ako dobre držal nástrel a rozptyl na 100 m bol cca 1,5 cm. Za tých 439 Euro by som povedal že je ten puškohľad veľmi dobrý. Na margo všetkých takpovediac odborníkov som pozeral že má aj výrobné číslo, vyrobený je v Kórey a záruku má 5 rokov. Samozrejme za viac peňazí by som mal viac muziky, ale cena-výkon ma úplne presvedčilo. Neobhajujem túto značku, len si myslím že vyjadrovať ku kvalite akejkoľvek optiky by sa mal ten čo to osobne skúšal a nie jedna babka povedala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 25.9.2013 o 16:47

Turbiak súhlasím, ale je to už plne vojenská optika, bežne v obchodoch nedostupná, myslel som to tak ako písal jozef. Klasická športová strelba s bežne dostupnými "pomôckami". Nehohorím, že tie puškohľady sa zohnať nedajú, ale aká je tam dodacia doba, keď na bežný SB sa čaká pol a viac roka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 25.9.2013 o 13:45

Plne súhlasím s Turbiak ...vidiet že optike rozumie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 25.9.2013 o 10:54

Ak vyrobok ako puskohlad alebo dalekohlad nema na sebe vyrobne cislo tak to samo o sebe dost hovori - v tomto suhlasim s majko82. pandur1: Nightforce dnes patri k spodnej priecke co sa tyka vrcholych takticko-sportovych puskohladov,daleko pred nim je novy SB 3-27x56 alebo Deon March 5-40x56 , Steiner MIlitary , Premier atd. Moj nazor na Bauer 2,5-10x50 vo verzii HD - kratky ocny relief,uzke zorne pole,mizerne retifikacne skrutky , celkovo na mna posobil velmi lacnym dojmom...Hawke Endurance ma neporovnatelne lepsie parametre hlavne co sa tyka zorneho pola , ocneho reliefu a retifikacnych kominkov.Cize cisto moj subjektivny nazor ktory nebudem nikomu vnucovat, je ten, ze Bauer patri do uplne inej kategorie ako Delta Titanium ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 25.9.2013 o 9:42

majko 82-nič sa nestalo a mylit sa je ludske.Priznat si chybu nie každy vie,takže v pohode,ocenujem a myslim to važne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 24.9.2013 o 20:22

pandur ak nightforce berieš ako celok výkon/cena tak súhlasim ale že je najlepší to zas nie..sú aj lepšie no samozrejme drakšie ale ak niekto striela šport/lov je to plne dostačujúca optika a možno u nás aj nie naplno použitelná... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.9.2013 o 19:58

jasnéé :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 308Winchester, 24.9.2013 o 19:53

pandur, bol to len príklad :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 24.9.2013 o 19:37

páni ospravedlňujem sa ale ja poznám túto optiku s týmto názvom aj ako lacný čínsky brak a poznám dosť strelcov čo to maju na malorážkach a chodia s tým strielať siluety a benchrest určite sa jedná o kópiu tejto kvalitnej verzie čo ste sem vyhodili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 24.9.2013 o 19:37

308 tie ceny su trošku prehnané, dajú sa zohnať aj trochu lacnejšie :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.9.2013 o 19:29

Pre upresnenie, optiku nightforce ozaj používajú športový strelci, ale teraz je veľmi oblúbená medzi ostrelovačmi. Nightforce patrí k svetovej špičke a podľa môjho názoru je to asi najlepšia športová optika. Cenová relácia sa začína asi na 1.300 USD (nadhánkové puškohľady ) až po cca 2.500 USD. Ewan tuto optiku by som Ti určite odporúčal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 308Winchester, 24.9.2013 o 19:26

odkaz za tu cenu, neviem či by som to na malorážku dal :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 24.9.2013 o 18:44

Majko82 ak poznas niekoho kto ma doma nejaky zbytocny Nightforce, kupil by som ho na svoju malorazku, cital ze som ze je to slusna optika za tu cenu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 24.9.2013 o 15:42

Nesledujem diskusiu ale nightforce malorážková optika?Nebláznite... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 24.9.2013 o 15:16

Majko -doporučujem ti,aby si sa vyjadroval iba k veciam,v ktorych máš jasno,tvoj posledny prispevok je PERLA.Nemaš ani potuchy,aka optika je Nightforce-schuti som sa zasmial,tiež že nejakymi puškohladmi strielaju športoví strelci-ano,ale iba kančiari,no nie tymi tvojimi menovanymi.To je teda uroven..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off majko82, 24.9.2013 o 8:52

SIAD toto si trafil presne a len ešte doplním v čechách a v rakúsku sa značka bauer radí k takzvaným malorážkovým puškohladom ako su napr , optisan, nightforce a iné čínske hračky ktoré používajú prevažne športový strelci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 23.9.2013 o 17:27

odkaz ewan, ja by som to nekupoval, stránka bez konkrétnejšieho technologického popisu a parametrov, záruka 2 roky a vyrobené v Čine tiež o čomsi vypovedá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 23.9.2013 o 9:54

bleiker ja sa nejdem hádať ale tvrdiť že delta je taká istá ako bauer je trošku nepravda , nech si to ludia porovnajú a uvidia že je v tých puškohladoch rozdiel . ano máš pravdu kopec ludí hladá strednu triedu aj ja som ju hladal a som spokojný s tým čo som našiel . niekomu bude ten bauer pasovať , ja ho nehaním len tvrdím že to neni optika zrovnatelná s deltou a to mi určite potvrdí každý kto bude mať možnosť porovnávať a testovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal30-06, 23.9.2013 o 9:11

Jen doplním že na odkazu od ..premvadasz.. píšou i made in china. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 23.9.2013 o 8:31

Majko 82-nakolko maš Deltu a ja hovorim nepravdu-tak sa s tebou nemam o čom bavit-prepáč.Stojim si za všetkym ,čo som napísal,bavil som sa s ním tyžden-takže viem o čom hovorim.A že to robia aj v Korei píšem nižšie,že by som si ho ja osobne nekupoval ,je fakt,ale takisto by som nekupil ani Deltu.Je tu však aj skupina ludi,ktory hladaju nejaku tu strednu triedu a pre nich to je viac ako slušna volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 23.9.2013 o 7:53

bleiker ano mám deltu ale nie preto ju chválim . a porovnávam to každý víkend keď polujem , lebo okrem mňa maju deltu ešte dvaja kamoši a v ,,partii,, máme dva baueri , takže na porovnávanie je možností až až . a zatial nikto nepovedal že sa to rovná delte . v každom parametry (ako som už napísal ) je rozdiel , neviem ako ste prišli na to že majú rovnaké zorné pole ??? ako píšem delta má navrch vo všetkom , ja tu nejdem teraz ospevovať a chváliť deltu ale niekedy ma hnevá ak sa napíše nepravda . ale je to každého osobné rozhodnutie čo si kúpi nech si ewan porovná a vyskúša .a len na na zavér doplním perličku , oba baueri čo vlastnia moji priatelia maju na sede made in korea :)a nemaju na tubuse ani vyrazené výrobné číslo tak ako to robí delta . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.9.2013 o 21:34

BLEIKER - Zle si ma pochopil;(na tom linku je 6 Bauerov);dík za odpoveď;bolo by zaujímavé porovnať aj s DT 2,5-15,5x56 SF. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 22.9.2013 o 21:05

lanus-mýliš sa ,Bauer je len jedna značka,majú optiku so zámernými osnovami v prvej rovine,ako aj v druhej rovine-to je presne tento,na ktorý sa pýta ewan, a potom ekonomická rada HJB,alebo tak nejak.Je to nemecká firma z Duseldorfu,SCHOTT je známy nemecký výrobca šošoviek.Vyrábajú sa priamo v Nemecku ako aj v Korei.A porovnávali sme ho v jeden večer s Delta Optical Titanium 2,5-10x56 SF,ak si dobre pamatám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 22.9.2013 o 20:42

pokial mozem k tomu nieco dodat-mal som Bauer 8x56 HD za 515 eur-chromaticka aberacia nenormalna-bolo skoro vidiet namodro vsetko-a perlicka na nom-Made in Korea-ale papiere k nemu nemecke-neviem-ja by som to uz nekupil-ja som sa ho zbavil...tolko k dalekohladu, co som mal...puskohlad nemiem-nemal som moznost porovnavat...ale za taky peniaz 275 eur to bude asi taka kvalita ako nejaky hawke podla mna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.9.2013 o 19:46

BLEIKER - Tých Bauerov je viac ,(majú len 2 r.záruku): odkaz; napíš s ktorou Deltou Ste robili to porovnávanie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 22.9.2013 o 18:35

Majko82-je to tvoj názor,ja ti ho neberiem i ked by ma zaujímalo,kde si mal možnost porovnávat,my sme ho testovali celý týžden a majitel Delty len sucho skonštatoval,že nemá optiku o nič lepšiu,zorné pole mali práveže rovnaké,ostrost obrazu až ku krajom bola super u oboch,na čom sme sa zhodli 3 nezávisle.Nemáš náhodou Deltu???A k tej ostrosti farieb-mám také pravidlo,že ak už v optike nerozoznávam farby,tak nestrielam-napr.biele kvety na luke-ale s týmto kukrom som ako píšem dolu bez problémov potiahol za šera na líšku na 70m-každý má asi iné oči,i ked s 30 ročným kolegom sme sa zhodovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 22.9.2013 o 17:11

bleiker ano je to celkom dobrá optika ale to porovnanie s deltou mi dosť nesedí , delta je podstatne lepšia ako bauer ,či už je to zorné pole alebo ostrosť farieb alebo svetelnosť za tmi a za šera . tiež som mal možnosť ich porovnávať v rôznych podmienkach ale delta má vždy navrch , ale je aj o niečo drahšia , ale radšej priplatím aby som mal niečo lepšie . toš môj názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 22.9.2013 o 13:33

VIEš AKO SA HOVORí-MYSLIET SI-ZNAMENá H.... vediet,takže ja si nemyslím,že vydrží 308-ku,ale som o tom presvedčený.Testovali sme ho aj na 30-06 a šlapal v pohode.Za šera sme ho porovnávali s Vixenom-ten má skutočne brilantný obraz-a zaostával za ním cca 10min.Len pre predstavu-koncom augusta som s ním na 72m strelil líšku o 20.05,pričom 20:15 bola tma ako v rohu.Sklá sú nemeckého výrobcu SCHOTT,takže som sa tomu ani tak nedivil.Oproti tomu japoncovi mal o niečo menšie zorné pole,ale ten je trošku iná trieda-aj cenovo.Jasné,že to nie je Zeiss ten Bauer,ale pomer cena-výkon je super.Ešte dodatok-osobne nevlastním túto optiku,ani ju nepredávam,len som mal možnost ju vyskúšat-aby si niekto nemyslel,že chválim svoj chvost.Mám pomerne vysoké nároky na optiku,takže ak sa mi niečo nepozdáva-nechválim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ewan, 22.9.2013 o 12:51

Keď si robil testy, tak s akým kalibrom? Myslíš že vydrží .308 Winchester? Ako sa javil za šera? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.9.2013 o 16:07

Bleiker takze podla teba je na takej urovni ako delta titanium ????Ked vymaknes akciu tak sa predava podstatne lacnejsie...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 21.9.2013 o 15:47

Ano mám a to priamu,podrobili sme ho s kolegom všetkým možným testom a musím povedat,že za tú cenu je to vela muziky.Predražená Delta Titanium má viac než konkurenta na trhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM