Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ddupleks - diskusia

autor: off noro
pridané: 19.8.2013 12:35

Má niekto skúsenosti s jednotnou strelou DDUPLEKS?


počet zobrazení: 6 166
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on MarekPO, 30.11.2020 o 6:51

Zdravím kolegovia, bolo už toho popísaného dosť, ale chcel by som vedieť vašu praktickú skúsenosť so strelivom ddupleks. Strieľa niekto ddupleks cez výmenné choke? Chcel by som z mojej kozlice strieľať konkrétne monolit - choke III (1/2) a IIII (1/4). Na stránke výrobcu som našiel v popise "Safe for all chokes". Ale predsa len prax je prax... Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 6.12.2019 o 19:24

Zdravím pani nenašiel som inú tému tak píšem sem co používate do pohonu strelivo? Ja používam rotweil exact ale rad by som skúsil niečo nové viete niečo doporučiť? Brokovnica redlofi ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Bradacik, 4.2.2014 o 17:33

Ako som pisal nizsie, ja ich pouzivam na spolocnych polovackach. Toho roku som s strelil jedno prisiatko.rana na hlavu,na cca. 5-7 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vivatvikend, 3.2.2014 o 22:43

samozrejme je to napisane na krabicke...chcem vediet ci s tym niekto nieco ulovil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 3.2.2014 o 22:42

nie su nahodou urcene na strelnicu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vivatvikend, 3.2.2014 o 22:35

Pani a lovil uz niekto z vas aj tymito dduplexami? Nejake skusenosti? Ddupleks - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 3.2.2014 o 22:27

nemyslim ze je to mimo temu, ale udivuje ma tvoja skusenost, pocul som na ne zatial iba chvalu a aj co som videl a cital na nete, tak tam praveze doporucovali na spolocne polovacky. ale treba si rozmysliet ktory druh strely zvolite, lebo pokial sa zvoli monolit, tam sa strela myslim tak lahko urcite nerozlozi, ale naopak, strely dupo a rossa su sice netriestive, ale vzhladom na ich konstrukciu myslim, ze by sa za urcitych podmienok mohli rozbit, ale strela hexolit je vyslovene triestiva a v tom pripade sa mohlo stat ze sa strela rozbila o prekazku, takze v tvojom pripade by som sa priklonil k teorii o nevhodne zvolenej strele strelca, ktory strielal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off adriansniper, 3.2.2014 o 20:37

moja skúsenosť je taká že niesú vhodné do pohonu! lebo mne osobne letela črepina nad hlavou a musím povedať že fakt pekne svišťala.Rozbila sa na malinčiaku ale na individualnu polovačku alebo na volnejšie priestranstvo kde nehrozí náraz pred cielom aj ked je to mimo tejto témy zato sa ospravedlnujem ale nedalo mi to sem nespomenúť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Zambo, 25.1.2014 o 14:53

No mozu sa strielat cez plne zahrdlenie ale pevne cez choky len do polovicneho choku nasiel som to na int. Army9 vdaka za radu skusim to s tymi hlavnami.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 24.1.2014 o 19:25

Dupleksi majú strely s plastovými vodítkami , takže môžu ísť aj cez plné zahrdlenie . Skús koniec hlavní postaviť do nádoby s petrolejom alebo niečim podobným a nechaj to postáť aj niekoľko dní . Možno tie čoky povolia .Ak sa to podarí , tak vždy po streľbe pri čistení ich treba vymontovať a tiež vyčistiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Zambo, 24.1.2014 o 15:28

Majstri mam otazku tiez na toto strelivo chcem to aj ja mam taky problem ze v mojej kozlici my nejdu vykrutit choky a vraj tieto strely sa daju strielat aj cez choky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 20.8.2013 o 20:55

Používam Dupleks Rossa 32 g, na 40 metrov sústrel mojej ZH 303 zo spodnej aj hornej hlavne je 4 cm, je tam len výškový rozdiel medzi hlavňami. Na diviakov to je kladivo, super stopefekt, paradoxom je že tie dupleksy sú drahšie ako strelivo čo používam do guľovnice, a to len Nosler Partition z mojej 308 čky strieľam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 20.8.2013 o 10:29

Lovec84 - Mas pravdu, zle som si precital otazku. Rozptyl bol v pohode. Nechem povedat cm, lebo si ich presne nepamatam, ale rozptylom som bol spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 20.8.2013 o 9:27

kaci 123 to že ti šla druhá rana 20 cm nad prvú je vecou sústrelu hlavní brokovnice. Keď chceš vyskúšať rozptyl streliva mal by si najprv zistiť ktorá hlaveň ti ide presnejšie na zámerný bod a potom zisťovať rozptyl strielaním len z jednej danej hlavne. A to ak ti odskočí diviak po komorovej rane jednotnou strelou 200 m tak tie jednotné strely zahoď. Po rane jednotnou strelou na hrudný kôš by mal diviak padnúť ako po rane kladivom respektíve zostať do pár m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 20.8.2013 o 9:11

Steyr - na strelnici isla druha rana cca 20 cm nad prvu ranu. Nepametam si to presne, ale viem ze to bolo dost. Strielal som cca na 50 krokov. Ale aby som ta uviedol do obrazu, ja brokovnicu pouzivam dost malo, takze nie som z nej vystrielany. Pridal som foto tohoto kana, aby bolo vidiet ucinky naboja. S tymto zranenim dokazal prejst cca 200 m. Na nastrele bola farba. Za pomoci psika som ho dohladal a musel som ho este dostrelit, nakolko bol dost vytalny (poprehanal ma hore aj dole kopcom. Skoncil som na pohotovosti, s prasknutymi rebrami-to je na dlksi pribeh). Ale od prvej rany a dostrelenia preslo dost malo casu. Ddupleks - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 20.8.2013 o 8:36

Tomáš - aký si mal s nimi rozptyl na strelnici? na koľko metrov si strieľal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 20.8.2013 o 8:29

Ja ich pouzivam asi 2-3 sezonu. Zo zaciatku som neveel s nimi trafit diviaka. Na strelnici som nakoniec zistil ze druha hlaven ide vyssie. (netrafil som asi 2-3 diviakov). Netvrdim ale ze je to chybou nabojov. Mynulu sezonu som s nimi strelil bronzoveho kana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 19.8.2013 o 17:25

odkazy sú na figu...ľudí zaujímajú najmä vlastné skúsenosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov