Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poprosil by som Vás na názori na kalibre 270 win. a 9,3x62. - diskusia

autor: off peteres10
pridané: 5.8.2013 20:05

Prosim Vás poraďte my pri výbere medzi týmito dvoma kalibrami. Poľujeme v oblasti kde sa hojne vyskytuje diviačia a jelenia zver. Občas sa stretneme aj s danielou aj muflóniou zverou . Ďakujem Vám za rady a typy . Lovu zdar !


počet zobrazení: 3 108
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Hunter243, 6.8.2013 o 20:20

Príspevky dolu sú všetky správne a poučné... Treba rozlíšiť, v akom revíri poľuješ, aký terén tam má prevahu, či je predpokladaná streľba na väčšie vzdialenosti, alebo zasa terén s častými krovinami, trávami, atď.. Ťažko radiť, lebo sa treba zamyslieť, či budeš mať len jednu guľovnicu, alebo v budúcnosti pribudnú ďalšie. Ak iba jednu, tak by som volil na Tvojom mieste tú 9,3-ku, ale zasa začínať ako mladý poľovník by som sa rozhodol pre 270-tku, najlepšia voľba je mať obidve, to je náš prípad. 270-tka sa využíva na lov z posedov na väčšie vzdialenosti s prehľadným terénom, v zime vhodná aj na lov líšok, taktiež na veľké vzdialenosti. No a 9,3-ka si "užíva" streľbu na spoločných poľovačkách na diviakov, čo je fantastické, vzhľadom na STOP-efekt a hlavne na šetrnosť k divine, čo u 270-tky je viac podliate, zasa treba zvoliť správny typ strely. Vzhľadom na bezpečnosť porovnávame aj dva rozdielne priemery, teda 6,9 a 9,3 k tomu zodpovedajú aj gramáže, teda od 8,4gr. u 270tky a do 18 gr. u 9,3-ky. Teraz spomeniem, že som bol svedkom streľby dolu svahom z kalibru 9,3 keď si strelec ani neuvedomil následky "nerozloženej" 18 gramovej strely, čo v jeho prípade u kalibru 270W, by mohol kľudnejšie zaspávať, ale to bolo na povahe a horlivosti samotného strelca. Takže voľba je v Tvojom prípade iba ne Tebe, každopádne ako spomínal Bleiker, doporučujem oba kalibre si odskúšať na strelnici, kde zo stola bude 9,3-ka rozhodne "agresívnejšia", ale pri love si to ani neuvedomíš... Prajem Ti, aby si bol neskôr spokojný, LZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jager68, 6.8.2013 o 19:01

Bleiker napisal....výber strely...na trhu je velký výber..od 11,9g do 19g..tuším. Výborné strelivo do 9,3 ma original Brenneke... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peteres10, 6.8.2013 o 17:58

Conty- Ale ide aj o znehodnocovanie zveri nablízko (30-60 m ) nebol problém s 18,9 gramovou strelou ?? a ešte tiež účinok na srnčiu zver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off conty, 6.8.2013 o 13:51

ja mám 9,3x62 RWS 18,9g a nemal som doteraz problém s týmto strelivom aj na väčšie vzdialenosti a ešte sa mi nestalo aby zver, na ktorú som vystrelil nezhasla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 6.8.2013 o 11:46

Po prve-dobre si prečitaj prispevok Jager68,kludne sa pod neho podpišem.Po druhe-určite si vystrel na strelnici z oboch kalibrov-toto nepodcenuj.Po tretie-potom už len rieš vyber strely a čas straveny na strelnici.Držim palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balanda, 6.8.2013 o 11:15

:) No to áno... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mike, 6.8.2013 o 11:06

9,3x62 je dobrý kal. do 200m. Mne sa osvedčilo strelivo vulkan 15g.Spätný ráz je zanedbatelný, springfield má oveľa väcší. Ked namontuješ výborný puškohľad cena od 1000 do 2000eu máš na celý život pokoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off balanda, 6.8.2013 o 9:17

Taktiež treba brať do úvahy značný spätný ráz 9,3... Myslím, že tieto kalibre sú navzájom neporovnateľné. Z mojej strany pre začiatočníka jednoznačne 270. Keď s deviatkou dostane pár krát do nosa, môže sa ľahko stať, že žačne strhávať ranu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 6.8.2013 o 8:46

s 9,3x62 mozes smelo polovat na 200m..ked si nastrelis strelivo podla ONV. ziaden problem. TOG tusim na 200m klesa cca 5-7cm..co je zanedbatelne... a to ako 9,3 ide aj cez velke prekazky by som neprecenoval rovnako nepodcenoval..ze s 270Win nemozes strelit do travy...Edu to vystihol jednou vetou..oba su dobre kalibre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 6.8.2013 o 8:42

Ide o to kde polujes. Ak chodis prevazne na polia kde sa striela bezne aj na 200 metrov, potom by som volil 270w. Ak polujes v lese, v horach kde je vela drobnych prekazok tak bude rozhodne lepsia devina. V podstate to zavisi na aku vzdialenost priemerne polujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peteres10, 6.8.2013 o 7:28

Ale ak víde na pole diviak tak to až tak neni jedno pretože 270 win. je vynikajúca na polia, lúky ale diviak môže prísť aj do vysokej trávy, obilia kde by úradoval kaliber 9,3x62 takže preto je to pre mňa veľká dilema ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.8.2013 o 2:01

oba sú dobré . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 6.8.2013 o 1:48

Ta 270 je pre strelcov nad 150 m, ale nechcem urazit.... Skuseni jaaaagri poradia. LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 6.8.2013 o 1:42

Skus urcit priemermu vzdialenost. Ak srielas do 150 m ja osobne by som volil 9,3x62. To bude aj moja buduca flinta. Ten kaliber sa mne javi, podla recenzii, nie podla osobnych skusenosti, ako najuniverzalnelsi!!!! Do 150 m!!! Popremyslaj - mala rychlost- velky priemer... Postuduj, naucis, hlavne porozumies! LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dusanbe, 5.8.2013 o 22:42

Kaliber 270 vin. je univerzálny odporučil by som ho najmä mladším poľovníkom.(Tvoj profil má asi chybu). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.8.2013 o 20:57

Oba kalibre sú vhodné.. pozri diskusie,použi vyhladávač.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov