Heming hunting
dnes je pondelok,  20. máj 2024,  meniny má Bernard,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:03,  dnes západ slnka: 19:22
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

miešanka pre zver - diskusia

autor: off mario23
pridané: 5.8.2013 6:50

prosim vas poradte mi niekto internetovu stránku kde by sa dalo objednat osivo miesanky pre zver.


počet zobrazení: 3 117
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off majko82, 18.9.2013 o 7:37

miešanku zoženieš tu : odkaz , a kontaktuj tam Ing Jaroslava Slamečku alebo Ing Matúša Rajského ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Revirnik89, 17.9.2013 o 22:28

Je veľmi záslužné, že niekto myslí aj na políčka pe zver :) Avšak treba dodržať pár dôležitých zásad. Miešanku by mali tvoriť druhy, kt. sú k sebe ako tak znášanlivé, ďalej by v nej mali byť druhy jedno a viac ročné. Samozrejme, že i z čelade Fabaceae (bôb, vika, ďateliny, hrach). Netreba však zabúdať, že zárukou dobrého výsledku je aj kvalitná príprava pôdy. Pretože ďatelinoviny majú mlé semená a zle vzchádzajú. Taktiež treba venovať veľkú pozornosť zaburineniu, nakoľko pri výseve miešaniek je problém s použitím, či skôr nepoužitím herbicídov. Najhoršie je zaburinenie trvácimy burinami ako pichliač a pýr, pretože sa na tieto políčka používajú nevyužívané a zarastené plochy. Ja osobne by som skôr odporučil niekoľko rokov pestovať klasické konvenčné plodiny - napr. kukuricu, kde vieme tieto buriny regulovať herbicídmi a po pár rokoch na vylepšenú pôdu zasiať miešanku. Tak sa vyhnete sklamaniu .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jelsovec, 17.9.2013 o 20:12

Nemusis zhanat speci firmu,staci obycajna osivarska....najviac sa mi osvedcila jarna obilnina(napr. Ovos) s podsevom dateloviny,ktora by mala vydrzat aspon 3 roky,potom bud dosejes znovu jarinu,alebo to vystriedas oziminou. Skusal som aj,topinambur,ale kedze ten nam " vis maior"zakazala,je to pase. Lepsie je volit datelinotravne miesanky,ako ciste datelinove jednak kvoli vyzivovej pestrosti a jednak kvoli lepsiemu suseniu,ked budes pripravovat seno. Dovod,preco to pisem teraz je ten,ze podu na jarne siatie si priprav uz na jesen ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off buldozer, 17.9.2013 o 12:36

Skus kontaktovat CVZV v Nitre, oni namiesavaju specialne osivove zmesi pre raticovu, bazantiu a zajaciu zver. My sme chceli brat tento rok od nich zmes pre zajace, ale kedze sa jedna o 3 rocnu miesanku, ktora nieco aj stoji tak sme to nateraz odlozili, pretoze buduci rok nas caka obnova zmluv. Popripade si nakúpis osiva jednotlivo a potom to nejako zmiesas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel