Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovnícke vybavenie-začiatočník - diskusia

autor: off cvirik888
pridané: 13.8.2013 20:36

Zdravím, som síce ešte veľmi mladý a idem si budúci rok robiť ešte len poľovnícky kurz a ZP, a chcel by som sa Vás spýtať koľko si mám približne prichistať € na všetko poľovnícke oblečenie(čo treba na poľovačku-na začiatok), myslím tým bunda+nohavice+topánky+vesta atď(čo najlacnejšie keďže som študent tak veľa financii nemám...), zbrane do toho nepočítam...


počet zobrazení: 3 462
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off polovnik223, 14.8.2013 o 11:57

za tych 200 az 350 co ti poradil kurt kupis akurat tak kvalitnu bundu a mozno nohavice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 14.8.2013 o 11:31

kurt ty si blázon! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janci2409, 14.8.2013 o 10:24

Akurát som kukal jeden set za parádnu cenu, je tam všetko okrem ponožiek a topánok...odkaz alebo toto odkaz Na tej stránke najdeš aj obuv... Nedávno som dokončil polov. kurz a tu je rozpočet... Ja už mám po všetkom. Kurz som si robil vo Zvolene kurz ma stál 330€. Je to delené asi takto: Teoretická príprava : 180 EUR Strelecká príprava : 70 EUR Žiadosť na skúšku z poľovníctva : 110 EUR aj s doplnkovou skúškou. A potom plus: Psychotesty: 60€ Potvrdenie od lekára: 20€ Polovný lístok som si už ale vybavoval v mieste trvalého bydliska čiže v LC: Poplatok za vydanie polovného lístka: 10€ Kolok pre políciu: 16€ Členské, zápis, a pistenie: 36€ je to na rok, bolo mi poradené nech si dám na začiatok na rok a potom si mám dať na 5 rokov. Ten vychádza okolo 100€ Plus samozrejme fotky 3x3,5, ktorých treba neúrekom...asi 6. Takže ako tak počítam vyšlo ma to zhruba dakych 500€ plus mínus. Somozrejme ešte nemám kúpenú flintu atď. pretože som na vydanie zbojného preukazu čakal vyše jeden a pol mesiaca, lebo daky schvalovateľ bol momentálne na dovolenke... V združení ešte zatial nie som, ale už sa na tom pracuje dúfam, že to vydá. :)Aj tam si dačo zapytajú za daky ten podiel... Peňaženku mám stále pre prípad otvorenú a čakám na ďalšie výdavky...:-D :-D, ale čo už robím to preto aby som si splnil sen :) je to na dobrej ceste Tak veľa šťastia, je toho dosť na vybavovanie :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 14.8.2013 o 9:20

Ja by som poradil toto: najprv sa treba obuť do niečoho normálneho, nemusia to byť hned islandy od Meindl, aj iný výrobcovia vyrábajú kvalitnú celoročnú obuv /mammut, hanwag/treba sa len poobzerať. Teraz niečo na seba. Na jar resp. jeseň /ale zvládne to aj zimu ked si pod to hodíte nejakú flísku/ je vhodný tento set odkaz je to príjemné na nosenie a aj to slušne vyzerá, cena je tiež prijatelná! Cez leto je to najjednoduchšie nejaké ľahké vzdušné nohavice za pár eur budú stačiť, tričko, ktoré dobre odvádza pot a rýchlo schne /KLIMATEX je dobrý/ a nejaká mikina, to by sa dalo do 100 euro vybaviť. Na hlavu nejaký kalap, resp. šiltovky vo veľkých teplách spolu tak do 50 E. Cez zimu sa dá využiť aj ten set od swedteamu čo hore spomínam. Dá sa však vyberať aj niečo iné, napr. bundy od výrobcov HART či PINEWOOD sú za rozumné peniaze. Samozrejme nejaké rukavice to však nebude veľká položka. Sečteno a podtrženo: Topánky 150-200E + set Granasen /jar, zima, jeseň/ 170E + niečo na leto cca. 100E + doplnky rukavice, klobúk, šiltovka 50E SPOLU cca 500 euro. A chlapčisko bude vyzerať jak človek a aj sa tak bude cítiť! PS.: ak by sa kúpila aj nejaká bunda na zimu, napr. odkaz alebo toto odkaz plus nejaké nohavice okolo 100 E tak treba rátať navyše cca 300 E. PS 2.: samozrejme existuje aj druhá možnosť, chodiť jak cigáň, ihličkové maskáče, filcáky, prešivák a starú baranicu, je to o niečo lacnejšie ale neni to ono. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 14.8.2013 o 8:51

topánky z lidlu? kanady?! to mu dobre radíš! tie topánky ak vydržia 1/2 roka tak to som asi moc povedal...a kanady? jedine žeby mal chlapčisko rád sebapoškodzovanie...začať šetriť na topánkach je zlý začiatok! ešte si tam spomínal čižmy za 30E, to sú aké? Chcel by som ich vidieť. Pri nákupe oblečenia resp. topánok by malo platiť pravidlo: ,,nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci,, Nehovorím, že treba tie najdrahšie značky, ale dať peniaze za šunt čo vydrží tak tri mesiace je kravina. Neskôr si človek uvedomí, že za kopu pi*ovín vyhodil toľko peňazí, že mohol mať pár kvalitných veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kurt, 14.8.2013 o 8:25

Od spodku: Topánky z Lidlu za 20 odkaz, alebo kanady za 30, ponožky 3, nohavice 30 odkaz, košeľa 20, flíska 20, bunda 60, klobúk 30. Toľko základná výbava, plus sezónne oblečenie: termoprádlo 60, gumáky 50?, zimné čižmy 30, rukavice 5-10. To sú nevyhnutné veci a časom prídeš na to čo ešte potrebuješ a že všetko potrebuješ min. 2x a iné veci na zimu a iné na leto atď. Ale to ťa v začiatkoch trápiť nebude. Ušetriť sa dá nákupom v armádnom výpredaji (nie klasický armyshop) použité armádne veci sa dajú zohnať dosť lacno, ale pozor nie všetky sú vhodné na poľovačku. Napr. odkaz Ako celkom dobrý nápad mi prijde návšteva predajne Banner v BA, odkaz som dával vyššie. Dobré poľovnícke veci za slušné ceny majú tiež v predajni Operatíva v Šamoríne. odkaz Je tam toho omnoho viac ako majú na webe. Aby som to zhrnul, základná výbava do 200€, celoročná by sa mohla zmestiť do 300 - 350. Rozumným postupným nakupovaním sa dá tá cena ešte o niečo znížiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 14.8.2013 o 7:02

Rob jak uznáš za vhodné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cvirik888, 13.8.2013 o 22:17

jozef, to čo mi poslal Mysho22 tak myslím že tie zbrane sa dajú do 1000€ kúpiť z druhej ruky(neaké staršie), obstaranie psa si myslím že nemusím ho mať?, alebo to je nutnosť?,všetci chlapi z našej rodini sú poľovníci takže nechcem s ničím zaostávať, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 13.8.2013 o 21:57

Nejaký set do dvesto eur topánky tiež to je taká stredná cesta..ale na rok priprav bubáky dnes ten kurz niečo stojí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 13.8.2013 o 21:39

Stačí sa len popozerať tu na fore: odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov