Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

privolavačka - diskusia

autor: off tomasoo
pridané: 28.8.2013 12:59

Ahojte. Potreboval by som opät poradit. čo si mysite je dobre učit psika povel "ku mne" v reviri lebo na poli?? Alebo len na svojej zahrade. Čo si o tom myslite?? môj spôsob vycviku je na 5m voditku privolam psa a trhnem voditkom ak pride pochvalim popripade odmenim. A obavam sa toho že ak budem učit v reviri psa aby v buducnosti sa nedržal iba v mojej blizkosti a čakal na povel...


počet zobrazení: 2 799
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off binka, 29.8.2013 o 8:55

Takhle vypadá ta naše. PÍŠŤALKY NA PSY Z KULOVÝCH NÁBOJNIC. VÝBORNÁ SLYŠITELNOST VE VĚTRU, VYSOKÁ ODOLNOST PROTI OKOLNÍM VLIVŮM. VŠE RUČNÍ PRÁCE. CENA 250KČ+POŠTOVNÉ. KUCHAR.ROMAN@CENTRUM.CZ TEL.:607 274 992 privolavačka - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 29.8.2013 o 8:51

My máme podobou té z patronu na tomhle odkazu odkaz Hlavně nekupuj ty kovové se závitem s možností píšťalku nastavit na nějaký tón. Hodně se používají píšťalky značky Bracco, slušně zní i ty z paronu. Ty z patronu mají opravdu ostrý zvuk, já jsem s ní spokojen. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasoo, 29.8.2013 o 8:42

Okej niejaky link na tu pistalku?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 29.8.2013 o 6:50

Pes by k tobě měl hlavně běhat s radostí. Beží za tebou. Tím že po každém přiběhbutí dostane piškot bude běhat za piškotem, pak ho párkrát nedáš a může nastat problém.U štěňat, mladých psů mi nedělá problém při přibíhání si k němu kleknout, pohrát si se psem když přiběhne, nechat si olízat bradu apod. Aby pes věděl, že po přiběhnutí bude u pána dobře. Na dlouhé šňůře cvičíme až neposlušné "zmetky".Na své psy používám píšťalku a poslouchají i na pískání na hubu (kdybych zapomněl doma píšťalku).Psa budeš používat zřejmě i na durení, tak by bylo asi vhodné zauvažovat o povelce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stopinko, 29.8.2013 o 1:45

Vzdy bude zalezat od akcneho radiusu psa. Vacsina duricov pracuje na vacsej ploche, piskanie v tom pripade je nepocutelne pre psa. Piskanie na pistalku je pocutelne na vacsiu vzdialenost avsak povelka " trubka" je ucinnejsia a spratnejsia ak je niekto lenivy nosit roh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 28.8.2013 o 23:13

pistalku mozes stratit , usta nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off exc125, 28.8.2013 o 19:55

mam 2 mesačne šteniatka doma a každe reaguje na meno ked idem chovat volam ich po mene .na vodítku sa učia problemove psy . idealne je kupit si pištalku na psy piskot nieje vždy možny blato na prstoch suche usta atd. a mala pištalka na krku nigdy nezavadzia :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tome83, 28.8.2013 o 17:58

na píšťalku alebo roh psa ľahko naučíš tak, že vždy keď ho budeš kŕmiť tak zapískaš/zatrúbiš...mám 5 mesačného jazvečíka a toto som s ním robil už od 2 mesiacov, teraz nemám žiadny problém s privolaním ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tomasoo, 28.8.2013 o 17:23

Ja skusim na ten piskot... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 28.8.2013 o 17:07

ja používam píšťalku a tak ako 4 mes. stavačka aj staršia jagoška na ňu reagujú stopercentne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 28.8.2013 o 17:07

Je potrebné naučiť svojho psa na svoj spôsob privolania. Ústne ako uvádzaš, potom píšťalkou alebo ústami dvakrát krátko písknuť a v revíri keď pes odbehol ďaleko a nemohol počuť písaknie, tak požívam signálnu trubku - tú počuť najďalej. A cvičiť a cvičiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasoo, 28.8.2013 o 15:57

nebudem klamat neviem ako je v pohone... a toto o piskani nepocujem prvykrat uz som o tom pocul ale tak nevidi sa mi to niejak spravne ist len tak do lesa a este vlacit sebou aj roh.. podla mna je najlepsie asi to pisknutie.. moj nazor nic viac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 28.8.2013 o 15:24

Je to každého osobná vec ale asi vieš ako to je v pohone?Píska tak každý prvý :)Ja mám roh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasoo, 28.8.2013 o 15:23

na pistalku??? nemozem na piskot?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 28.8.2013 o 15:11

Nekrič od mala ho uč na píšťalku v pohone/love môžeš ziapať aj celý den ak bude daleko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasoo, 28.8.2013 o 14:35

a robi ti teraz na sto percent privolavacku zakricis pride?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 28.8.2013 o 13:13

Ja som svoju suku ucil privolanie vsade kde som s nou bol. Na dvore, na prechadzke, v hore. Neucil som ju to na voditku. Proste som na nu zavolal povel a ked ku mne prisla, odmenil som ju. Aspon zo zaciatku by si mal psa vzdy odmenit nejakym pamlskom. A samozrejme pochvalir. Aby sa ti pes nedrzal pri nohe aj neskor v reviri, musis s nim len chodit vela von a nechat ho nech od teba odbehne, neprivolavat ho stale. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel